FC Utrecht evenaart clubrecord na ruime zege op Fortuna Sittard
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een clubrecord geëvenaard door voor de dertiende keer op rij ongeslagen te blijven in de Eredivisie. Fortuna Sittard werd met 4-0 verslagen door doelpunten van Taylor Booth (2x), Othmane Boussaid en Sam Lammers.
De ploeg van trainer Ron Jans passeerde Almere City en Fortuna Sittard op de ranglijst en steeg naar de tiende plaats. In het seizoen 1990/1991 bleef Utrecht onder Ab Fafié ook dertien opeenvolgende duels ongeslagen.
De Amerikaanse spits Booth schoot na 21 minuten spelen met links raak na een steekbal van Lammers. Niet veel later voorkwam Fortuna-doelman Michael Verrips met een knappe redding een treffer van Lammers.
Huurling Lammers scoort
In de tweede helft liep FC Utrecht verder weg bij Fortuna Sittard, dat eerder deze week door FC Groningen werd uitgeschakeld in de KNVB-beker. Boussaid vond de linkerhoek achter Verrips en Booth maakte zijn tweede van de middag. Vorige week maakte Booth al een hattrick tegen FC Volendam.
Lammers knalde de bal in de slotfase vanuit een moeilijke hoek met links binnen en bepaalde daarmee de eindstand. Het was de eerste goal van de huurling van Rangers FC in het shirt van FC Utrecht, dat volgende week zondag op bezoek gaat bij FC Twente.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
12 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
15 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
16 uur geleden