FC Utrecht ruim langs Sparta in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft bij Sparta Rotterdam de eerste competitiezege sinds eind november behaald. De ploeg van trainer René Hake zegevierde op Het Kasteel zonder problemen met 3-0. Daardoor kwam FC Utrecht wat steviger op de zevende plek. Sparta, dat begin november de laatste overwinning boekte in de Eredivisie, bleef hangen op de zestiende plaats.
FC Utrecht begon sterk aan de wedstrijd en dwong onder meer door toedoen van buitenspeler Othmane Boussaid meteen een paar goede kansen af. Uit een voorzet van de Belg kopte de vrijstaande Anastasios Douvikas in de 8e minuut voorlangs. Kort daarna opende de Griek alsnog de score uit een mooi uitgespeelde counter na balverlies bij huurling Joeri de Kamps, die zijn debuut bij Sparta maakte.
FC Utrecht behield tot aan de rust een overwicht, maar verzuimde verder weg te lopen van de machteloze Rotterdamse formatie. FC Utrecht was ook na de hervatting de betere ploeg. Sparta-doelman Tim Coremans, de vervanger van Maduka Okoye (met Nigeria in Afrika Cup), kon Boussaid nog van scoren afhouden. Op de inzet van Mimoun Mahi in de 47e minuut, opnieuw na een goed uitgevoerde aanval, was hij echter kansloos (0-2).
Het kwaliteitsarme Sparta kon FC Utrecht ook daarna amper bedreigen. Sander van de Streek zorgde in de 75e minuut voor 0-3.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
39 minuten geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
51 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
17 uur geleden