Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht ontsnapt met gelijkspel tegen tiental van Eagles

FC Utrecht ontsnapt met gelijkspel tegen tiental van Eagles

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft niet volledig geprofiteerd van de nederlaag die koploper PSV zaterdag tegen sc Heerenveen leed (1-0). De ploeg van trainer Ron Jans speelde een groot deel van de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles met een man meer maar mocht zich gelukkig prijzen met een gelijkspel (3-3). Invaller Adrian Blake schoot de thuisploeg naar 2-3 en maakte in de zevende minuut van de blessuretijd ook gelijk.

FC Utrecht verkleinde de achterstand op PSV tot 6 punten. De club staat nog tweede in de Eredivisie, maar Ajax passeert FC Utrecht op basis van een beter doelsaldo als het later zondag van Almere City wint.

Enric Llansana speelde een opvallende rol in de openingsfase. De middenvelder schoot Go Ahead Eagles in de vijfde minuut met een prachtig afstandsschot op voorsprong. Hij moest vier minuten later met een rode kaart van het veld. Llansana kreeg de bal slecht aangespeeld door zijn ploeggenoot Gerrit Nauber en maakte daarna volgens scheidsrechter Sander van der Eijk een overtreding op de doorgebroken Paxten Aaronson.

Overtalsituatie

Llansana maakte tot de zestiende speelronde de meeste overtredingen van alle spelers in de Eredivisie, maar werd slechts eenmaal bestraft met een gele kaart. Nog nooit in de geschiedenis van de Eredivisie combineerde een speler een doelpunt en een rode kaart in de eerste 9 minuten van een wedstrijd. FC Utrecht profiteerde snel van de overtalsituatie. Miguel Rodríguez maakte in de twaalfde minuut gelijk, na een goede actie van Yoann Cathline.

FC Utrecht kreeg niet veel uitgespeelde kansen met een man meer op het veld. David Min kopte bijna raak maar zag doelman Luca Plogmann van de bezoekers redding brengen. Go Ahead Eagles bleef gegroepeerd verdedigen en counterde in de 63e minuut naar 1-2. Oliver Antman scoorde op aangeven van Victor Edvardsen. Antman bereidde tien minuten later ook de 1-3 van Jakob Breum voor. Onder aanvoering van de ingevallen Blake vocht FC Utrecht zich alsnog naar een gelijkspel.

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

54 minuten geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

56 minuten geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

2 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

3 uur geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

5 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

5 uur geleden