FC Utrecht staat te popelen om als laatste te beginnen
UTRECHT (ANP) - Als laatste Nederlandse voetbalclub mag ook FC Utrecht vrijdag eindelijk aan het seizoen beginnen. "We staan te popelen", zei trainer John van den Brom een dag voor het competitieduel met VVV-Venlo. "Ik kan niet beschrijven hoe blij ik ben. Het voelt alsof je als klein kind na een lange vakantie weer naar school gaat."
FC Utrecht zou de eredivisie eigenlijk vorige week zaterdag openen tegen AZ, maar op verzoek van de Alkmaarse ploeg stelde de KNVB dat duel uit. AZ wilde zich namelijk zo goed mogelijk voorbereiden op het Europese duel met Dinamo Kiev. Ook met die extra rust lukte het de Alkmaarders dinsdag echter niet om de play-offs van de Champions League te bereiken (2-0).
"We hebben lang moeten wachten", zegt Van den Brom, die met FC Utrecht dit seizoen een aanval wil doen op de top 3. "We zijn er echt klaar voor. We zijn fit en gretig en hebben enorm veel zin om vrijdag te laten zien waartoe we in staat zijn. De voortekenen zijn goed, we hebben een fantastische voorbereiding gehad. Maar morgen gaat het er echt om."
Op aanvoerder Willem Janssen, die herstellende is van een zware knieblessure, na heeft Van den Brom al zijn spelers tot zijn beschikking. "Het plezier stap er vanaf, we hebben goed en hard gewerkt op de training. Ik ben benieuwd of dat er ook allemaal uitkomt. Nog één nacht slapen." VVV startte de competitie vorige week met een spectaculaire zege bij FC Emmen: 3-5. De Griekse spits Georgios Giakoumakis debuteerde met een hattrick.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
19 uur geleden