Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht verliest van SK Brann ook tweede duel in Europa League

FC Utrecht verliest van SK Brann ook tweede duel in Europa League

BERGEN (ANP) - FC Utrecht blijft na twee wedstrijden in de Europa League op 0 punten staan. Het elftal van Ron Jans verloor donderdagavond in Noorwegen met 1-0 van SK Brann Bergen. De IJslander Saevar Atli Magnússon was de matchwinnaar.

FC Utrecht begon in het Brann Stadion met David Min in de punt van de aanval. Jans zette Sébastien Haller naast zich op de bank. Dat deed de coach mede met het oog op het competitieduel van zondag in De Kuip met Feyenoord. Haller kwam na een uur spelen in het veld voor Adrian Blake.

Min kreeg in de 19e minuut de eerste grote kans, maar zijn inzet ging naast het doel. In de 35e minuut was FC Utrecht gevaarlijk via een schot van Blake, maar Brann-doelman Mathias Dyngeland redde. Brann Bergen kwam in de 42e minuut op voorsprong door een gekraakt schot van Magnússon. Dat bleek het enige doelpunt van de wedstrijd.

Teleurstellend begin

FC Utrecht kent zowel in de Europa League als in de Eredivisie een teleurstellend begin. Het elftal van Jans verloor de eerste Europese thuiswedstrijd vorige maand met 1-0 van Olympique Lyon en speelt over drie weken uit tegen het Duitse Freiburg. FC Utrecht heeft ook in de Nederlandse competitie al drie keer verloren en staat met 10 punten op de zevende plaats.

Aanvoerder Nick Viergever was teleurgesteld na afloop in Bergen. "We zaten goed in de wedstrijd en we controleerden. We kregen opeens een frommeldoelpunt tegen", analyseerde Viergever bij Ziggo. "Het was een beetje een vechtwedstrijd. Je moet dan zorgvuldig blijven spelen. Maar onze buitenspelers waren niet balvast. Dan kom je er niet doorheen en creëer je geen kansen. Het was al met al niet goed genoeg."

Meer uit Voetbal

Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

7 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

8 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

11 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

14 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

15 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

16 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

17 uur geleden