Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht schrijft mede door oorlog in Oekraïne rode cijfers

FC Utrecht schrijft mede door oorlog in Oekraïne rode cijfers

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft over het seizoen 2021-2022 een negatief resultaat van 3,8 miljoen euro uit de gewone bedrijfsvoering moeten bijschrijven. De Utrechters hebben de financiële doelstellingen mede vanwege de oorlog in Oekraïne niet behaald, meldde de club bij de presentatie van de jaarcijfers.

FC Utrecht wilde bij de transfer van aanvaller Gyrano Kerk naar Lokomotiv Moskou uit Rusland het risico verminderen "door gelet op de huidige situatie in dat land de afkoopsom direct uit te laten betalen in ruil voor een verminderde opbrengst".

Kerk verruilde FC Utrecht vorig jaar zomer voor 7 miljoen euro, exclusief bonussen, voor de Russische competitie. Hoeveel de club nu voor hem ontvangen heeft, maakte FC Utrecht niet bekend.

De omzet van de huidige nummer 7 van de Eredivisie steeg wel met bijna 10 miljoen euro ten opzichte van vorig seizoen. Het resultaat van 3,8 miljoen euro in de min is ook beter dan een seizoen eerder, toen FC Utrecht op een negatief resultaat van 5,7 miljoen euro uit kwam. "Het feit dat we een significante omzetstijging hebben gerealiseerd, stemt tot tevredenheid. De komende jaren ligt de focus op het vasthouden aan de groeistrategie, het doorzetten van deze omzetgroei en het sportief resultaat", aldus Edo Keuning, verantwoordelijk voor de financiën van de voetbalclub.

Volgens FC Utrecht is er geen verlies gemaakt op de verkoop van seizoenkaarten.

Meer uit Voetbal

Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

1 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

1 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

2 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

2 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

2 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

4 uur geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

4 uur geleden