Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht levert dossier in bij UEFA

FC Utrecht levert dossier in bij UEFA

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft maandag per aangetekende post een dossier naar de UEFA gestuurd. De club hoopt rond 17 juni te horen dat het alsnog een bekerfinale tegen Feyenoord mag spelen, met als inzet een plaats in de groepsfase van de nieuwe Europa League

FC Utrecht blijft van mening dat de KNVB er niet alles aan heeft gedaan om de bekerfinale te spelen. De club zet ook vraagtekens bij uitspraken van directeur Eric Gudde van de KNVB dat alle deelnemers voor Europees voetbal al voor 3 augustus bij de UEFA aangemeld moeten worden.

"Maar dan nog kan de bekerfinale in juli worden afgewerkt", stelt advocaat Frans de Weger. "Kijk maar eens hoe soepel nu alles al gaat in de Bundesliga. De bekerfinale kan ook in Duitsland worden afgewerkt, of desnoods in Bonaire dat ook relatief licht getroffen is door het coronavius. Feyenoord en FC Utrecht moeten dan eerst in quarantaine gaan."

Verklaringen

Het dossier van FC Utrecht bevat ook verklaringen van Louis van Gaal en Guus Hiddink, oud-coaches die vinden dat de bekerfinale nog moet worden gespeeld. De UEFA heeft voor 17 juni een belangrijke vergadering belegd. De Europese bond hoopt dan ook alle speelsteden voor het naar volgend jaar zomer uitgestelde EK prijs te kunnen geven.

De KNVB besloot vorige maand het seizoen in het betaalde voetbal af te breken zonder bekerfinale en promotie- en degradatieregeling. FC Utrecht greep op de ranglijst van de afgebroken eredivisie eveneens naast een Europees ticket. Ook dat was zuur voor de club. Nummer vijf Willem II had maar drie punten meer, met een wedstrijd meer gespeeld en een slechter doelsaldo.

Meer uit Voetbal

Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

55 minuten geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

11 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

11 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

12 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

12 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

14 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

14 uur geleden