FC Utrecht loopt in slotfase uit naar ruime zege op Sparta
ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich goed hersteld van de eerste competitienederlaag van vorige week tegen Feyenoord. De ploeg van trainer Ron Jans liep in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam uit naar een ruime zege: 1-4.
FC Utrecht staat op de derde plaats van de ranglijst, met evenveel punten als Ajax maar een minder goed doelsaldo. Beide clubs hebben 5 punten achterstand op PSV, de koploper die een wedstrijd meer heeft gespeeld.
Victor Jensen schoot FC Utrecht in de vijftiende minuut op voorsprong. Invaller Miguel Rodríguez (85e minuut) en Paxten Aaronson (88e minuut) scoorden in de slotfase voor de bezoekers. Tobias Lauritsen benutte in blessuretijd een strafschop voor Sparta, dat vanaf de 68e minuut met een man minder speelde. Djevencio van der Kust kreeg een rode kaart voor een harde overtreding op het onderbeen van Rodríguez. Mike van der Hoorn bepaalde in de 95e minuut de eindstand.
Maurice Steijn, die zaterdag opnieuw werd aangesteld als hoofdtrainer van Sparta, volgde het duel vanaf de tribune. Hij is de opvolger van Jeroen Rijsdijk, die vrijdag zijn ontslag kreeg. Tegen FC Utrecht stond Sparta nog onder leiding van interim-trainer Nourdin Boukhari, die als assistent onder Rijsdijk werkte.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
50 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
2 uur geleden