FC Utrecht-trainer Hake voelde zich genoodzaakt in te grijpen
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht-trainer René Hake voerde in de thuiswedstrijd tegen VVV-Venlo (3-1) in de 56e minuut drie succesvolle wissels door. Hake voelde zich in de tweede helft genoodzaakt in te grijpen. Twee wissels waren van waarde met een doelpunt, één met een assist.
"In de rust spraken we met elkaar en heb ik gezegd dat het spel moest verbeteren", aldus Hake voor de camera van ESPN. "Omdat ik het niet terugzag in de eerste fase van de tweede helft, heb ik ingegrepen. Gelukkig hebben we met de wissels een tandje bij kunnen schakelen en hebben zij het verschil kunnen maken."
Mimoun Mahi nam, op aangeven van de tegelijkertijd ingevallen Moussa Sylla, de 1-0 voor zijn rekening en Bart Ramselaar maakte er 2-0 van. Mahi maakte in blessuretijd zijn tweede van de middag. Hake was tevreden over zijn invallers. "Bart heeft wisselend gespeeld, maar vandaag was het een goede invalbeurt. Mimoun is een verhaal apart; hij kampt vaak met klachten en we moeten oppassen met hem."
Utrecht won weliswaar met 3-1, toch had het duel veel eerder beslist kunnen en moeten worden. "Het was niet alleen de spits die kansen miste", doelt Hake op onder anderen Gyrano Kerk. "Daardoor bleef het lang een wedstrijd. We hadden het onszelf stukken makkelijker kunnen maken."
Utrecht heeft uit de laatste vijf duels 13 punten gehaald en staat voorlopig zevende.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
20 uur geleden