FC Utrecht neemt Veerman over van Heerenveen
UTRECHT (ANP) - Henk Veerman zet zijn voetballoopbaan voort bij FC Utrecht. De 30-jarige aanvaller wordt overgenomen van sc Heerenveen. Beide clubs bevestigden woensdag de overname, zonder zich uit te laten over een transfersom. Veerman tekende in Utrecht een contract tot de zomer van 2024.
Veerman speelde in totaal in twee periodes 168 officiële wedstrijden voor Heerenveen. Dat deed hij eerst, nadat hij in 2015 was overgekomen van FC Volendam, tot 2018. Na twee seizoenen bij het Duitse FC St. Pauli, uitkomend op het tweede niveau, keerde hij in 2020 terug in Friesland. In totaal kwam hij voor Heerenveen uit op 46 doelpunten. De club had met Sydney van Hooijdonk, gehuurd van Bologna, al ingespeeld op het vertrek van Veerman.
"Henk is een echte targetman. Hij is groot, sterk en heeft scorend vermogen", zegt Jordy Zuidam, technisch directeur van FC Utrecht. "We voegen met Henk een extra wapen aan onze selectie toe, die wedstrijden kan openbreken."
De aanvaller was al net zo enthousiast. "Ik ben enorm trots en blij om hier te mogen voetballen", zei Veerman, die al langer aasde op een transfer naar FC Utrecht. Een overleden vriend van hem was supporter van de club. "Hij stond geregeld op de Bunnikside. Dan is het enorm mooi dat je de belofte die je hebt gemaakt kan nakomen en voor FC Utrecht hopelijk een rol kan gaan spelen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).
14 uur geledenTILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.
23 uur geledenVELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.
1 dag geleden