Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht staat te popelen om als laatste te beginnen

FC Utrecht staat te popelen om als laatste te beginnen

UTRECHT (ANP) - Als laatste Nederlandse voetbalclub mag ook FC Utrecht vrijdag eindelijk aan het seizoen beginnen. "We staan te popelen", zei trainer John van den Brom een dag voor het competitieduel met VVV-Venlo. "Ik kan niet beschrijven hoe blij ik ben. Het voelt alsof je als klein kind na een lange vakantie weer naar school gaat."

FC Utrecht zou de eredivisie eigenlijk vorige week zaterdag openen tegen AZ, maar op verzoek van de Alkmaarse ploeg stelde de KNVB dat duel uit. AZ wilde zich namelijk zo goed mogelijk voorbereiden op het Europese duel met Dinamo Kiev. Ook met die extra rust lukte het de Alkmaarders dinsdag echter niet om de play-offs van de Champions League te bereiken (2-0).

"We hebben lang moeten wachten", zegt Van den Brom, die met FC Utrecht dit seizoen een aanval wil doen op de top 3. "We zijn er echt klaar voor. We zijn fit en gretig en hebben enorm veel zin om vrijdag te laten zien waartoe we in staat zijn. De voortekenen zijn goed, we hebben een fantastische voorbereiding gehad. Maar morgen gaat het er echt om."

Op aanvoerder Willem Janssen, die herstellende is van een zware knieblessure, na heeft Van den Brom al zijn spelers tot zijn beschikking. "Het plezier stap er vanaf, we hebben goed en hard gewerkt op de training. Ik ben benieuwd of dat er ook allemaal uitkomt. Nog één nacht slapen." VVV startte de competitie vorige week met een spectaculaire zege bij FC Emmen: 3-5. De Griekse spits Georgios Giakoumakis debuteerde met een hattrick.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

12 minuten geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

48 minuten geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

54 minuten geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

1 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

2 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

4 uur geleden