FC Utrecht straft raddraaiers met stadionverboden
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft heel wat supporters opgespoord die tijdens de wedstrijden Fortuna Sittard-FC Utrecht en FC Utrecht-Ajax voor ongeregeldheden en onrust zorgden. Ze zijn vrijwel allemaal aangemeld voor een stadionverbod. Dat meldt de club op de website.
Bij de meest recente wedstrijd, die tussen Fortuna en Utrecht, werd vuurwerk gegooid richting de spelers van de Utrechtse club. "Er zijn vijf personen in beeld voor het afsteken van vuurwerk en daarnaast een persoon voor het faciliteren van de vuurwerkactie. Deze personen worden geïdentificeerd en zullen aangemeld worden voor een stadionverbod", schrijft de club. Ook is er één persoon geïdentificeerd voor het gooien van bier op het veld. Ook die persoon krijgt een stadionverbod.
De wedstrijd tussen FC Utrecht en Ajax moest worden stilgelegd nadat er een vuurwerkbom richting Ajax-doelman Remko Pasveer werd gegooid. De vuurwerkgooier is opgepakt en wordt vervolgd door het Openbaar Ministerie. FC Utrecht heeft daarnaast vier personen een stadionverbod opgelegd voor onder meer discriminerende spreekkoren. Zij zijn tevens bij voetbalbond KNVB aangemeld voor een landelijk stadionverbod. De club doelt daarmee op de oerwoudgeluiden die te horen waren na een doelpunt van Ajacied Brian Brobbey. "Voor drie andere personen gaat bekeken worden door FC Utrecht wat hun straftraject gaat worden, voor het plegen van diverse strafbare feiten in het stadion. Tot slot heeft de persoon die na afloop van de wedstrijd tegen Ajax (onrechtmatig) het veld betrad een stadionverbod opgelegd gekregen."
Algemeen directeur Thijs van Es meldt dat de club zich schaamt voor de gebeurtenissen. "Een wedstrijd van FC Utrecht, uit en thuis, zou een uitje moeten zijn voor iedereen en een plek waar íedereen zich welkom zou moeten voelen", zegt van Es. "Dat is het niet geweest afgelopen twee wedstrijden, waarvoor wij onze excuses aanbieden aan eenieder die zich niet welkom of veilig heeft gevoeld, waaronder een van onze spelers. De maat is vol. Er is een grens bereikt en overschreden, we zijn dit gedrag zat. Deze raddraaiers willen en gaan we weren, dit heeft niets met support te maken."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
15 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
15 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden