FC Utrecht moet puzzelen door coronabesmettingen en blessures
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet zondag puzzelen met de opstelling voor de thuiswedstrijd tegen PSV. Volgens trainer René Hake heeft zijn ploeg te maken met een aantal coronabesmettingen en blessures. Hake noemde geen namen van afwezigen.
"We hebben helaas een uitgedunde groep en moeten daardoor hier en daar improviseren. Er zijn veel jongens afwezig door blessures en corona. Dat kwam deze week op ons pad", zei Hake twee dagen voor het duel met de nummer 2 van de Eredivisie. Eerder deze week werd al bekend dat Henk Veerman enkele maanden is uitgeschakeld met een enkelblessure.
Hake zag PSV donderdag in de Conference League met 4-4 gelijkspelen tegen FC Kopenhagen. "Als je vier doelpunten tegen krijgt, kun je daar natuurlijk wel dingen uit halen die voor ons interessant kunnen zijn", aldus de trainer van de nummer 7. "Daarnaast scoren ze ook vier keer en dan zie je dat ze ook kwaliteit hebben om doelpunten te maken. Ze zijn bijvoorbeeld gevaarlijk met indraaiende voorzetten en daar moeten we op voorbereid zijn."
Hake hoopt zondag op een volle Galgenwaard. "Als je tegen een topclub zoals PSV speelt, dan ontstaat er veel energie rondom het veld. Aan ons de taak om die energie mee te nemen in het veld. Als die wisselwerking ontstaat, dan kan het ook een mooie middag worden."
Het duel in Utrecht begint om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden