Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht geeft strijd tegen de KNVB nog niet op

FC Utrecht geeft strijd tegen de KNVB nog niet op

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht legt zich nog niet meer bij de beslissing van de KNVB dat het volgend seizoen geen Europees voetbal mag spelen. De club ziet nog voldoende aanknopingspunten om de juridische strijd tegen de nationale voetbalbond te vervolgen.

"Absoluut", reageert advocaat Frans de Weger op de vraag of verder procederen nog zin heeft. "Ons gesprek met de UEFA was positief."

FC Utrecht leek vrijdag kansloos nadat de UEFA had bevestigd dat de KNVB de Europese tickets eerlijk heeft verdeeld. Feyenoord kreeg als nummer drie van de ranglijst een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Europa League omdat de finale van de KNVB-beker niet kan worden afgewerkt.

Bekerfinale

Eigenaar Frans van Seumeren van FC Utrecht hoopt nog steeds dat de bekerfinale wordt gespeeld, bijvoorbeeld in september. Advocaat De Weger sluit dat niet uit na zijn gesprek met de UEFA. Hij vindt het nog te vroeg om inhoudelijk in detail te treden.

SC Cambuur en De Graafschap staan komende vrijdagochtend in een kort geding tegenover de KNVB. De rechter in Utrecht mag bepalen of de voetbalbond terecht heeft besloten af te zien van promotie en degradatie, nu de voetbalcompetities vanwege het coronavirus voortijdig zijn beëindigd. De nummers een en twee van de ranglijst van de Keuken Kampioen Divisie leken af te steven op rechtstreekse promotie naar de eredivisie.

Buitengewone ledenvergadering

Dolf Segaar, de advocaat van Cambuur en De Graafschap, hoopt verder dat de KNVB een buitengewone ledenvergadering wil uitschrijven. Dat kan al als vier clubs uit het betaalde voetbal daar om vragen. Als het aan Segaar ligt, dan komt die vergadering er eerder dan de zes of zeven weken die daarvoor gepland zijn.

De burgemeesters van de voetbalsteden in Nederland zien een eredivisie met twintig clubs niet zitten. Paul Depla pleit zelfs voor een hoogste voetbalklasse van 12 of 14 clubs, in plaats van het huidige aantal van 18. De burgemeester van Breda zit als woordvoerder van de burgervaders in een adviesgroep van de KNVB over openbare orde en veiligheid.

Een eredivisie van 20 clubs zou de voetballers extra belasten, nu het nieuwe seizoen wellicht pas in oktober kan beginnen en ruim voor het EK van volgend jaar juni moet worden afgerond. Wereldvoetbalbond FIFA waakt voor overbelasting en wil dat trainers voorlopig de mogelijkheid krijgen niet drie maar vijf spelers per wedstrijd te wisselen.

Meer uit Voetbal

Coach ManCity heeft vertrouwen in club na uitspraak malversaties

MANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

6 minuten geleden
FIFA: honderden spelers en coaches doelwit onlinehaat tijdens WK

ZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.

19 minuten geleden
KNVB legt jonge veldbetreder bij duel Oranje stadionverbod op

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.

1 uur geleden
Ajax en FC Barcelona eren Cruijff met 'Legacy Match'

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.

3 uur geleden
Aanklager eist tot 12 jaar cel tegen medisch team Maradona

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.

15 uur geleden
Manchester City-spits Haaland roept op tot eenheid

MANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

18 uur geleden
Sporttribunaal: binnen enkele dagen uitspraak in Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.

19 uur geleden