Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht schakelt AZ na verlenging uit in bekertoernooi

FC Utrecht schakelt AZ na verlenging uit in bekertoernooi

ALKMAAR (ANP) - FC Utrecht heeft AZ uitgeschakeld in de achtste finales van de KNVB-beker. In Alkmaar won de formatie van de Deense trainer Michael Silberbauer na verlenging met 2-1 van de titelkandidaat in de Eredivisie.

Hoewel AZ de beste kansen had, kwam FC Utrecht op voorsprong. De opgekomen verdediger Nick Viergever verraste doelman Mathew Ryan in de 58e minuut met een lob, die misschien wel als voorzet was bedoeld. Kort na zijn doeltreffende actie viel Viergever geblesseerd uit.

Voor rust had AZ meerdere mogelijkheden gekregen om op voorsprong te komen. De beste was voor Sven Mijnans, die in de basis stond bij AZ. De van Sparta Rotterdam overgekomen speler debuteerde het afgelopen weekeinde al als invaller in de competitiewedstrijd tegen Volendam (1-1). De nieuweling schoot in de rebound echter over, nadat Vasilis Barkas in het Utrechtse doel een schot van Tijjani Reijnders niet onder controle had gekregen. Bij pogingen van Vangelis Pavlidis en Jesper Karlsson greep Barkas wel goed in.

Voorsprong

Vervolgens kwamen de minuten van Karlsson. In de 86e minuut miste hij een strafschop, amper een minuut later schoot hij fraai raak na een voorzet van Jens Odgaard. In de verlenging zette Naoki Maeda FC Utrecht opnieuw op voorsprong. De Japanner rondde beheerst af, na een fraaie pas van Sean Klaiber.

AZ en FC Utrecht speelden anderhalve week geleden in de competitie ook al tegen elkaar. Toen eindigde het duel in 5-5.

Het duel werd kort voor tijd heel even stilgelegd omdat de Utrechtse doelman Barkas vanaf de tribunes werd bekogeld met voorwerpen. Voor de wedstrijd was er een minuut stilte om stil te staan bij de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië.

Meer uit Voetbal

AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

7 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

7 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

17 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

18 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

19 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

22 uur geleden