FC Utrecht staat te popelen om als laatste te beginnen
UTRECHT (ANP) - Als laatste Nederlandse voetbalclub mag ook FC Utrecht vrijdag eindelijk aan het seizoen beginnen. "We staan te popelen", zei trainer John van den Brom een dag voor het competitieduel met VVV-Venlo. "Ik kan niet beschrijven hoe blij ik ben. Het voelt alsof je als klein kind na een lange vakantie weer naar school gaat."
FC Utrecht zou de eredivisie eigenlijk vorige week zaterdag openen tegen AZ, maar op verzoek van de Alkmaarse ploeg stelde de KNVB dat duel uit. AZ wilde zich namelijk zo goed mogelijk voorbereiden op het Europese duel met Dinamo Kiev. Ook met die extra rust lukte het de Alkmaarders dinsdag echter niet om de play-offs van de Champions League te bereiken (2-0).
"We hebben lang moeten wachten", zegt Van den Brom, die met FC Utrecht dit seizoen een aanval wil doen op de top 3. "We zijn er echt klaar voor. We zijn fit en gretig en hebben enorm veel zin om vrijdag te laten zien waartoe we in staat zijn. De voortekenen zijn goed, we hebben een fantastische voorbereiding gehad. Maar morgen gaat het er echt om."
Op aanvoerder Willem Janssen, die herstellende is van een zware knieblessure, na heeft Van den Brom al zijn spelers tot zijn beschikking. "Het plezier stap er vanaf, we hebben goed en hard gewerkt op de training. Ik ben benieuwd of dat er ook allemaal uitkomt. Nog één nacht slapen." VVV startte de competitie vorige week met een spectaculaire zege bij FC Emmen: 3-5. De Griekse spits Georgios Giakoumakis debuteerde met een hattrick.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA, is onder de indruk van de prestaties van Curaçao op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is nu al de bestbezochte mondiale eindronde ooit. Het record van 3,6 miljoen toeschouwers uit 1994 is voor het einde van de groepsfase verbroken, meldt de FIFA.
4 uur geleden