Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht verliest na blamage in beker ook van Fortuna Sittard

FC Utrecht verliest na blamage in beker ook van Fortuna Sittard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is voor de tweede keer deze week tegen een nederlaag aangelopen. De club verloor vrijdagavond op eigen veld van Fortuna Sittard, 1-2.

Eerder in de week verloor FC Utrecht in de kwartfinales van het bekertoernooi op eigen veld met 4-1 van de amateurs van Spakenburg, de nummer 7 van de tweede divisie.

In de eerste helft waren er maar een paar kansjes voor de thuisclub. Mark van der Maarel schoot van dichtbij over, na een fout bij de Limburgers achterin. Verder werd Sean Klaiber vrijgespeeld door Jens Toornstra, maar hij stuitte vervolgens op doelman Ivor Pandur.

Goede poging

Aan de andere kant was er een goede poging van Iñigo Córdoba, maar hij vond Vasilis Barkas in het Utrechtse doel op zijn weg.

Na de hervatting kwam FC Utrecht alsnog op voorsprong. Anastasios Douvikas, de Griekse topschutter, scoorde in de rebound. Hij deed dat nadat Pandur in eerste instantie nog had gered bij een kopbal van de opgekomen verdediger Mike van der Hoorn.

Gelijkmaker

De gelijkmaker kwam in de 69e minuut op naam van Kristijan Bistrovic. De Kroaat profiteerde van een verdedigingsfout bij FC Utrecht. Met een fraaie individuele actie besliste Tijjani Noslin vlak voor tijd het duel in Limburgs voordeel.

FC Utrecht speelde met Zakaria Labyad. Hij stond voor de eerste keer in ruim twee jaar in de basis bij een wedstrijd in de Eredivisie. De laatste keer dat de middenvelder van het begin meedeed speelde hij nog bij Ajax. Sindsdien kende Labyad veel tegenslagen, onder meer in de vorm van blessures. Hij keerde in februari terug bij FC Utrecht, na daar aanvankelijk op proef te hebben meegetraind.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

6 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

7 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

8 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

9 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

9 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

11 uur geleden