Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht verliest na blamage in beker ook van Fortuna Sittard

FC Utrecht verliest na blamage in beker ook van Fortuna Sittard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is voor de tweede keer deze week tegen een nederlaag aangelopen. De club verloor vrijdagavond op eigen veld van Fortuna Sittard, 1-2.

Eerder in de week verloor FC Utrecht in de kwartfinales van het bekertoernooi op eigen veld met 4-1 van de amateurs van Spakenburg, de nummer 7 van de tweede divisie.

In de eerste helft waren er maar een paar kansjes voor de thuisclub. Mark van der Maarel schoot van dichtbij over, na een fout bij de Limburgers achterin. Verder werd Sean Klaiber vrijgespeeld door Jens Toornstra, maar hij stuitte vervolgens op doelman Ivor Pandur.

Goede poging

Aan de andere kant was er een goede poging van Iñigo Córdoba, maar hij vond Vasilis Barkas in het Utrechtse doel op zijn weg.

Na de hervatting kwam FC Utrecht alsnog op voorsprong. Anastasios Douvikas, de Griekse topschutter, scoorde in de rebound. Hij deed dat nadat Pandur in eerste instantie nog had gered bij een kopbal van de opgekomen verdediger Mike van der Hoorn.

Gelijkmaker

De gelijkmaker kwam in de 69e minuut op naam van Kristijan Bistrovic. De Kroaat profiteerde van een verdedigingsfout bij FC Utrecht. Met een fraaie individuele actie besliste Tijjani Noslin vlak voor tijd het duel in Limburgs voordeel.

FC Utrecht speelde met Zakaria Labyad. Hij stond voor de eerste keer in ruim twee jaar in de basis bij een wedstrijd in de Eredivisie. De laatste keer dat de middenvelder van het begin meedeed speelde hij nog bij Ajax. Sindsdien kende Labyad veel tegenslagen, onder meer in de vorm van blessures. Hij keerde in februari terug bij FC Utrecht, na daar aanvankelijk op proef te hebben meegetraind.

Meer uit Voetbal

Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

1 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

1 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

2 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

3 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

3 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

3 uur geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

4 uur geleden