FC Utrecht verslaat AZ in lege Galgenwaard
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in het eerste duel tussen twee eredivisieclubs van de zogenoemde 'Eredivisie Comeback' AZ met 1-0 verslagen. De Zweed Simon Gustafson maakte al in de negende minuut het doelpunt, op aangeven van Gyrano Kerk.
FC Utrecht - AZ was het eerste duel van de drukke maand augustus, waarin eredivisieclubs zich door middel van onderlinge duels voorbereiden op het nieuwe seizoen. In de Galgenwaard werden geen toeschouwers toegelaten en golden strenge coronaregels.
FC Utrecht speelde een uur in dezelfde formatie, terwijl AZ in de tweede helft met elf nieuwe namen het veld op kwam. FC Utrecht-keeper Maarten Paes was de enige speler die de hele wedstrijd speelde. Bij AZ ontbraken Calvin Stengs en Myron Boadu, omdat beiden nog niet fit genoeg zijn.
Nieuwe seizoen
Over zes weken, op zaterdag 12 september, treffen FC Utrecht en AZ elkaar weer. Dan openen de clubs het nieuwe seizoen in de eredivisie.
Voor AZ was het de tweede nederlaag in de voorbereiding. Vorige week verloren de Alkmaarders thuis van de Belgische club Genk (0-1).
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
36 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
50 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
17 uur geleden