FC Utrecht en AZ scoren niet in Galgenwaard
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht en AZ zijn zaterdag in Galgenwaard niet tot scoren gekomen: 0-0. Daardoor verzuimde de thuisploeg het gat met koploper PSV te verkleinen tot 4 punten. De Eindhovenaren verloren eerder op de dag met 3-1 bij PEC Zwolle. FC Utrecht blijft derde in de Eredivisie, AZ staat zesde op 12 punten van PSV.
FC Utrecht startte met Sébastien Haller in de spits. De van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller was vorige week in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Feyenoord al invaller en besliste midweeks het bekerduel met RKC Waalwijk. De Franse Ivoriaan werd voor rust amper bereikt. De beste kansen waren voor AZ. Sven Mijnans was in de zesde minuut al dicht bij de openingstreffer, maar Utrecht-doelman Vasilis Barkas redde. Mijnans raakte in de twintigste minuut vanuit een moeilijke positie de buitenkant van de paal, terwijl Barkas met een knappe redding op een schot van Troy Parrott een doelpunt voorkwam.
Na rust moest AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro redden op en inzet van Souffian El Karouani. Ook Jens Toornstra zag zijn schot gestopt worden, terwijl aan de andere kant de ingevallen Zico Buurmeester stuitte op Bargas.
AZ was naar Utrecht gekomen met een knappe serie op zak. De ploeg van trainer Maarten Martens haalde in de laatste vijf duels 13 punten en schakelde dinsdag nog Ajax uit in de strijd om de KNVB-beker. AZ neemt het donderdag in de Europa League op tegen AS Roma.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
1 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
5 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
12 uur geleden