FC Utrecht verslaat AZ in lege Galgenwaard
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in het eerste duel tussen twee eredivisieclubs van de zogenoemde 'Eredivisie Comeback' AZ met 1-0 verslagen. De Zweed Simon Gustafson maakte al in de negende minuut het doelpunt, op aangeven van Gyrano Kerk.
FC Utrecht - AZ was het eerste duel van de drukke maand augustus, waarin eredivisieclubs zich door middel van onderlinge duels voorbereiden op het nieuwe seizoen. In de Galgenwaard werden geen toeschouwers toegelaten en golden strenge coronaregels.
FC Utrecht speelde een uur in dezelfde formatie, terwijl AZ in de tweede helft met elf nieuwe namen het veld op kwam. FC Utrecht-keeper Maarten Paes was de enige speler die de hele wedstrijd speelde. Bij AZ ontbraken Calvin Stengs en Myron Boadu, omdat beiden nog niet fit genoeg zijn.
Nieuwe seizoen
Over zes weken, op zaterdag 12 september, treffen FC Utrecht en AZ elkaar weer. Dan openen de clubs het nieuwe seizoen in de eredivisie.
Voor AZ was het de tweede nederlaag in de voorbereiding. Vorige week verloren de Alkmaarders thuis van de Belgische club Genk (0-1).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
18 uur geleden