FC Utrecht duwt Ajax in tumultueus duel onder degradatiestreep
AMSTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft Ajax onder de degradatiestreep geduwd. De club uit de Domstad won een tumultueus duel (4-3) en verliet daardoor de laatste plaats van de Eredivisie. Ajax, nog nooit zo slecht aan een seizoen begonnen, zakte naar de 17e plaats. Alleen FC Volendam staat er slechter voor.
Ajax speelt donderdag een Europees uitduel met Brighton & Hove Albion en zondag wacht een uitwedstrijd tegen koploper PSV. Onduidelijk is of trainer Maurice Steijn dan nog coach van de club is. Onder zijn leiding heeft Ajax de laatste vier competitieduels verloren. De recordkampioen heeft al acht opeenvolgende wedstrijden in verschillende competities niet gewonnen.
Oscar Fraulo maakte in de 88e minuut het winnende doelpunt, nadat het duel ruim 10 minuten had stilgelegen omdat fans van de thuisploeg opnieuw voorwerpen op het veld gooiden. Ondanks al het spektakel was goed te zien waarom beide ploegen zo laag op de ranglijst staan. Want er ging heel veel mis op het speelveld.
Ingevallen
Beide trainers zoeken nog naar hun beste ploeg. Trainer Ron Jans, de opvolger van de ontslagen Michael Silberbauer, liet Taylor Booth, Hugo Novoa, Yannick Leliendal en Anthony Descotte voor het eerst dit seizoen aan de aftrap verschijnen. Ook Steijn besloot zijn elftal maar weer eens te wijzigen. Kristian Hlynsson en Anton Gaaei stonden aan de aftrap, omdat Steven Berghuis en Devyne Rensch onvoldoende fit waren voor een basisplaats. Linksback Borna Sosa kreeg de voorkeur boven Gastón Ávila, zodat Jorrel Hato centraal in defensie kon spelen.
De eerste kansen van de wedstrijd waren voor Ajax, dat compacter speelde dan de afgelopen duels en daardoor minder kansen weggaf. Maar doelman Vasilis Barkas reageerde attent op doelpogingen van Hlynsson en Bergwijn en ontsnapte toen Hlynsson rakelings naast schoot. Niet Ajax, maar FC Utrecht ging met een voorsprong de rust in. Ryan Flamingo verschalkte doelman Jay Gorter in de 44e minuut met een geplaatst schot (1-0).
Mike van der Hoorn maakte de problemen van zijn oude club in de 48e minuut met een rake kopbal nog groter (2-0). Maar wie dacht dat Ajax geknakt was, die had het fout. Slechts 7 minuten later was de stand alweer gelijk, na twee treffers van Hlynsson. Het 19-jarige talent scoorde tweemaal op aangeven van Sosa. Bergwijn benutte in de 65e minuut een strafschop, na een overtreding van Hugo Novoa op Brian Brobbey (2-3). Ajax leek eindelijk op weg naar een zege, totdat de ingevallen Toornstra gelijkmaakte en Fraulo in de slotfase genadeloos toesloeg.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
7 uur geleden