Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht ruim langs Sparta in Rotterdam

FC Utrecht ruim langs Sparta in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft bij Sparta Rotterdam de eerste competitiezege sinds eind november behaald. De ploeg van trainer René Hake zegevierde op Het Kasteel zonder problemen met 3-0. Daardoor kwam FC Utrecht wat steviger op de zevende plek. Sparta, dat begin november de laatste overwinning boekte in de Eredivisie, bleef hangen op de zestiende plaats.

FC Utrecht begon sterk aan de wedstrijd en dwong onder meer door toedoen van buitenspeler Othmane Boussaid meteen een paar goede kansen af. Uit een voorzet van de Belg kopte de vrijstaande Anastasios Douvikas in de 8e minuut voorlangs. Kort daarna opende de Griek alsnog de score uit een mooi uitgespeelde counter na balverlies bij huurling Joeri de Kamps, die zijn debuut bij Sparta maakte.

FC Utrecht behield tot aan de rust een overwicht, maar verzuimde verder weg te lopen van de machteloze Rotterdamse formatie. FC Utrecht was ook na de hervatting de betere ploeg. Sparta-doelman Tim Coremans, de vervanger van Maduka Okoye (met Nigeria in Afrika Cup), kon Boussaid nog van scoren afhouden. Op de inzet van Mimoun Mahi in de 47e minuut, opnieuw na een goed uitgevoerde aanval, was hij echter kansloos (0-2).

Het kwaliteitsarme Sparta kon FC Utrecht ook daarna amper bedreigen. Sander van de Streek zorgde in de 75e minuut voor 0-3.

Meer uit Voetbal

PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

5 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

8 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

10 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

11 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

16 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

16 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

17 uur geleden