Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht staat te popelen om als laatste te beginnen

FC Utrecht staat te popelen om als laatste te beginnen

UTRECHT (ANP) - Als laatste Nederlandse voetbalclub mag ook FC Utrecht vrijdag eindelijk aan het seizoen beginnen. "We staan te popelen", zei trainer John van den Brom een dag voor het competitieduel met VVV-Venlo. "Ik kan niet beschrijven hoe blij ik ben. Het voelt alsof je als klein kind na een lange vakantie weer naar school gaat."

FC Utrecht zou de eredivisie eigenlijk vorige week zaterdag openen tegen AZ, maar op verzoek van de Alkmaarse ploeg stelde de KNVB dat duel uit. AZ wilde zich namelijk zo goed mogelijk voorbereiden op het Europese duel met Dinamo Kiev. Ook met die extra rust lukte het de Alkmaarders dinsdag echter niet om de play-offs van de Champions League te bereiken (2-0).

"We hebben lang moeten wachten", zegt Van den Brom, die met FC Utrecht dit seizoen een aanval wil doen op de top 3. "We zijn er echt klaar voor. We zijn fit en gretig en hebben enorm veel zin om vrijdag te laten zien waartoe we in staat zijn. De voortekenen zijn goed, we hebben een fantastische voorbereiding gehad. Maar morgen gaat het er echt om."

Op aanvoerder Willem Janssen, die herstellende is van een zware knieblessure, na heeft Van den Brom al zijn spelers tot zijn beschikking. "Het plezier stap er vanaf, we hebben goed en hard gewerkt op de training. Ik ben benieuwd of dat er ook allemaal uitkomt. Nog één nacht slapen." VVV startte de competitie vorige week met een spectaculaire zege bij FC Emmen: 3-5. De Griekse spits Georgios Giakoumakis debuteerde met een hattrick.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

8 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

8 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

12 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

12 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

13 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

14 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

14 uur geleden