FC Utrecht levert dossier in bij UEFA
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft maandag per aangetekende post een dossier naar de UEFA gestuurd. De club hoopt rond 17 juni te horen dat het alsnog een bekerfinale tegen Feyenoord mag spelen, met als inzet een plaats in de groepsfase van de nieuwe Europa League
FC Utrecht blijft van mening dat de KNVB er niet alles aan heeft gedaan om de bekerfinale te spelen. De club zet ook vraagtekens bij uitspraken van directeur Eric Gudde van de KNVB dat alle deelnemers voor Europees voetbal al voor 3 augustus bij de UEFA aangemeld moeten worden.
"Maar dan nog kan de bekerfinale in juli worden afgewerkt", stelt advocaat Frans de Weger. "Kijk maar eens hoe soepel nu alles al gaat in de Bundesliga. De bekerfinale kan ook in Duitsland worden afgewerkt, of desnoods in Bonaire dat ook relatief licht getroffen is door het coronavius. Feyenoord en FC Utrecht moeten dan eerst in quarantaine gaan."
Verklaringen
Het dossier van FC Utrecht bevat ook verklaringen van Louis van Gaal en Guus Hiddink, oud-coaches die vinden dat de bekerfinale nog moet worden gespeeld. De UEFA heeft voor 17 juni een belangrijke vergadering belegd. De Europese bond hoopt dan ook alle speelsteden voor het naar volgend jaar zomer uitgestelde EK prijs te kunnen geven.
De KNVB besloot vorige maand het seizoen in het betaalde voetbal af te breken zonder bekerfinale en promotie- en degradatieregeling. FC Utrecht greep op de ranglijst van de afgebroken eredivisie eveneens naast een Europees ticket. Ook dat was zuur voor de club. Nummer vijf Willem II had maar drie punten meer, met een wedstrijd meer gespeeld en een slechter doelsaldo.
Meer uit Voetbal
STRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege geboekt bij Brentford. De formatie van trainer Andoni Iraola won in Londen met 2-1 dankzij twee treffers in het laatste halfuur. De thuisploeg eindigde het duel met negen man. Oranje-international Jeremie Frimpong liep een blessure op tijdens een korte invalbeurt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Borussia Dortmund heeft ondanks puntenverlies in de uitwedstrijd bij Union Berlin de koppositie in de Bundesliga veroverd. De ploeg van Oranje-international Joey Veerman, die de hele wedstrijd op de bank zat, bleef in Berlijn steken op 0-0.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Coach José Mourinho van Real Madrid heeft diep respect voor Vinícius Júnior, de Braziliaanse sterspeler die in Spanje vaak mikpunt is van racistische beledigingen.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.
22 uur geleden