FC Utrecht loopt in slotfase uit naar ruime zege op Sparta
ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich goed hersteld van de eerste competitienederlaag van vorige week tegen Feyenoord. De ploeg van trainer Ron Jans liep in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam uit naar een ruime zege: 1-4.
FC Utrecht staat op de derde plaats van de ranglijst, met evenveel punten als Ajax maar een minder goed doelsaldo. Beide clubs hebben 5 punten achterstand op PSV, de koploper die een wedstrijd meer heeft gespeeld.
Victor Jensen schoot FC Utrecht in de vijftiende minuut op voorsprong. Invaller Miguel Rodríguez (85e minuut) en Paxten Aaronson (88e minuut) scoorden in de slotfase voor de bezoekers. Tobias Lauritsen benutte in blessuretijd een strafschop voor Sparta, dat vanaf de 68e minuut met een man minder speelde. Djevencio van der Kust kreeg een rode kaart voor een harde overtreding op het onderbeen van Rodríguez. Mike van der Hoorn bepaalde in de 95e minuut de eindstand.
Maurice Steijn, die zaterdag opnieuw werd aangesteld als hoofdtrainer van Sparta, volgde het duel vanaf de tribune. Hij is de opvolger van Jeroen Rijsdijk, die vrijdag zijn ontslag kreeg. Tegen FC Utrecht stond Sparta nog onder leiding van interim-trainer Nourdin Boukhari, die als assistent onder Rijsdijk werkte.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
7 uur geleden