
FC Utrecht na keeperswissel met De Keijzer op doel tegen Ajax
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht treedt zondag bij de hervatting van de Eredivisie tegen Ajax met Fabian de Keijzer (21) als keeper aan. Hij neemt de plek over van Maarten Paes (23), die in de eerste seizoenshelft de eerste keeper was.
"Fabian verdient de kans, omdat hij heeft laten zien welke potentie hij heeft en dat hij een goede ontwikkeling heeft doorgemaakt. Dat is de belangrijkste reden. Daarnaast is het ook zo dat voor de winterstop Maarten ook niet zo’n beste periode had. Het was heel wisselend, zowel per wedstrijd als in wedstrijden", verklaart trainer René Hake zijn keuze.
Nummer 7 FC Utrecht kende vlak voor de winterstop een mindere periode en ook op de wisselvallig presterende Paes kwam kritiek. Hake wist met zijn ploeg de laatste vijf duels, inclusief de KNVB-beker, niet te winnen. Op 28 november werd voor het laatst een zege geboekt.
Het duel tussen FC Utrecht en nummer 2 Ajax begint om 12.15 uur.
Mous
Ook sc Heerenveen heeft besloten tot een keeperswissel. Xavier Mous is de nieuwe eerste doelman van de Friezen, waar Erwin Mulder onder de lat begon. "Wij vinden dat Xavier het goed heeft gedaan. Hij heeft als vervanger van Erwin een goede serie wedstrijden gekeept en dat willen we graag voortzetten", aldus trainer Johnny Jansen. "Voor Erwin betekent dit dat hij nu een stapje terug moet doen, maar hopelijk pakt hij het goed op en gaat hij knokken voor zijn plek."
Mulder liep vroeg in het seizoen een gebroken duim op en speelde sinds 26 september niet meer in de Eredivisie.
Sc Heerenveen wacht zaterdag de uitwedstrijd tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
4 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.
11 uur geledenMBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).
12 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk (34) is niet opgenomen in de eerste selectie van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het Nederlands elftal speelt eind oktober twee oefenwedstrijden tegen Polen en Canada.
15 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Jon Dahl Tomasson is als bondscoach van Zweden ontslagen. Dat heeft de Zweedse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt. Onder de Deense coach kende Zweden met 1 punt uit vier duels een slecht begin van de WK-kwalificatiecampagne in Groep B.
17 uur geleden