FC Utrecht verliest na blamage in beker ook van Fortuna Sittard
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is voor de tweede keer deze week tegen een nederlaag aangelopen. De club verloor vrijdagavond op eigen veld van Fortuna Sittard, 1-2.
Eerder in de week verloor FC Utrecht in de kwartfinales van het bekertoernooi op eigen veld met 4-1 van de amateurs van Spakenburg, de nummer 7 van de tweede divisie.
In de eerste helft waren er maar een paar kansjes voor de thuisclub. Mark van der Maarel schoot van dichtbij over, na een fout bij de Limburgers achterin. Verder werd Sean Klaiber vrijgespeeld door Jens Toornstra, maar hij stuitte vervolgens op doelman Ivor Pandur.
Goede poging
Aan de andere kant was er een goede poging van Iñigo Córdoba, maar hij vond Vasilis Barkas in het Utrechtse doel op zijn weg.
Na de hervatting kwam FC Utrecht alsnog op voorsprong. Anastasios Douvikas, de Griekse topschutter, scoorde in de rebound. Hij deed dat nadat Pandur in eerste instantie nog had gered bij een kopbal van de opgekomen verdediger Mike van der Hoorn.
Gelijkmaker
De gelijkmaker kwam in de 69e minuut op naam van Kristijan Bistrovic. De Kroaat profiteerde van een verdedigingsfout bij FC Utrecht. Met een fraaie individuele actie besliste Tijjani Noslin vlak voor tijd het duel in Limburgs voordeel.
FC Utrecht speelde met Zakaria Labyad. Hij stond voor de eerste keer in ruim twee jaar in de basis bij een wedstrijd in de Eredivisie. De laatste keer dat de middenvelder van het begin meedeed speelde hij nog bij Ajax. Sindsdien kende Labyad veel tegenslagen, onder meer in de vorm van blessures. Hij keerde in februari terug bij FC Utrecht, na daar aanvankelijk op proef te hebben meegetraind.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
11 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
14 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
14 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
18 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
19 uur geleden