FC Utrecht geeft strijd tegen de KNVB nog niet op
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht legt zich nog niet meer bij de beslissing van de KNVB dat het volgend seizoen geen Europees voetbal mag spelen. De club ziet nog voldoende aanknopingspunten om de juridische strijd tegen de nationale voetbalbond te vervolgen.
"Absoluut", reageert advocaat Frans de Weger op de vraag of verder procederen nog zin heeft. "Ons gesprek met de UEFA was positief."
FC Utrecht leek vrijdag kansloos nadat de UEFA had bevestigd dat de KNVB de Europese tickets eerlijk heeft verdeeld. Feyenoord kreeg als nummer drie van de ranglijst een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Europa League omdat de finale van de KNVB-beker niet kan worden afgewerkt.
Bekerfinale
Eigenaar Frans van Seumeren van FC Utrecht hoopt nog steeds dat de bekerfinale wordt gespeeld, bijvoorbeeld in september. Advocaat De Weger sluit dat niet uit na zijn gesprek met de UEFA. Hij vindt het nog te vroeg om inhoudelijk in detail te treden.
SC Cambuur en De Graafschap staan komende vrijdagochtend in een kort geding tegenover de KNVB. De rechter in Utrecht mag bepalen of de voetbalbond terecht heeft besloten af te zien van promotie en degradatie, nu de voetbalcompetities vanwege het coronavirus voortijdig zijn beëindigd. De nummers een en twee van de ranglijst van de Keuken Kampioen Divisie leken af te steven op rechtstreekse promotie naar de eredivisie.
Buitengewone ledenvergadering
Dolf Segaar, de advocaat van Cambuur en De Graafschap, hoopt verder dat de KNVB een buitengewone ledenvergadering wil uitschrijven. Dat kan al als vier clubs uit het betaalde voetbal daar om vragen. Als het aan Segaar ligt, dan komt die vergadering er eerder dan de zes of zeven weken die daarvoor gepland zijn.
De burgemeesters van de voetbalsteden in Nederland zien een eredivisie met twintig clubs niet zitten. Paul Depla pleit zelfs voor een hoogste voetbalklasse van 12 of 14 clubs, in plaats van het huidige aantal van 18. De burgemeester van Breda zit als woordvoerder van de burgervaders in een adviesgroep van de KNVB over openbare orde en veiligheid.
Een eredivisie van 20 clubs zou de voetballers extra belasten, nu het nieuwe seizoen wellicht pas in oktober kan beginnen en ruim voor het EK van volgend jaar juni moet worden afgerond. Wereldvoetbalbond FIFA waakt voor overbelasting en wil dat trainers voorlopig de mogelijkheid krijgen niet drie maar vijf spelers per wedstrijd te wisselen.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
3 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
5 uur geleden