Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht duwt Ajax in tumultueus duel onder degradatiestreep

FC Utrecht duwt Ajax in tumultueus duel onder degradatiestreep

AMSTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft Ajax onder de degradatiestreep geduwd. De club uit de Domstad won een tumultueus duel (4-3) en verliet daardoor de laatste plaats van de Eredivisie. Ajax, nog nooit zo slecht aan een seizoen begonnen, zakte naar de 17e plaats. Alleen FC Volendam staat er slechter voor.

Ajax speelt donderdag een Europees uitduel met Brighton & Hove Albion en zondag wacht een uitwedstrijd tegen koploper PSV. Onduidelijk is of trainer Maurice Steijn dan nog coach van de club is. Onder zijn leiding heeft Ajax de laatste vier competitieduels verloren. De recordkampioen heeft al acht opeenvolgende wedstrijden in verschillende competities niet gewonnen.

Oscar Fraulo maakte in de 88e minuut het winnende doelpunt, nadat het duel ruim 10 minuten had stilgelegen omdat fans van de thuisploeg opnieuw voorwerpen op het veld gooiden. Ondanks al het spektakel was goed te zien waarom beide ploegen zo laag op de ranglijst staan. Want er ging heel veel mis op het speelveld.

Ingevallen

Beide trainers zoeken nog naar hun beste ploeg. Trainer Ron Jans, de opvolger van de ontslagen Michael Silberbauer, liet Taylor Booth, Hugo Novoa, Yannick Leliendal en Anthony Descotte voor het eerst dit seizoen aan de aftrap verschijnen. Ook Steijn besloot zijn elftal maar weer eens te wijzigen. Kristian Hlynsson en Anton Gaaei stonden aan de aftrap, omdat Steven Berghuis en Devyne Rensch onvoldoende fit waren voor een basisplaats. Linksback Borna Sosa kreeg de voorkeur boven Gastón Ávila, zodat Jorrel Hato centraal in defensie kon spelen.

De eerste kansen van de wedstrijd waren voor Ajax, dat compacter speelde dan de afgelopen duels en daardoor minder kansen weggaf. Maar doelman Vasilis Barkas reageerde attent op doelpogingen van Hlynsson en Bergwijn en ontsnapte toen Hlynsson rakelings naast schoot. Niet Ajax, maar FC Utrecht ging met een voorsprong de rust in. Ryan Flamingo verschalkte doelman Jay Gorter in de 44e minuut met een geplaatst schot (1-0).

Mike van der Hoorn maakte de problemen van zijn oude club in de 48e minuut met een rake kopbal nog groter (2-0). Maar wie dacht dat Ajax geknakt was, die had het fout. Slechts 7 minuten later was de stand alweer gelijk, na twee treffers van Hlynsson. Het 19-jarige talent scoorde tweemaal op aangeven van Sosa. Bergwijn benutte in de 65e minuut een strafschop, na een overtreding van Hugo Novoa op Brian Brobbey (2-3). Ajax leek eindelijk op weg naar een zege, totdat de ingevallen Toornstra gelijkmaakte en Fraulo in de slotfase genadeloos toesloeg.

Meer uit Voetbal

Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

7 uur geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

12 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

14 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

15 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

15 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

15 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

2 dagen geleden