FC Utrecht verontschuldigt zich bij Brobbey voor wangedrag fans
AMSTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich bij Ajax-aanvaller Brian Brobbey verontschuldigd voor het gedrag van supporters tijdens de onderlinge competitiewedstrijd, die Ajax in Utrecht met 2-0 won. De Ajacied meldde op Instagram dat hij een bloemetje van FC Utrecht heeft ontvangen en poseerde er later mee op een door Ajax verspreide foto. "Respect FC Utrecht. Geen ruimte voor racisme", schreef Ajax erbij.
Supporters van Utrecht maakten oerwoudgeluiden nadat Brobbey de landskampioen naar 0-2 had gekopt. Brobbey had het naar eigen zeggen niet gehoord, maar werd er na de wedstrijd door zijn familie op gewezen. "Ik keek op mijn telefoon. Mijn broer meldde: ze maakten apengeluiden. Het doet me niet zoveel", aldus Brobbey. "Natuurlijk is het beledigend, maar we hebben gewonnen. En zij hebben verloren."
Ploeggenoten van Brobbey stapten naar scheidsrechter Danny Makkelie, die de stadionspeaker liet omroepen dat het afgelopen moest zijn met discriminerende spreekkoren. Makkelie legde de wedstrijd na een uur ook stil nadat er vanaf de tribune met fanatieke fans van FC Utrecht een vuurwerkbom op het veld was gegooid. De bom ontplofte in de buurt van Ajax-doelman Remko Pasveer.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
4 minuten geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
16 uur geleden