Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht en AZ scoren niet in Galgenwaard

FC Utrecht en AZ scoren niet in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht en AZ zijn zaterdag in Galgenwaard niet tot scoren gekomen: 0-0. Daardoor verzuimde de thuisploeg het gat met koploper PSV te verkleinen tot 4 punten. De Eindhovenaren verloren eerder op de dag met 3-1 bij PEC Zwolle. FC Utrecht blijft derde in de Eredivisie, AZ staat zesde op 12 punten van PSV.

FC Utrecht startte met Sébastien Haller in de spits. De van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller was vorige week in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Feyenoord al invaller en besliste midweeks het bekerduel met RKC Waalwijk. De Franse Ivoriaan werd voor rust amper bereikt. De beste kansen waren voor AZ. Sven Mijnans was in de zesde minuut al dicht bij de openingstreffer, maar Utrecht-doelman Vasilis Barkas redde. Mijnans raakte in de twintigste minuut vanuit een moeilijke positie de buitenkant van de paal, terwijl Barkas met een knappe redding op een schot van Troy Parrott een doelpunt voorkwam.

Na rust moest AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro redden op en inzet van Souffian El Karouani. Ook Jens Toornstra zag zijn schot gestopt worden, terwijl aan de andere kant de ingevallen Zico Buurmeester stuitte op Bargas.

AZ was naar Utrecht gekomen met een knappe serie op zak. De ploeg van trainer Maarten Martens haalde in de laatste vijf duels 13 punten en schakelde dinsdag nog Ajax uit in de strijd om de KNVB-beker. AZ neemt het donderdag in de Europa League op tegen AS Roma.

Meer uit Voetbal

Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

9 minuten geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

22 minuten geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

6 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

6 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

9 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

11 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

14 uur geleden