FC Utrecht en AZ scoren niet in Galgenwaard
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht en AZ zijn zaterdag in Galgenwaard niet tot scoren gekomen: 0-0. Daardoor verzuimde de thuisploeg het gat met koploper PSV te verkleinen tot 4 punten. De Eindhovenaren verloren eerder op de dag met 3-1 bij PEC Zwolle. FC Utrecht blijft derde in de Eredivisie, AZ staat zesde op 12 punten van PSV.
FC Utrecht startte met Sébastien Haller in de spits. De van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller was vorige week in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Feyenoord al invaller en besliste midweeks het bekerduel met RKC Waalwijk. De Franse Ivoriaan werd voor rust amper bereikt. De beste kansen waren voor AZ. Sven Mijnans was in de zesde minuut al dicht bij de openingstreffer, maar Utrecht-doelman Vasilis Barkas redde. Mijnans raakte in de twintigste minuut vanuit een moeilijke positie de buitenkant van de paal, terwijl Barkas met een knappe redding op een schot van Troy Parrott een doelpunt voorkwam.
Na rust moest AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro redden op en inzet van Souffian El Karouani. Ook Jens Toornstra zag zijn schot gestopt worden, terwijl aan de andere kant de ingevallen Zico Buurmeester stuitte op Bargas.
AZ was naar Utrecht gekomen met een knappe serie op zak. De ploeg van trainer Maarten Martens haalde in de laatste vijf duels 13 punten en schakelde dinsdag nog Ajax uit in de strijd om de KNVB-beker. AZ neemt het donderdag in de Europa League op tegen AS Roma.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
7 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
9 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
11 uur geleden