FC Utrecht verlengt contract verhuurde Joosten
UTRECHT (ANP) - Patrick Joosten staat ook volgend seizoen onder contract bij FC Utrecht. De eredivisieclub heeft de optie in het aflopende contract van de 23-jarige aanvaller gelicht. Joosten komt sinds de winter op huurbasis uit voor Sparta Rotterdam. In de acht wedstrijden die hij speelde voordat de competitie vanwege de coronacrisis werd stilgelegd, maakte Joosten drie doelpunten.
FC Utrecht heeft ook de optie in het aflopende contract van de Duitse aanvaller Jonas Arweiler gelicht. De 22-jarige Arweiler debuteerde eind februari als invaller in de hoofdmacht en maakte toen tegen FC Twente direct het winnende doelpunt (2-1). Hij ligt nu tot medio 2022 vast in De Galgenwaard.
De clubleiding gaat nog in gesprek met Urby Emanuelson, Jean-Christophe Bahebeck en Lamine Sané. Hun contracten lopen ook in de zomer af. Ze zijn allemaal niet verzekerd van een basisplaats bij trainer John van den Brom.
Automatisch verlengd
Heerenveen heeft de aflopende contracten van de verdedigers Daniel Høegh en Ricardo van Rhijn en de doelmannen Warner Hahn, Filip Bednarek en Trevor Doornbusch formeel opgezegd. Dat betekent volgens de Friese club niet direct dat de samenwerking met deze spelers ook wordt beëindigd. De profclubs moeten hun spelers met tussentijds verlengde contracten voor 1 april duidelijkheid geven, anders wordt de verbintenis automatisch onder dezelfde voorwaarden verlengd.
Hahn is de nummer 1 onder de lat bij Heerenveen. Aangezien hij begin februari geblesseerd raakte, keepte Bednarek de laatste wedstrijden.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
7 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
17 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
22 uur geleden