Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht ontsnapt met gelijkspel tegen tiental van Eagles

FC Utrecht ontsnapt met gelijkspel tegen tiental van Eagles

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft niet volledig geprofiteerd van de nederlaag die koploper PSV zaterdag tegen sc Heerenveen leed (1-0). De ploeg van trainer Ron Jans speelde een groot deel van de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles met een man meer maar mocht zich gelukkig prijzen met een gelijkspel (3-3). Invaller Adrian Blake schoot de thuisploeg naar 2-3 en maakte in de zevende minuut van de blessuretijd ook gelijk.

FC Utrecht verkleinde de achterstand op PSV tot 6 punten. De club staat nog tweede in de Eredivisie, maar Ajax passeert FC Utrecht op basis van een beter doelsaldo als het later zondag van Almere City wint.

Enric Llansana speelde een opvallende rol in de openingsfase. De middenvelder schoot Go Ahead Eagles in de vijfde minuut met een prachtig afstandsschot op voorsprong. Hij moest vier minuten later met een rode kaart van het veld. Llansana kreeg de bal slecht aangespeeld door zijn ploeggenoot Gerrit Nauber en maakte daarna volgens scheidsrechter Sander van der Eijk een overtreding op de doorgebroken Paxten Aaronson.

Overtalsituatie

Llansana maakte tot de zestiende speelronde de meeste overtredingen van alle spelers in de Eredivisie, maar werd slechts eenmaal bestraft met een gele kaart. Nog nooit in de geschiedenis van de Eredivisie combineerde een speler een doelpunt en een rode kaart in de eerste 9 minuten van een wedstrijd. FC Utrecht profiteerde snel van de overtalsituatie. Miguel Rodríguez maakte in de twaalfde minuut gelijk, na een goede actie van Yoann Cathline.

FC Utrecht kreeg niet veel uitgespeelde kansen met een man meer op het veld. David Min kopte bijna raak maar zag doelman Luca Plogmann van de bezoekers redding brengen. Go Ahead Eagles bleef gegroepeerd verdedigen en counterde in de 63e minuut naar 1-2. Oliver Antman scoorde op aangeven van Victor Edvardsen. Antman bereidde tien minuten later ook de 1-3 van Jakob Breum voor. Onder aanvoering van de ingevallen Blake vocht FC Utrecht zich alsnog naar een gelijkspel.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

54 minuten geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

55 minuten geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

2 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

2 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

3 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

3 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

19 uur geleden