Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht evenaart clubrecord na ruime zege op Fortuna Sittard

FC Utrecht evenaart clubrecord na ruime zege op Fortuna Sittard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een clubrecord geëvenaard door voor de dertiende keer op rij ongeslagen te blijven in de Eredivisie. Fortuna Sittard werd met 4-0 verslagen door doelpunten van Taylor Booth (2x), Othmane Boussaid en Sam Lammers.

De ploeg van trainer Ron Jans passeerde Almere City en Fortuna Sittard op de ranglijst en steeg naar de tiende plaats. In het seizoen 1990/1991 bleef Utrecht onder Ab Fafié ook dertien opeenvolgende duels ongeslagen.

De Amerikaanse spits Booth schoot na 21 minuten spelen met links raak na een steekbal van Lammers. Niet veel later voorkwam Fortuna-doelman Michael Verrips met een knappe redding een treffer van Lammers.

Huurling Lammers scoort

In de tweede helft liep FC Utrecht verder weg bij Fortuna Sittard, dat eerder deze week door FC Groningen werd uitgeschakeld in de KNVB-beker. Boussaid vond de linkerhoek achter Verrips en Booth maakte zijn tweede van de middag. Vorige week maakte Booth al een hattrick tegen FC Volendam.

Lammers knalde de bal in de slotfase vanuit een moeilijke hoek met links binnen en bepaalde daarmee de eindstand. Het was de eerste goal van de huurling van Rangers FC in het shirt van FC Utrecht, dat volgende week zondag op bezoek gaat bij FC Twente.

Meer uit Voetbal

PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

5 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

17 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

18 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

18 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

19 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

19 uur geleden
Heitinga wil 'vermakelijk' voetbal spelen met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."

19 uur geleden