FC Utrecht ontsnapt met gelijkspel tegen tiental van Eagles
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft niet volledig geprofiteerd van de nederlaag die koploper PSV zaterdag tegen sc Heerenveen leed (1-0). De ploeg van trainer Ron Jans speelde een groot deel van de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles met een man meer maar mocht zich gelukkig prijzen met een gelijkspel (3-3). Invaller Adrian Blake schoot de thuisploeg naar 2-3 en maakte in de zevende minuut van de blessuretijd ook gelijk.
FC Utrecht verkleinde de achterstand op PSV tot 6 punten. De club staat nog tweede in de Eredivisie, maar Ajax passeert FC Utrecht op basis van een beter doelsaldo als het later zondag van Almere City wint.
Enric Llansana speelde een opvallende rol in de openingsfase. De middenvelder schoot Go Ahead Eagles in de vijfde minuut met een prachtig afstandsschot op voorsprong. Hij moest vier minuten later met een rode kaart van het veld. Llansana kreeg de bal slecht aangespeeld door zijn ploeggenoot Gerrit Nauber en maakte daarna volgens scheidsrechter Sander van der Eijk een overtreding op de doorgebroken Paxten Aaronson.
Overtalsituatie
Llansana maakte tot de zestiende speelronde de meeste overtredingen van alle spelers in de Eredivisie, maar werd slechts eenmaal bestraft met een gele kaart. Nog nooit in de geschiedenis van de Eredivisie combineerde een speler een doelpunt en een rode kaart in de eerste 9 minuten van een wedstrijd. FC Utrecht profiteerde snel van de overtalsituatie. Miguel Rodríguez maakte in de twaalfde minuut gelijk, na een goede actie van Yoann Cathline.
FC Utrecht kreeg niet veel uitgespeelde kansen met een man meer op het veld. David Min kopte bijna raak maar zag doelman Luca Plogmann van de bezoekers redding brengen. Go Ahead Eagles bleef gegroepeerd verdedigen en counterde in de 63e minuut naar 1-2. Oliver Antman scoorde op aangeven van Victor Edvardsen. Antman bereidde tien minuten later ook de 1-3 van Jakob Breum voor. Onder aanvoering van de ingevallen Blake vocht FC Utrecht zich alsnog naar een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
8 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
11 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
11 uur geleden