FC Utrecht na keeperswissel met De Keijzer op doel tegen Ajax
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht treedt zondag bij de hervatting van de Eredivisie tegen Ajax met Fabian de Keijzer (21) als keeper aan. Hij neemt de plek over van Maarten Paes (23), die in de eerste seizoenshelft de eerste keeper was.
"Fabian verdient de kans, omdat hij heeft laten zien welke potentie hij heeft en dat hij een goede ontwikkeling heeft doorgemaakt. Dat is de belangrijkste reden. Daarnaast is het ook zo dat voor de winterstop Maarten ook niet zo’n beste periode had. Het was heel wisselend, zowel per wedstrijd als in wedstrijden", verklaart trainer René Hake zijn keuze.
Nummer 7 FC Utrecht kende vlak voor de winterstop een mindere periode en ook op de wisselvallig presterende Paes kwam kritiek. Hake wist met zijn ploeg de laatste vijf duels, inclusief de KNVB-beker, niet te winnen. Op 28 november werd voor het laatst een zege geboekt.
Het duel tussen FC Utrecht en nummer 2 Ajax begint om 12.15 uur.
Mous
Ook sc Heerenveen heeft besloten tot een keeperswissel. Xavier Mous is de nieuwe eerste doelman van de Friezen, waar Erwin Mulder onder de lat begon. "Wij vinden dat Xavier het goed heeft gedaan. Hij heeft als vervanger van Erwin een goede serie wedstrijden gekeept en dat willen we graag voortzetten", aldus trainer Johnny Jansen. "Voor Erwin betekent dit dat hij nu een stapje terug moet doen, maar hopelijk pakt hij het goed op en gaat hij knokken voor zijn plek."
Mulder liep vroeg in het seizoen een gebroken duim op en speelde sinds 26 september niet meer in de Eredivisie.
Sc Heerenveen wacht zaterdag de uitwedstrijd tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
26 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
48 minuten geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
3 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
14 uur geleden