FC Utrecht dicht gat met Sparta na verhit duel op Kasteel
ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht is op gelijke hoogte in punten gekomen met nummer 6 Sparta Rotterdam. De ploeg van Michael Silberbauer was in een onderling duel op het Kasteel met 3-0 te sterk voor de concurrent, die de wedstrijd met tien man eindigde. Het duel werd na rust enkele minuten stilgelegd na het gooien van voorwerpen door het Sparta-publiek.
Ondanks de zege blijft Utrecht op de zevende plaats staan met 37 punten, net zoveel als Sparta. De Rotterdammers hebben een beter doelsaldo.
Ondanks de 4-0-nederlaag bij Ajax van vorige week kon de defensie van Sparta voor het duel met Utrecht nog altijd indrukwekkende cijfers overleggen met slechts 22 tegentreffers. Ook Utrecht had tijdens de eerste helft moeite om kansen te creëren. De bezoekers zagen een voorzet van Sander van de Streek op de lat ploffen, waarna Anastasios Douvikas recht op keeper Nick Olij schoot. Sparta kwam niet verder dan een inzet van Arno Verschueren, die net naast vloog.
Rood voor Auassar
De wedstrijd ontbrandde meteen na rust. Bij een vrije trap voor Sparta kreeg de Rotterdamse aanvoerder Adil Auassar rood voor het slaan van een tegenstander. Vito van Crooij mikte daarna de vrije trap op de paal en Tobias Lauritsen schoot de rebound op de lat. Utrecht-keeper Vasilis Barkas kreeg vervolgens een plastic glas bier naar zijn hoofd, waarna scheidsrechter Joey Kooij de wedstrijd enkele minuten stillegde.
Utrecht moest na de hervatting nog even geduld hebben, maar in de slotfase ging het opeens snel. Victor Jensen opende in de 76e minuut de score, waarna Othmane Boussaid twee minuten voor tijd de voorsprong verdubbelde. Anthony Descotte zette een minuut later de eindstand op het bord, 0-3.
Steijn over staken wedstrijd
Steijn gaf scheidsrechter Kooij na afloop groot gelijk dat hij de wedstrijd even staakte. "Ik kan goed begrijpen dat hij er vanaf loopt, dit soort zaken zijn te lang getolereerd", zei de Sparta-trainer bij ESPN. "Dus goed gedaan van de scheidsrechter. Dit past ook niet bij Sparta en ik hoop dat het eenmalig is."
Net als Steijn begreep ook boosdoener Auassar dat hij rood had gekregen. "Het gebeurde in een 'split second', ik had zelf niet door wat ik deed. Het ziet er slecht uit op de beelden. Dit mag mij niet overkomen. Ik dupeer mijn team en het is heel dom", aldus Auassar.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
5 uur geleden