Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht dicht gat met Sparta na verhit duel op Kasteel

FC Utrecht dicht gat met Sparta na verhit duel op Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht is op gelijke hoogte in punten gekomen met nummer 6 Sparta Rotterdam. De ploeg van Michael Silberbauer was in een onderling duel op het Kasteel met 3-0 te sterk voor de concurrent, die de wedstrijd met tien man eindigde. Het duel werd na rust enkele minuten stilgelegd na het gooien van voorwerpen door het Sparta-publiek.

Ondanks de zege blijft Utrecht op de zevende plaats staan met 37 punten, net zoveel als Sparta. De Rotterdammers hebben een beter doelsaldo.

Ondanks de 4-0-nederlaag bij Ajax van vorige week kon de defensie van Sparta voor het duel met Utrecht nog altijd indrukwekkende cijfers overleggen met slechts 22 tegentreffers. Ook Utrecht had tijdens de eerste helft moeite om kansen te creëren. De bezoekers zagen een voorzet van Sander van de Streek op de lat ploffen, waarna Anastasios Douvikas recht op keeper Nick Olij schoot. Sparta kwam niet verder dan een inzet van Arno Verschueren, die net naast vloog.

Rood voor Auassar

De wedstrijd ontbrandde meteen na rust. Bij een vrije trap voor Sparta kreeg de Rotterdamse aanvoerder Adil Auassar rood voor het slaan van een tegenstander. Vito van Crooij mikte daarna de vrije trap op de paal en Tobias Lauritsen schoot de rebound op de lat. Utrecht-keeper Vasilis Barkas kreeg vervolgens een plastic glas bier naar zijn hoofd, waarna scheidsrechter Joey Kooij de wedstrijd enkele minuten stillegde.

Utrecht moest na de hervatting nog even geduld hebben, maar in de slotfase ging het opeens snel. Victor Jensen opende in de 76e minuut de score, waarna Othmane Boussaid twee minuten voor tijd de voorsprong verdubbelde. Anthony Descotte zette een minuut later de eindstand op het bord, 0-3.

Steijn over staken wedstrijd

Steijn gaf scheidsrechter Kooij na afloop groot gelijk dat hij de wedstrijd even staakte. "Ik kan goed begrijpen dat hij er vanaf loopt, dit soort zaken zijn te lang getolereerd", zei de Sparta-trainer bij ESPN. "Dus goed gedaan van de scheidsrechter. Dit past ook niet bij Sparta en ik hoop dat het eenmalig is."

Net als Steijn begreep ook boosdoener Auassar dat hij rood had gekregen. "Het gebeurde in een 'split second', ik had zelf niet door wat ik deed. Het ziet er slecht uit op de beelden. Dit mag mij niet overkomen. Ik dupeer mijn team en het is heel dom", aldus Auassar.

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

2 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

4 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

14 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

17 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

21 uur geleden