FC Utrecht neemt Veerman over van Heerenveen
UTRECHT (ANP) - Henk Veerman zet zijn voetballoopbaan voort bij FC Utrecht. De 30-jarige aanvaller wordt overgenomen van sc Heerenveen. Beide clubs bevestigden woensdag de overname, zonder zich uit te laten over een transfersom. Veerman tekende in Utrecht een contract tot de zomer van 2024.
Veerman speelde in totaal in twee periodes 168 officiële wedstrijden voor Heerenveen. Dat deed hij eerst, nadat hij in 2015 was overgekomen van FC Volendam, tot 2018. Na twee seizoenen bij het Duitse FC St. Pauli, uitkomend op het tweede niveau, keerde hij in 2020 terug in Friesland. In totaal kwam hij voor Heerenveen uit op 46 doelpunten. De club had met Sydney van Hooijdonk, gehuurd van Bologna, al ingespeeld op het vertrek van Veerman.
"Henk is een echte targetman. Hij is groot, sterk en heeft scorend vermogen", zegt Jordy Zuidam, technisch directeur van FC Utrecht. "We voegen met Henk een extra wapen aan onze selectie toe, die wedstrijden kan openbreken."
De aanvaller was al net zo enthousiast. "Ik ben enorm trots en blij om hier te mogen voetballen", zei Veerman, die al langer aasde op een transfer naar FC Utrecht. Een overleden vriend van hem was supporter van de club. "Hij stond geregeld op de Bunnikside. Dan is het enorm mooi dat je de belofte die je hebt gemaakt kan nakomen en voor FC Utrecht hopelijk een rol kan gaan spelen."
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
2 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.
4 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.
4 uur geleden