FC Utrecht klopt Ajax na treffers uit hoekschop en vrije trap
UTRECHT (ANP) - Ajax blijft ook onder interim-trainer Fred Grim kwetsbaar bij standaardsituaties. De club uit Amsterdam verloor met de tijdelijke opvolger van de ontslagen John Heitinga op de bank bij FC Utrecht (2-1). De thuisploeg scoorde na een hoekschop en vrije trap.
Feyenoord en PSV kunnen later op zondag verder uitlopen op Ajax en een voorsprong van 11 punten op de rivaal uit de hoofdstad krijgen. Bij Ajax zullen ze de interlandperiode van de komende twee weken benutten om een definitieve opvolger van Heitinga proberen te vinden.
Bij Ajax keerde Kenneth Taylor terug in de basisformatie en verving Gerald Alders de geblesseerde Owen Wijndal. Met het oog op de aanvallend ingestelde linksback Souffian El Karouani kreeg Oliver Edvardsen de voorkeur boven Raúl Moro. Anton Gaaei moest plaatsmaken voor Lucas Rosa rechts in de defensie. Trainer Ron Jans liet spits Sébastien Haller tegen zijn oude club beginnen en liet centrumaanvaller David Min invallen.
Standaardsituaties
Het spel golfde van het ene naar het andere doel. Scheidsrechter Danny Makkelie floot niet voor veel kleine overtredingen, waardoor het tempo in de wedstrijd bleef. FC Utrecht en Ajax creëerden voor rust weinig kansen. De bezoekers uit de hoofdstad waren aanvankelijk het gevaarlijkst. Wout Weghorst had zijn ploeg op voorsprong kunnen schieten. De spits nam de bal echter zo slecht aan dat de mogelijkheid verloren ging.
Weghorst scoorde in de 42e minuut alsnog, maar arbiter Makkelie keurde die treffer op advies van de videoscheidsrechter af vanwege een overtreding van Youri Regeer. In blessuretijd van de eerste helft scoorde FC Utrecht wel. Voor de zoveelste keer dit seizoen bleek Ajax kwetsbaar bij een corner. Matisse Didden scoorde na een goed genomen hoekschop van El Karouani, die in de 54e minuut na weer een standaardsituatie ook aan de basis stond van de tweede treffer. Sébastien Haller scoorde na een vrije trap van de linksback.
Mika Godts scoorde in de 55e minuut voor Ajax, maar dat bleek niet het startsein voor een groot slotoffensief. Miguel Rodríguez en de ingevallen Yoann Cathline misten namens de thuisploeg kansen op een derde treffer. Bij Ajax maakte Kasper Dolberg in de slotfase zijn rentree. Hij stond sinds 21 september aan de kant met een blessure aan zijn buikwand.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
5 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
23 uur geleden