FC Utrecht ontsnapt met gelijkspel tegen tiental van Eagles
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft niet volledig geprofiteerd van de nederlaag die koploper PSV zaterdag tegen sc Heerenveen leed (1-0). De ploeg van trainer Ron Jans speelde een groot deel van de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles met een man meer maar mocht zich gelukkig prijzen met een gelijkspel (3-3). Invaller Adrian Blake schoot de thuisploeg naar 2-3 en maakte in de zevende minuut van de blessuretijd ook gelijk.
FC Utrecht verkleinde de achterstand op PSV tot 6 punten. De club staat nog tweede in de Eredivisie, maar Ajax passeert FC Utrecht op basis van een beter doelsaldo als het later zondag van Almere City wint.
Enric Llansana speelde een opvallende rol in de openingsfase. De middenvelder schoot Go Ahead Eagles in de vijfde minuut met een prachtig afstandsschot op voorsprong. Hij moest vier minuten later met een rode kaart van het veld. Llansana kreeg de bal slecht aangespeeld door zijn ploeggenoot Gerrit Nauber en maakte daarna volgens scheidsrechter Sander van der Eijk een overtreding op de doorgebroken Paxten Aaronson.
Overtalsituatie
Llansana maakte tot de zestiende speelronde de meeste overtredingen van alle spelers in de Eredivisie, maar werd slechts eenmaal bestraft met een gele kaart. Nog nooit in de geschiedenis van de Eredivisie combineerde een speler een doelpunt en een rode kaart in de eerste 9 minuten van een wedstrijd. FC Utrecht profiteerde snel van de overtalsituatie. Miguel Rodríguez maakte in de twaalfde minuut gelijk, na een goede actie van Yoann Cathline.
FC Utrecht kreeg niet veel uitgespeelde kansen met een man meer op het veld. David Min kopte bijna raak maar zag doelman Luca Plogmann van de bezoekers redding brengen. Go Ahead Eagles bleef gegroepeerd verdedigen en counterde in de 63e minuut naar 1-2. Oliver Antman scoorde op aangeven van Victor Edvardsen. Antman bereidde tien minuten later ook de 1-3 van Jakob Breum voor. Onder aanvoering van de ingevallen Blake vocht FC Utrecht zich alsnog naar een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
22 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
22 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
22 uur geleden