Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht ruim langs Sparta in Rotterdam

FC Utrecht ruim langs Sparta in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft bij Sparta Rotterdam de eerste competitiezege sinds eind november behaald. De ploeg van trainer René Hake zegevierde op Het Kasteel zonder problemen met 3-0. Daardoor kwam FC Utrecht wat steviger op de zevende plek. Sparta, dat begin november de laatste overwinning boekte in de Eredivisie, bleef hangen op de zestiende plaats.

FC Utrecht begon sterk aan de wedstrijd en dwong onder meer door toedoen van buitenspeler Othmane Boussaid meteen een paar goede kansen af. Uit een voorzet van de Belg kopte de vrijstaande Anastasios Douvikas in de 8e minuut voorlangs. Kort daarna opende de Griek alsnog de score uit een mooi uitgespeelde counter na balverlies bij huurling Joeri de Kamps, die zijn debuut bij Sparta maakte.

FC Utrecht behield tot aan de rust een overwicht, maar verzuimde verder weg te lopen van de machteloze Rotterdamse formatie. FC Utrecht was ook na de hervatting de betere ploeg. Sparta-doelman Tim Coremans, de vervanger van Maduka Okoye (met Nigeria in Afrika Cup), kon Boussaid nog van scoren afhouden. Op de inzet van Mimoun Mahi in de 47e minuut, opnieuw na een goed uitgevoerde aanval, was hij echter kansloos (0-2).

Het kwaliteitsarme Sparta kon FC Utrecht ook daarna amper bedreigen. Sander van de Streek zorgde in de 75e minuut voor 0-3.

Meer uit Voetbal

Koning en koningin vieren feest met spelers Curaçao in kleedkamer

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben met de spelers van Curaçao feestgevierd in de kleedkamer van de ploeg. Ze vierden samen het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador. Het koningspaar danste met de selectie op muziek.

1 uur geleden
Curaçao mag na gelijkspel blijven dromen van zestiende finales

KANSAS CITY (ANP) - Dat Curaçao in Kansas City met 0-0 heeft gelijkgespeeld tegen Ecuador mag een voetbalwonder worden genoemd. Doelman Eloy Room groeide met een reeks knappe reddingen uit tot de man van de wedstrijd. Curaçao haalde voor het eerst een punt op het WK voetbal en mag blijven dromen van de zestiende finales. Ecuador wacht nog een laatste groepswedstrijd in Philadelphia tegen Ivoorkust.

1 uur geleden
Koningspaar, prinses en minister van Oranje naar The Blue Wave

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).

6 uur geleden
Bondscoach Potter: Zweden heeft verdiend verloren van Nederland

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.

8 uur geleden
Koeman over openingstreffer Brobbey: in eerste goal zat alles

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.

9 uur geleden
Oranje breekt record Brazilië met veertien ongeslagen WK-duels

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.

9 uur geleden
Oranje na ruime zege op Zweden vrijwel zeker van tweede ronde WK

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.

9 uur geleden