FC Utrecht dicht gat met Sparta na verhit duel op Kasteel
ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht is op gelijke hoogte in punten gekomen met nummer 6 Sparta Rotterdam. De ploeg van Michael Silberbauer was in een onderling duel op het Kasteel met 3-0 te sterk voor de concurrent, die de wedstrijd met tien man eindigde. Het duel werd na rust enkele minuten stilgelegd na het gooien van voorwerpen door het Sparta-publiek.
Ondanks de zege blijft Utrecht op de zevende plaats staan met 37 punten, net zoveel als Sparta. De Rotterdammers hebben een beter doelsaldo.
Ondanks de 4-0-nederlaag bij Ajax van vorige week kon de defensie van Sparta voor het duel met Utrecht nog altijd indrukwekkende cijfers overleggen met slechts 22 tegentreffers. Ook Utrecht had tijdens de eerste helft moeite om kansen te creëren. De bezoekers zagen een voorzet van Sander van de Streek op de lat ploffen, waarna Anastasios Douvikas recht op keeper Nick Olij schoot. Sparta kwam niet verder dan een inzet van Arno Verschueren, die net naast vloog.
Rood voor Auassar
De wedstrijd ontbrandde meteen na rust. Bij een vrije trap voor Sparta kreeg de Rotterdamse aanvoerder Adil Auassar rood voor het slaan van een tegenstander. Vito van Crooij mikte daarna de vrije trap op de paal en Tobias Lauritsen schoot de rebound op de lat. Utrecht-keeper Vasilis Barkas kreeg vervolgens een plastic glas bier naar zijn hoofd, waarna scheidsrechter Joey Kooij de wedstrijd enkele minuten stillegde.
Utrecht moest na de hervatting nog even geduld hebben, maar in de slotfase ging het opeens snel. Victor Jensen opende in de 76e minuut de score, waarna Othmane Boussaid twee minuten voor tijd de voorsprong verdubbelde. Anthony Descotte zette een minuut later de eindstand op het bord, 0-3.
Steijn over staken wedstrijd
Steijn gaf scheidsrechter Kooij na afloop groot gelijk dat hij de wedstrijd even staakte. "Ik kan goed begrijpen dat hij er vanaf loopt, dit soort zaken zijn te lang getolereerd", zei de Sparta-trainer bij ESPN. "Dus goed gedaan van de scheidsrechter. Dit past ook niet bij Sparta en ik hoop dat het eenmalig is."
Net als Steijn begreep ook boosdoener Auassar dat hij rood had gekregen. "Het gebeurde in een 'split second', ik had zelf niet door wat ik deed. Het ziet er slecht uit op de beelden. Dit mag mij niet overkomen. Ik dupeer mijn team en het is heel dom", aldus Auassar.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
27 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden