FC Utrecht neemt Veerman over van Heerenveen
UTRECHT (ANP) - Henk Veerman zet zijn voetballoopbaan voort bij FC Utrecht. De 30-jarige aanvaller wordt overgenomen van sc Heerenveen. Beide clubs bevestigden woensdag de overname, zonder zich uit te laten over een transfersom. Veerman tekende in Utrecht een contract tot de zomer van 2024.
Veerman speelde in totaal in twee periodes 168 officiële wedstrijden voor Heerenveen. Dat deed hij eerst, nadat hij in 2015 was overgekomen van FC Volendam, tot 2018. Na twee seizoenen bij het Duitse FC St. Pauli, uitkomend op het tweede niveau, keerde hij in 2020 terug in Friesland. In totaal kwam hij voor Heerenveen uit op 46 doelpunten. De club had met Sydney van Hooijdonk, gehuurd van Bologna, al ingespeeld op het vertrek van Veerman.
"Henk is een echte targetman. Hij is groot, sterk en heeft scorend vermogen", zegt Jordy Zuidam, technisch directeur van FC Utrecht. "We voegen met Henk een extra wapen aan onze selectie toe, die wedstrijden kan openbreken."
De aanvaller was al net zo enthousiast. "Ik ben enorm trots en blij om hier te mogen voetballen", zei Veerman, die al langer aasde op een transfer naar FC Utrecht. Een overleden vriend van hem was supporter van de club. "Hij stond geregeld op de Bunnikside. Dan is het enorm mooi dat je de belofte die je hebt gemaakt kan nakomen en voor FC Utrecht hopelijk een rol kan gaan spelen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
2 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
5 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
16 uur geleden