FC Utrecht na keeperswissel met De Keijzer op doel tegen Ajax
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht treedt zondag bij de hervatting van de Eredivisie tegen Ajax met Fabian de Keijzer (21) als keeper aan. Hij neemt de plek over van Maarten Paes (23), die in de eerste seizoenshelft de eerste keeper was.
"Fabian verdient de kans, omdat hij heeft laten zien welke potentie hij heeft en dat hij een goede ontwikkeling heeft doorgemaakt. Dat is de belangrijkste reden. Daarnaast is het ook zo dat voor de winterstop Maarten ook niet zo’n beste periode had. Het was heel wisselend, zowel per wedstrijd als in wedstrijden", verklaart trainer René Hake zijn keuze.
Nummer 7 FC Utrecht kende vlak voor de winterstop een mindere periode en ook op de wisselvallig presterende Paes kwam kritiek. Hake wist met zijn ploeg de laatste vijf duels, inclusief de KNVB-beker, niet te winnen. Op 28 november werd voor het laatst een zege geboekt.
Het duel tussen FC Utrecht en nummer 2 Ajax begint om 12.15 uur.
Mous
Ook sc Heerenveen heeft besloten tot een keeperswissel. Xavier Mous is de nieuwe eerste doelman van de Friezen, waar Erwin Mulder onder de lat begon. "Wij vinden dat Xavier het goed heeft gedaan. Hij heeft als vervanger van Erwin een goede serie wedstrijden gekeept en dat willen we graag voortzetten", aldus trainer Johnny Jansen. "Voor Erwin betekent dit dat hij nu een stapje terug moet doen, maar hopelijk pakt hij het goed op en gaat hij knokken voor zijn plek."
Mulder liep vroeg in het seizoen een gebroken duim op en speelde sinds 26 september niet meer in de Eredivisie.
Sc Heerenveen wacht zaterdag de uitwedstrijd tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
13 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
16 uur geleden