Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht dicht gat met Sparta na verhit duel op Kasteel

FC Utrecht dicht gat met Sparta na verhit duel op Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht is op gelijke hoogte in punten gekomen met nummer 6 Sparta Rotterdam. De ploeg van Michael Silberbauer was in een onderling duel op het Kasteel met 3-0 te sterk voor de concurrent, die de wedstrijd met tien man eindigde. Het duel werd na rust enkele minuten stilgelegd na het gooien van voorwerpen door het Sparta-publiek.

Ondanks de zege blijft Utrecht op de zevende plaats staan met 37 punten, net zoveel als Sparta. De Rotterdammers hebben een beter doelsaldo.

Ondanks de 4-0-nederlaag bij Ajax van vorige week kon de defensie van Sparta voor het duel met Utrecht nog altijd indrukwekkende cijfers overleggen met slechts 22 tegentreffers. Ook Utrecht had tijdens de eerste helft moeite om kansen te creëren. De bezoekers zagen een voorzet van Sander van de Streek op de lat ploffen, waarna Anastasios Douvikas recht op keeper Nick Olij schoot. Sparta kwam niet verder dan een inzet van Arno Verschueren, die net naast vloog.

Rood voor Auassar

De wedstrijd ontbrandde meteen na rust. Bij een vrije trap voor Sparta kreeg de Rotterdamse aanvoerder Adil Auassar rood voor het slaan van een tegenstander. Vito van Crooij mikte daarna de vrije trap op de paal en Tobias Lauritsen schoot de rebound op de lat. Utrecht-keeper Vasilis Barkas kreeg vervolgens een plastic glas bier naar zijn hoofd, waarna scheidsrechter Joey Kooij de wedstrijd enkele minuten stillegde.

Utrecht moest na de hervatting nog even geduld hebben, maar in de slotfase ging het opeens snel. Victor Jensen opende in de 76e minuut de score, waarna Othmane Boussaid twee minuten voor tijd de voorsprong verdubbelde. Anthony Descotte zette een minuut later de eindstand op het bord, 0-3.

Steijn over staken wedstrijd

Steijn gaf scheidsrechter Kooij na afloop groot gelijk dat hij de wedstrijd even staakte. "Ik kan goed begrijpen dat hij er vanaf loopt, dit soort zaken zijn te lang getolereerd", zei de Sparta-trainer bij ESPN. "Dus goed gedaan van de scheidsrechter. Dit past ook niet bij Sparta en ik hoop dat het eenmalig is."

Net als Steijn begreep ook boosdoener Auassar dat hij rood had gekregen. "Het gebeurde in een 'split second', ik had zelf niet door wat ik deed. Het ziet er slecht uit op de beelden. Dit mag mij niet overkomen. Ik dupeer mijn team en het is heel dom", aldus Auassar.

Meer uit Voetbal

Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

1 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

2 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

4 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

9 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

9 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

10 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

11 uur geleden