FC Utrecht moet puzzelen door coronabesmettingen en blessures
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet zondag puzzelen met de opstelling voor de thuiswedstrijd tegen PSV. Volgens trainer René Hake heeft zijn ploeg te maken met een aantal coronabesmettingen en blessures. Hake noemde geen namen van afwezigen.
"We hebben helaas een uitgedunde groep en moeten daardoor hier en daar improviseren. Er zijn veel jongens afwezig door blessures en corona. Dat kwam deze week op ons pad", zei Hake twee dagen voor het duel met de nummer 2 van de Eredivisie. Eerder deze week werd al bekend dat Henk Veerman enkele maanden is uitgeschakeld met een enkelblessure.
Hake zag PSV donderdag in de Conference League met 4-4 gelijkspelen tegen FC Kopenhagen. "Als je vier doelpunten tegen krijgt, kun je daar natuurlijk wel dingen uit halen die voor ons interessant kunnen zijn", aldus de trainer van de nummer 7. "Daarnaast scoren ze ook vier keer en dan zie je dat ze ook kwaliteit hebben om doelpunten te maken. Ze zijn bijvoorbeeld gevaarlijk met indraaiende voorzetten en daar moeten we op voorbereid zijn."
Hake hoopt zondag op een volle Galgenwaard. "Als je tegen een topclub zoals PSV speelt, dan ontstaat er veel energie rondom het veld. Aan ons de taak om die energie mee te nemen in het veld. Als die wisselwerking ontstaat, dan kan het ook een mooie middag worden."
Het duel in Utrecht begint om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
16 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
27 minuten geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
3 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
10 uur geleden