FC Utrecht-coach Hake zag veel individuele fouten tegen AZ
ALKMAAR (ANP) - FC Utrecht-coach René Hake vond dat zijn spelers te weinig scherpte hadden gehad in de wedstrijd tegen AZ. In Alkmaar won de thuisploeg met 5-1 en beëindigde daarmee de serie van drie overwinningen van de Utrechters. "Vijf individuele fouten leiden tot vijf doelpunten", mopperde de coach van de nummer 3 uit de Eredivisie bij ESPN.
"Dit soort fouten heb ik ze in de afgelopen wedstrijden niet zien maken, dan is de focus toch niet goed geweest", vond Hake. "Als je twee zulke fouten maakt in een kwartier dan geef je de tegenstander ook de kans om zo te kunnen voetballen." De coach was vooral teleurgesteld dat de spelers ook na de vroege 2-0-achterstand te weinig uitstraalden dat ze de achterstand nog wilden rechtzetten. "We zijn te afwachtend geweest in plaats van dat we pro-actief zijn gaan handelen. Daar schrik je van, maar dat geeft ook aan dat we nog veel te leren hebben."
AZ-coach Pascal Jansen had de beste wedstrijd van zijn ploeg dit seizoen gezien. "Er was rust in het elftal, goed positiespel en verdedigend waren we stabiel", zei hij. "Utrecht is een geduchte tegenstander, als je je op deze manier kunt meten, hebben we het goed voor elkaar gehad. Hopelijk komen er meer van dit soort wedstrijden."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
54 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
4 uur geleden