FC Utrecht huurt Duitse middenvelder van Schalke 04
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Duitse middenvelder Can Bozdogan voor een jaar gehuurd van Schalke 04. De club van hoofdtrainer Henk Fraser bedong tevens een optie tot koop van de 21-jarige jeugdinternational. Bozdogan staat sinds 2019 onder contract bij Schalke 04, dat hem overnam van 1. FC Köln.
De middenvelder uit Keulen speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor de Turkse kampioen Besiktas. Bozdogan kwam onder meer vier keer in actie in de Champions League. Zo deed hij mee in beide groepsduels met Ajax. Bozdogan speelde eerder zeventien wedstrijden in de Bundesliga voor Schalke 04, dat afgelopen seizoen zonder hem een terugkeer op het hoogste niveau afdwong.
"We zijn ontzettend blij dat Can voor FC Utrecht heeft gekozen", zegt technisch directeur Jordy Zuidam, die met de komst van de Duitser inspeelt op het mogelijke vertrek van Quinten Timber. "Can is een talentvolle linksbenige centrale middenvelder met een goede trap. Hij is een dynamische speler, die erg technisch is en daarnaast veel energie in zijn spel legt."
FC Utrecht is deze zomer zeer actief op de transfermarkt. Zo kwamen onder anderen Bas Dost, Luuk Brouwers, Taylor Booth, Nick Viergever en Daishawn Redan naar Utrecht.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
17 uur geleden