FC Utrecht duwt Ajax in tumultueus duel onder degradatiestreep
AMSTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft Ajax onder de degradatiestreep geduwd. De club uit de Domstad won een tumultueus duel (4-3) en verliet daardoor de laatste plaats van de Eredivisie. Ajax, nog nooit zo slecht aan een seizoen begonnen, zakte naar de 17e plaats. Alleen FC Volendam staat er slechter voor.
Ajax speelt donderdag een Europees uitduel met Brighton & Hove Albion en zondag wacht een uitwedstrijd tegen koploper PSV. Onduidelijk is of trainer Maurice Steijn dan nog coach van de club is. Onder zijn leiding heeft Ajax de laatste vier competitieduels verloren. De recordkampioen heeft al acht opeenvolgende wedstrijden in verschillende competities niet gewonnen.
Oscar Fraulo maakte in de 88e minuut het winnende doelpunt, nadat het duel ruim 10 minuten had stilgelegen omdat fans van de thuisploeg opnieuw voorwerpen op het veld gooiden. Ondanks al het spektakel was goed te zien waarom beide ploegen zo laag op de ranglijst staan. Want er ging heel veel mis op het speelveld.
Ingevallen
Beide trainers zoeken nog naar hun beste ploeg. Trainer Ron Jans, de opvolger van de ontslagen Michael Silberbauer, liet Taylor Booth, Hugo Novoa, Yannick Leliendal en Anthony Descotte voor het eerst dit seizoen aan de aftrap verschijnen. Ook Steijn besloot zijn elftal maar weer eens te wijzigen. Kristian Hlynsson en Anton Gaaei stonden aan de aftrap, omdat Steven Berghuis en Devyne Rensch onvoldoende fit waren voor een basisplaats. Linksback Borna Sosa kreeg de voorkeur boven Gastón Ávila, zodat Jorrel Hato centraal in defensie kon spelen.
De eerste kansen van de wedstrijd waren voor Ajax, dat compacter speelde dan de afgelopen duels en daardoor minder kansen weggaf. Maar doelman Vasilis Barkas reageerde attent op doelpogingen van Hlynsson en Bergwijn en ontsnapte toen Hlynsson rakelings naast schoot. Niet Ajax, maar FC Utrecht ging met een voorsprong de rust in. Ryan Flamingo verschalkte doelman Jay Gorter in de 44e minuut met een geplaatst schot (1-0).
Mike van der Hoorn maakte de problemen van zijn oude club in de 48e minuut met een rake kopbal nog groter (2-0). Maar wie dacht dat Ajax geknakt was, die had het fout. Slechts 7 minuten later was de stand alweer gelijk, na twee treffers van Hlynsson. Het 19-jarige talent scoorde tweemaal op aangeven van Sosa. Bergwijn benutte in de 65e minuut een strafschop, na een overtreding van Hugo Novoa op Brian Brobbey (2-3). Ajax leek eindelijk op weg naar een zege, totdat de ingevallen Toornstra gelijkmaakte en Fraulo in de slotfase genadeloos toesloeg.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
22 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
9 uur geleden