FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks
UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
FC Utrecht keek al vroeg in de wedstrijd tegen een achterstand aan. Shunsuke Mito zette Sparta in de zevende minuut op 0-1. De Japanner scoorde stiftend uit een counter die door zijn ploeggenoot Mitchell van Bergen was opgezet. Kort daarna viel Mike Eerdhuijzen geblesseerd uit bij de thuisclub. De centrale verdediger had van Jans de voorkeur gekregen boven zijn vervanger Nick Viergever.
FC Utrecht ging tevergeefs op jacht naar de gelijkmaker, maar die viel niet. Sparta-doelman Joël Drommel was niet te passeren. Scheidsrechter Erwin Blank gaf in de blessuretijd een strafschop aan FC Utrecht omdat uitblinker Drommel de Utrechter Dani de Wit onrechtmatig zou hebben gevloerd, maar die beslissing werd na ingrijpen van de VAR teruggedraaid.
Simpel
FC Utrecht heeft nu vier keer op rij verloren in de competitie en zeven keer achtereen niet gewonnen in de Eredivisie. De laatste competitiezege was op 9 november thuis tegen Ajax. Jans heeft al aangekondigd na dit seizoen te stoppen als coach.
Volgens FC Utrecht-verdediger Souffian El Karouani heeft zijn ploeg "onterecht verloren". "We hebben zoveel kansen gehad. We hebben gewoon goed gespeeld. Dit was de beste wedstrijd van de afgelopen tijd. Maar als je niet scoort, verlies je", aldus El Karouani bij ESPN. "Zo simpel is het."
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
14 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
23 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 dag geleden