FC Utrecht stijgt naar elfde plek dankzij hattrick Booth
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is in de Eredivisie gestegen naar de elfde positie na een 4-2-thuisoverwinning op FC Volendam. De Amerikaanse aanvaller Taylor Booth maakte drie doelpunten voor de thuisploeg.
De score in stadion Galgenwaard werd voor Volendam nog wel geopend door broertje Zach Booth, die de bal na een hoekschop via zijn lichaam voor de voeten kreeg en afrondde. De arbitrage oordeelde na een lange onderbreking dat Booth kort voor zijn goal geen hands had gemaakt.
De hoofdrol was echter weggelegd voor Taylor Booth. Hij maakte richting het einde van de eerste helft uit de draai de 1-1, hakte na bijna een uur spelen de 3-2 achter zijn standbeen in het doel en bepaalde in de slotfase de eindstand.
Rust
Utrecht kwam op slag van rust op 2-1 door een kopbal van Nick Viergever uit een corner van Jens Toornstra, maar zag Volendam na 54 minuten langszij komen door invaller Josh Flint. Daarna was het weer de beurt aan Booth.
Booth is de vierde Amerikaan met een hattrick in de Eredivisie. AZ-spits Jozy Altidore was de laatste Amerikaan die dit presteerde (drie keer in het seizoen 2012/2013). De anderen waren Earnest Stewart (twee voor Willem II) en Michael Bradley (sc Heerenveen).
FC Utrecht heeft 23 punten uit twintig wedstrijden verzameld. Volendam blijft met 12 punten voorlaatste in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
18 uur geleden