FC Utrecht gaat bekritiseerd veld in Galgenwaard vervangen
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht gaat komende zomer het veld in stadion De Galgenwaard vervangen. Het gaat niet alleen om het gras, maar ook om de zandfundering, drainage, veldverwarming en de bewatering. Volgens Edo Keuning, operationeel en financieel directeur van de voetbalclub, ligt het veld er al tussen de 20 en 25 jaar en is een volledige renovatie noodzakelijk.
"Er is best veel gezegd over de kwaliteit van ons veld", zegt Keuning op de website van FC Utrecht. "Ondanks dat veel mensen zeggen dat het veld er slecht uit ziet, voldoet het wel aan de kwaliteitsnormen van de KNVB en de Eredivisie CV. Maar we weten dat dit volgend jaar niet meer zo zal zijn."
De club laat het veld daarom na afloop van dit seizoen vervangen. "Een heel forse investering", aldus Keuning. "Maar we kunnen er dan weer 20 tot 25 jaar gebruik van maken."
In de veldencompetitie die spelersvakbond VVCS jaarlijks houdt en waarbij de aanvoerders cijfers geven, stond FC Utrecht halverwege dit seizoen op de negende plaats. "We willen ook met onze faciliteiten bij de subtop horen. Dat betekent dat we een beter veld moeten neerleggen dan plek negen in de ranking", aldus de directeur. De huidige nummer 7 van de Eredivisie krijgt een zogeheten hybride veld, een combinatie van natuurgras en kunstvezels die voor extra stevigheid zorgen.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
2 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
14 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geleden