Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht ruim langs Sparta in Rotterdam

FC Utrecht ruim langs Sparta in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft bij Sparta Rotterdam de eerste competitiezege sinds eind november behaald. De ploeg van trainer René Hake zegevierde op Het Kasteel zonder problemen met 3-0. Daardoor kwam FC Utrecht wat steviger op de zevende plek. Sparta, dat begin november de laatste overwinning boekte in de Eredivisie, bleef hangen op de zestiende plaats.

FC Utrecht begon sterk aan de wedstrijd en dwong onder meer door toedoen van buitenspeler Othmane Boussaid meteen een paar goede kansen af. Uit een voorzet van de Belg kopte de vrijstaande Anastasios Douvikas in de 8e minuut voorlangs. Kort daarna opende de Griek alsnog de score uit een mooi uitgespeelde counter na balverlies bij huurling Joeri de Kamps, die zijn debuut bij Sparta maakte.

FC Utrecht behield tot aan de rust een overwicht, maar verzuimde verder weg te lopen van de machteloze Rotterdamse formatie. FC Utrecht was ook na de hervatting de betere ploeg. Sparta-doelman Tim Coremans, de vervanger van Maduka Okoye (met Nigeria in Afrika Cup), kon Boussaid nog van scoren afhouden. Op de inzet van Mimoun Mahi in de 47e minuut, opnieuw na een goed uitgevoerde aanval, was hij echter kansloos (0-2).

Het kwaliteitsarme Sparta kon FC Utrecht ook daarna amper bedreigen. Sander van de Streek zorgde in de 75e minuut voor 0-3.

Meer uit Voetbal

Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

38 minuten geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

47 minuten geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

54 minuten geleden
AS Roma wint weer en nadert koploper Lazio

ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.

1 uur geleden
Egypte ontslaat bondscoach Hassan, die laatste zestien WK haalde

CAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.

1 uur geleden
ADO Den Haag wint na trainersontslag thuis van Sparta Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.

1 uur geleden
Manchester City verliest bij Forest en ziet Arsenal uitlopen

WEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.

1 uur geleden