FC Utrecht geeft strijd tegen de KNVB nog niet op
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht legt zich nog niet meer bij de beslissing van de KNVB dat het volgend seizoen geen Europees voetbal mag spelen. De club ziet nog voldoende aanknopingspunten om de juridische strijd tegen de nationale voetbalbond te vervolgen.
"Absoluut", reageert advocaat Frans de Weger op de vraag of verder procederen nog zin heeft. "Ons gesprek met de UEFA was positief."
FC Utrecht leek vrijdag kansloos nadat de UEFA had bevestigd dat de KNVB de Europese tickets eerlijk heeft verdeeld. Feyenoord kreeg als nummer drie van de ranglijst een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Europa League omdat de finale van de KNVB-beker niet kan worden afgewerkt.
Bekerfinale
Eigenaar Frans van Seumeren van FC Utrecht hoopt nog steeds dat de bekerfinale wordt gespeeld, bijvoorbeeld in september. Advocaat De Weger sluit dat niet uit na zijn gesprek met de UEFA. Hij vindt het nog te vroeg om inhoudelijk in detail te treden.
SC Cambuur en De Graafschap staan komende vrijdagochtend in een kort geding tegenover de KNVB. De rechter in Utrecht mag bepalen of de voetbalbond terecht heeft besloten af te zien van promotie en degradatie, nu de voetbalcompetities vanwege het coronavirus voortijdig zijn beëindigd. De nummers een en twee van de ranglijst van de Keuken Kampioen Divisie leken af te steven op rechtstreekse promotie naar de eredivisie.
Buitengewone ledenvergadering
Dolf Segaar, de advocaat van Cambuur en De Graafschap, hoopt verder dat de KNVB een buitengewone ledenvergadering wil uitschrijven. Dat kan al als vier clubs uit het betaalde voetbal daar om vragen. Als het aan Segaar ligt, dan komt die vergadering er eerder dan de zes of zeven weken die daarvoor gepland zijn.
De burgemeesters van de voetbalsteden in Nederland zien een eredivisie met twintig clubs niet zitten. Paul Depla pleit zelfs voor een hoogste voetbalklasse van 12 of 14 clubs, in plaats van het huidige aantal van 18. De burgemeester van Breda zit als woordvoerder van de burgervaders in een adviesgroep van de KNVB over openbare orde en veiligheid.
Een eredivisie van 20 clubs zou de voetballers extra belasten, nu het nieuwe seizoen wellicht pas in oktober kan beginnen en ruim voor het EK van volgend jaar juni moet worden afgerond. Wereldvoetbalbond FIFA waakt voor overbelasting en wil dat trainers voorlopig de mogelijkheid krijgen niet drie maar vijf spelers per wedstrijd te wisselen.
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
13 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
15 uur geleden