FC Utrecht passeert na late zege Go Ahead Eagles op ranglijst
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op de ranglijst afstand genomen van Go Ahead Eagles. De ploeg van Ron Jans won in eigen huis met 2-1 van Go Ahead Eagles door een late treffer van Can Bozdogan. Sam Lammers en Gerrit Nauber hadden in de eerste helft gescoord.
FC Utrecht staat door de zege op 45 punten. Dat zijn er 3 meer dan de Eagles en evenveel als nummer 6 Ajax, dat later zondag nog thuis speelt tegen FC Twente. NEC, dat zondag nog uitkomt tegen PEC Zwolle, staat vijfde met 46 punten.
De van Rangers gehuurde Lammers opende al in de vierde minuut de score voor Utrecht. Het was de zesde wedstrijd op rij voor de aanvaller dat hij scoorde. Lammers kon inschieten na goed terugleggen van Jens Toornstra. Go Ahead kreeg kansen via Willum Willumsson en Bobby Adekanye. Verdediger Gerrit Nauber maakte vlak voor de rust gelijk. Hij kon na een corner van Oliver Edvardsen inkoppen.
In de tweede helft bracht Jans Bozdogan, Othmane Boussaid en later Anthony Descotte om een tweede treffer te forceren. Tot grote kansen leidde het echter niet. De bezoekers van coach René Hake waren zelfs lang gevaarlijker. In de extra tijd kreeg Bozdogan de bal goed aangespeeld door Adrian Blake en kopte hij in de verre rechterhoek alsnog raak.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
3 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
4 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
4 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
5 uur geleden