FC Utrecht loopt in slotfase uit naar ruime zege op Sparta
ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich goed hersteld van de eerste competitienederlaag van vorige week tegen Feyenoord. De ploeg van trainer Ron Jans liep in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam uit naar een ruime zege: 1-4.
FC Utrecht staat op de derde plaats van de ranglijst, met evenveel punten als Ajax maar een minder goed doelsaldo. Beide clubs hebben 5 punten achterstand op PSV, de koploper die een wedstrijd meer heeft gespeeld.
Victor Jensen schoot FC Utrecht in de vijftiende minuut op voorsprong. Invaller Miguel Rodríguez (85e minuut) en Paxten Aaronson (88e minuut) scoorden in de slotfase voor de bezoekers. Tobias Lauritsen benutte in blessuretijd een strafschop voor Sparta, dat vanaf de 68e minuut met een man minder speelde. Djevencio van der Kust kreeg een rode kaart voor een harde overtreding op het onderbeen van Rodríguez. Mike van der Hoorn bepaalde in de 95e minuut de eindstand.
Maurice Steijn, die zaterdag opnieuw werd aangesteld als hoofdtrainer van Sparta, volgde het duel vanaf de tribune. Hij is de opvolger van Jeroen Rijsdijk, die vrijdag zijn ontslag kreeg. Tegen FC Utrecht stond Sparta nog onder leiding van interim-trainer Nourdin Boukhari, die als assistent onder Rijsdijk werkte.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
13 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
15 uur geleden