FC Utrecht stijgt naar elfde plek dankzij hattrick Booth
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is in de Eredivisie gestegen naar de elfde positie na een 4-2-thuisoverwinning op FC Volendam. De Amerikaanse aanvaller Taylor Booth maakte drie doelpunten voor de thuisploeg.
De score in stadion Galgenwaard werd voor Volendam nog wel geopend door broertje Zach Booth, die de bal na een hoekschop via zijn lichaam voor de voeten kreeg en afrondde. De arbitrage oordeelde na een lange onderbreking dat Booth kort voor zijn goal geen hands had gemaakt.
De hoofdrol was echter weggelegd voor Taylor Booth. Hij maakte richting het einde van de eerste helft uit de draai de 1-1, hakte na bijna een uur spelen de 3-2 achter zijn standbeen in het doel en bepaalde in de slotfase de eindstand.
Rust
Utrecht kwam op slag van rust op 2-1 door een kopbal van Nick Viergever uit een corner van Jens Toornstra, maar zag Volendam na 54 minuten langszij komen door invaller Josh Flint. Daarna was het weer de beurt aan Booth.
Booth is de vierde Amerikaan met een hattrick in de Eredivisie. AZ-spits Jozy Altidore was de laatste Amerikaan die dit presteerde (drie keer in het seizoen 2012/2013). De anderen waren Earnest Stewart (twee voor Willem II) en Michael Bradley (sc Heerenveen).
FC Utrecht heeft 23 punten uit twintig wedstrijden verzameld. Volendam blijft met 12 punten voorlaatste in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
26 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
32 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.
58 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.
4 uur geleden