FC Utrecht ontsnapt met gelijkspel tegen tiental van Eagles
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft niet volledig geprofiteerd van de nederlaag die koploper PSV zaterdag tegen sc Heerenveen leed (1-0). De ploeg van trainer Ron Jans speelde een groot deel van de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles met een man meer maar mocht zich gelukkig prijzen met een gelijkspel (3-3). Invaller Adrian Blake schoot de thuisploeg naar 2-3 en maakte in de zevende minuut van de blessuretijd ook gelijk.
FC Utrecht verkleinde de achterstand op PSV tot 6 punten. De club staat nog tweede in de Eredivisie, maar Ajax passeert FC Utrecht op basis van een beter doelsaldo als het later zondag van Almere City wint.
Enric Llansana speelde een opvallende rol in de openingsfase. De middenvelder schoot Go Ahead Eagles in de vijfde minuut met een prachtig afstandsschot op voorsprong. Hij moest vier minuten later met een rode kaart van het veld. Llansana kreeg de bal slecht aangespeeld door zijn ploeggenoot Gerrit Nauber en maakte daarna volgens scheidsrechter Sander van der Eijk een overtreding op de doorgebroken Paxten Aaronson.
Overtalsituatie
Llansana maakte tot de zestiende speelronde de meeste overtredingen van alle spelers in de Eredivisie, maar werd slechts eenmaal bestraft met een gele kaart. Nog nooit in de geschiedenis van de Eredivisie combineerde een speler een doelpunt en een rode kaart in de eerste 9 minuten van een wedstrijd. FC Utrecht profiteerde snel van de overtalsituatie. Miguel RodrĂguez maakte in de twaalfde minuut gelijk, na een goede actie van Yoann Cathline.
FC Utrecht kreeg niet veel uitgespeelde kansen met een man meer op het veld. David Min kopte bijna raak maar zag doelman Luca Plogmann van de bezoekers redding brengen. Go Ahead Eagles bleef gegroepeerd verdedigen en counterde in de 63e minuut naar 1-2. Oliver Antman scoorde op aangeven van Victor Edvardsen. Antman bereidde tien minuten later ook de 1-3 van Jakob Breum voor. Onder aanvoering van de ingevallen Blake vocht FC Utrecht zich alsnog naar een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
11 uur geleden