FC Utrecht levert dossier in bij UEFA
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft maandag per aangetekende post een dossier naar de UEFA gestuurd. De club hoopt rond 17 juni te horen dat het alsnog een bekerfinale tegen Feyenoord mag spelen, met als inzet een plaats in de groepsfase van de nieuwe Europa League
FC Utrecht blijft van mening dat de KNVB er niet alles aan heeft gedaan om de bekerfinale te spelen. De club zet ook vraagtekens bij uitspraken van directeur Eric Gudde van de KNVB dat alle deelnemers voor Europees voetbal al voor 3 augustus bij de UEFA aangemeld moeten worden.
"Maar dan nog kan de bekerfinale in juli worden afgewerkt", stelt advocaat Frans de Weger. "Kijk maar eens hoe soepel nu alles al gaat in de Bundesliga. De bekerfinale kan ook in Duitsland worden afgewerkt, of desnoods in Bonaire dat ook relatief licht getroffen is door het coronavius. Feyenoord en FC Utrecht moeten dan eerst in quarantaine gaan."
Verklaringen
Het dossier van FC Utrecht bevat ook verklaringen van Louis van Gaal en Guus Hiddink, oud-coaches die vinden dat de bekerfinale nog moet worden gespeeld. De UEFA heeft voor 17 juni een belangrijke vergadering belegd. De Europese bond hoopt dan ook alle speelsteden voor het naar volgend jaar zomer uitgestelde EK prijs te kunnen geven.
De KNVB besloot vorige maand het seizoen in het betaalde voetbal af te breken zonder bekerfinale en promotie- en degradatieregeling. FC Utrecht greep op de ranglijst van de afgebroken eredivisie eveneens naast een Europees ticket. Ook dat was zuur voor de club. Nummer vijf Willem II had maar drie punten meer, met een wedstrijd meer gespeeld en een slechter doelsaldo.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
14 minuten geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
40 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
3 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA kan zich een verdere uitbreiding van het WK voetbal naar 64 landen goed voorstellen en zegt dat het idee na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.
9 uur geleden