Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht levert dossier in bij UEFA

FC Utrecht levert dossier in bij UEFA

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft maandag per aangetekende post een dossier naar de UEFA gestuurd. De club hoopt rond 17 juni te horen dat het alsnog een bekerfinale tegen Feyenoord mag spelen, met als inzet een plaats in de groepsfase van de nieuwe Europa League

FC Utrecht blijft van mening dat de KNVB er niet alles aan heeft gedaan om de bekerfinale te spelen. De club zet ook vraagtekens bij uitspraken van directeur Eric Gudde van de KNVB dat alle deelnemers voor Europees voetbal al voor 3 augustus bij de UEFA aangemeld moeten worden.

"Maar dan nog kan de bekerfinale in juli worden afgewerkt", stelt advocaat Frans de Weger. "Kijk maar eens hoe soepel nu alles al gaat in de Bundesliga. De bekerfinale kan ook in Duitsland worden afgewerkt, of desnoods in Bonaire dat ook relatief licht getroffen is door het coronavius. Feyenoord en FC Utrecht moeten dan eerst in quarantaine gaan."

Verklaringen

Het dossier van FC Utrecht bevat ook verklaringen van Louis van Gaal en Guus Hiddink, oud-coaches die vinden dat de bekerfinale nog moet worden gespeeld. De UEFA heeft voor 17 juni een belangrijke vergadering belegd. De Europese bond hoopt dan ook alle speelsteden voor het naar volgend jaar zomer uitgestelde EK prijs te kunnen geven.

De KNVB besloot vorige maand het seizoen in het betaalde voetbal af te breken zonder bekerfinale en promotie- en degradatieregeling. FC Utrecht greep op de ranglijst van de afgebroken eredivisie eveneens naast een Europees ticket. Ook dat was zuur voor de club. Nummer vijf Willem II had maar drie punten meer, met een wedstrijd meer gespeeld en een slechter doelsaldo.

Meer uit Voetbal

FIFA-baas Infantino bedankt Ronaldo voor momenten bij Portugal

ZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.

11 minuten geleden
NEC boekt tegen Omonia Nicosia tweede zege in Europa League

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.

13 minuten geleden
Vuurwerk voor uitduel met Midtjylland afkomstig uit vak Ajaxfans

HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.

55 minuten geleden
Midtjylland tegen Ajax met kwartier uitgesteld door dichte rook

HERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.

1 uur geleden
Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

7 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

7 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

8 uur geleden