FC Utrecht schakelt AZ na verlenging uit in bekertoernooi
ALKMAAR (ANP) - FC Utrecht heeft AZ uitgeschakeld in de achtste finales van de KNVB-beker. In Alkmaar won de formatie van de Deense trainer Michael Silberbauer na verlenging met 2-1 van de titelkandidaat in de Eredivisie.
Hoewel AZ de beste kansen had, kwam FC Utrecht op voorsprong. De opgekomen verdediger Nick Viergever verraste doelman Mathew Ryan in de 58e minuut met een lob, die misschien wel als voorzet was bedoeld. Kort na zijn doeltreffende actie viel Viergever geblesseerd uit.
Voor rust had AZ meerdere mogelijkheden gekregen om op voorsprong te komen. De beste was voor Sven Mijnans, die in de basis stond bij AZ. De van Sparta Rotterdam overgekomen speler debuteerde het afgelopen weekeinde al als invaller in de competitiewedstrijd tegen Volendam (1-1). De nieuweling schoot in de rebound echter over, nadat Vasilis Barkas in het Utrechtse doel een schot van Tijjani Reijnders niet onder controle had gekregen. Bij pogingen van Vangelis Pavlidis en Jesper Karlsson greep Barkas wel goed in.
Voorsprong
Vervolgens kwamen de minuten van Karlsson. In de 86e minuut miste hij een strafschop, amper een minuut later schoot hij fraai raak na een voorzet van Jens Odgaard. In de verlenging zette Naoki Maeda FC Utrecht opnieuw op voorsprong. De Japanner rondde beheerst af, na een fraaie pas van Sean Klaiber.
AZ en FC Utrecht speelden anderhalve week geleden in de competitie ook al tegen elkaar. Toen eindigde het duel in 5-5.
Het duel werd kort voor tijd heel even stilgelegd omdat de Utrechtse doelman Barkas vanaf de tribunes werd bekogeld met voorwerpen. Voor de wedstrijd was er een minuut stilte om stil te staan bij de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
19 uur geleden