Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht stijgt naar elfde plek dankzij hattrick Booth

FC Utrecht stijgt naar elfde plek dankzij hattrick Booth

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is in de Eredivisie gestegen naar de elfde positie na een 4-2-thuisoverwinning op FC Volendam. De Amerikaanse aanvaller Taylor Booth maakte drie doelpunten voor de thuisploeg.

De score in stadion Galgenwaard werd voor Volendam nog wel geopend door broertje Zach Booth, die de bal na een hoekschop via zijn lichaam voor de voeten kreeg en afrondde. De arbitrage oordeelde na een lange onderbreking dat Booth kort voor zijn goal geen hands had gemaakt.

De hoofdrol was echter weggelegd voor Taylor Booth. Hij maakte richting het einde van de eerste helft uit de draai de 1-1, hakte na bijna een uur spelen de 3-2 achter zijn standbeen in het doel en bepaalde in de slotfase de eindstand.

Rust

Utrecht kwam op slag van rust op 2-1 door een kopbal van Nick Viergever uit een corner van Jens Toornstra, maar zag Volendam na 54 minuten langszij komen door invaller Josh Flint. Daarna was het weer de beurt aan Booth.

Booth is de vierde Amerikaan met een hattrick in de Eredivisie. AZ-spits Jozy Altidore was de laatste Amerikaan die dit presteerde (drie keer in het seizoen 2012/2013). De anderen waren Earnest Stewart (twee voor Willem II) en Michael Bradley (sc Heerenveen).

FC Utrecht heeft 23 punten uit twintig wedstrijden verzameld. Volendam blijft met 12 punten voorlaatste in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Bayern München begint met overtuigende zege aan Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.

7 uur geleden
Zeefuik belangrijk voor Fortuna in gewonnen uitduel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-3) gewonnen. Lequincio Zeefuik was met een doelpunt en assist de grote man bij de bezoekers uit Limburg.

7 uur geleden
Feyenoord: opleggen stadionverboden om vuurwerkgeweld kost tijd

ROTTERDAM (ANP) - De tientallen mensen die Feyenoord in beeld heeft naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur van afgelopen zondag, hebben nog geen stadionverbod opgelegd gekregen.

12 uur geleden
Feyenoord heeft tientallen mensen in beeld na vuurwerkgeweld

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Van Bronckhorst kijkt uit naar ontmoeting met droomclub Barcelona

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."

14 uur geleden
Van Bronckhorst vindt aandacht voor vuurwerkgeweld terecht

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.

14 uur geleden
Ajax tegen Atalanta in Conference League, Twente treft Freiburg

MONACO (ANP) - Ajax speelt in het hoofdtoernooi van de Conference League tegen onder meer het Italiaanse Atalanta en Getafe uit Spanje. FC Twente ontmoet onder meer SC Freiburg. Dat wees de loting in Monaco vrijdag uit.

15 uur geleden