FC Utrecht-coach Hake zag veel individuele fouten tegen AZ
ALKMAAR (ANP) - FC Utrecht-coach René Hake vond dat zijn spelers te weinig scherpte hadden gehad in de wedstrijd tegen AZ. In Alkmaar won de thuisploeg met 5-1 en beëindigde daarmee de serie van drie overwinningen van de Utrechters. "Vijf individuele fouten leiden tot vijf doelpunten", mopperde de coach van de nummer 3 uit de Eredivisie bij ESPN.
"Dit soort fouten heb ik ze in de afgelopen wedstrijden niet zien maken, dan is de focus toch niet goed geweest", vond Hake. "Als je twee zulke fouten maakt in een kwartier dan geef je de tegenstander ook de kans om zo te kunnen voetballen." De coach was vooral teleurgesteld dat de spelers ook na de vroege 2-0-achterstand te weinig uitstraalden dat ze de achterstand nog wilden rechtzetten. "We zijn te afwachtend geweest in plaats van dat we pro-actief zijn gaan handelen. Daar schrik je van, maar dat geeft ook aan dat we nog veel te leren hebben."
AZ-coach Pascal Jansen had de beste wedstrijd van zijn ploeg dit seizoen gezien. "Er was rust in het elftal, goed positiespel en verdedigend waren we stabiel", zei hij. "Utrecht is een geduchte tegenstander, als je je op deze manier kunt meten, hebben we het goed voor elkaar gehad. Hopelijk komen er meer van dit soort wedstrijden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
34 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
19 uur geleden