Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht moet puzzelen door coronabesmettingen en blessures

FC Utrecht moet puzzelen door coronabesmettingen en blessures

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet zondag puzzelen met de opstelling voor de thuiswedstrijd tegen PSV. Volgens trainer René Hake heeft zijn ploeg te maken met een aantal coronabesmettingen en blessures. Hake noemde geen namen van afwezigen.

"We hebben helaas een uitgedunde groep en moeten daardoor hier en daar improviseren. Er zijn veel jongens afwezig door blessures en corona. Dat kwam deze week op ons pad", zei Hake twee dagen voor het duel met de nummer 2 van de Eredivisie. Eerder deze week werd al bekend dat Henk Veerman enkele maanden is uitgeschakeld met een enkelblessure.

Hake zag PSV donderdag in de Conference League met 4-4 gelijkspelen tegen FC Kopenhagen. "Als je vier doelpunten tegen krijgt, kun je daar natuurlijk wel dingen uit halen die voor ons interessant kunnen zijn", aldus de trainer van de nummer 7. "Daarnaast scoren ze ook vier keer en dan zie je dat ze ook kwaliteit hebben om doelpunten te maken. Ze zijn bijvoorbeeld gevaarlijk met indraaiende voorzetten en daar moeten we op voorbereid zijn."

Hake hoopt zondag op een volle Galgenwaard. "Als je tegen een topclub zoals PSV speelt, dan ontstaat er veel energie rondom het veld. Aan ons de taak om die energie mee te nemen in het veld. Als die wisselwerking ontstaat, dan kan het ook een mooie middag worden."

Het duel in Utrecht begint om 14.30 uur.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

5 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

7 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

8 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

10 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

11 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

12 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

12 uur geleden