FC Utrecht passeert na late zege Go Ahead Eagles op ranglijst
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op de ranglijst afstand genomen van Go Ahead Eagles. De ploeg van Ron Jans won in eigen huis met 2-1 van Go Ahead Eagles door een late treffer van Can Bozdogan. Sam Lammers en Gerrit Nauber hadden in de eerste helft gescoord.
FC Utrecht staat door de zege op 45 punten. Dat zijn er 3 meer dan de Eagles en evenveel als nummer 6 Ajax, dat later zondag nog thuis speelt tegen FC Twente. NEC, dat zondag nog uitkomt tegen PEC Zwolle, staat vijfde met 46 punten.
De van Rangers gehuurde Lammers opende al in de vierde minuut de score voor Utrecht. Het was de zesde wedstrijd op rij voor de aanvaller dat hij scoorde. Lammers kon inschieten na goed terugleggen van Jens Toornstra. Go Ahead kreeg kansen via Willum Willumsson en Bobby Adekanye. Verdediger Gerrit Nauber maakte vlak voor de rust gelijk. Hij kon na een corner van Oliver Edvardsen inkoppen.
In de tweede helft bracht Jans Bozdogan, Othmane Boussaid en later Anthony Descotte om een tweede treffer te forceren. Tot grote kansen leidde het echter niet. De bezoekers van coach René Hake waren zelfs lang gevaarlijker. In de extra tijd kreeg Bozdogan de bal goed aangespeeld door Adrian Blake en kopte hij in de verre rechterhoek alsnog raak.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.
45 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
47 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
23 uur geleden