FC Utrecht en AZ scoren niet in Galgenwaard
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht en AZ zijn zaterdag in Galgenwaard niet tot scoren gekomen: 0-0. Daardoor verzuimde de thuisploeg het gat met koploper PSV te verkleinen tot 4 punten. De Eindhovenaren verloren eerder op de dag met 3-1 bij PEC Zwolle. FC Utrecht blijft derde in de Eredivisie, AZ staat zesde op 12 punten van PSV.
FC Utrecht startte met Sébastien Haller in de spits. De van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller was vorige week in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Feyenoord al invaller en besliste midweeks het bekerduel met RKC Waalwijk. De Franse Ivoriaan werd voor rust amper bereikt. De beste kansen waren voor AZ. Sven Mijnans was in de zesde minuut al dicht bij de openingstreffer, maar Utrecht-doelman Vasilis Barkas redde. Mijnans raakte in de twintigste minuut vanuit een moeilijke positie de buitenkant van de paal, terwijl Barkas met een knappe redding op een schot van Troy Parrott een doelpunt voorkwam.
Na rust moest AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro redden op en inzet van Souffian El Karouani. Ook Jens Toornstra zag zijn schot gestopt worden, terwijl aan de andere kant de ingevallen Zico Buurmeester stuitte op Bargas.
AZ was naar Utrecht gekomen met een knappe serie op zak. De ploeg van trainer Maarten Martens haalde in de laatste vijf duels 13 punten en schakelde dinsdag nog Ajax uit in de strijd om de KNVB-beker. AZ neemt het donderdag in de Europa League op tegen AS Roma.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
15 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
18 uur geleden