FC Utrecht na keeperswissel met De Keijzer op doel tegen Ajax
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht treedt zondag bij de hervatting van de Eredivisie tegen Ajax met Fabian de Keijzer (21) als keeper aan. Hij neemt de plek over van Maarten Paes (23), die in de eerste seizoenshelft de eerste keeper was.
"Fabian verdient de kans, omdat hij heeft laten zien welke potentie hij heeft en dat hij een goede ontwikkeling heeft doorgemaakt. Dat is de belangrijkste reden. Daarnaast is het ook zo dat voor de winterstop Maarten ook niet zo’n beste periode had. Het was heel wisselend, zowel per wedstrijd als in wedstrijden", verklaart trainer René Hake zijn keuze.
Nummer 7 FC Utrecht kende vlak voor de winterstop een mindere periode en ook op de wisselvallig presterende Paes kwam kritiek. Hake wist met zijn ploeg de laatste vijf duels, inclusief de KNVB-beker, niet te winnen. Op 28 november werd voor het laatst een zege geboekt.
Het duel tussen FC Utrecht en nummer 2 Ajax begint om 12.15 uur.
Mous
Ook sc Heerenveen heeft besloten tot een keeperswissel. Xavier Mous is de nieuwe eerste doelman van de Friezen, waar Erwin Mulder onder de lat begon. "Wij vinden dat Xavier het goed heeft gedaan. Hij heeft als vervanger van Erwin een goede serie wedstrijden gekeept en dat willen we graag voortzetten", aldus trainer Johnny Jansen. "Voor Erwin betekent dit dat hij nu een stapje terug moet doen, maar hopelijk pakt hij het goed op en gaat hij knokken voor zijn plek."
Mulder liep vroeg in het seizoen een gebroken duim op en speelde sinds 26 september niet meer in de Eredivisie.
Sc Heerenveen wacht zaterdag de uitwedstrijd tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
18 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden