FC Utrecht-coach Hake: heel veel dingen klopten bij ons
UTRECHT (ANP) - René Hake bleef na de verrassende zege van FC Utrecht bij Ajax (0-1) vrij rustig en nuchter, van de buitenkant dan. De coach zei trots te zijn op de prestatie van zijn elftal. "Ik ben geweldig blij met de manier waarop de jongens zich hebben gepresenteerd. Als je tegen Ajax speelt, weet je dat je flink moet knokken om het een echte wedstrijd te laten zijn. Dat is gelukt", zei hij in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax kreeg in de eerste 10 minuten twee goede kansen, maar daarna gaf Utrecht niet heel veel meer weg. "Je weet dat zij heel snel op zoek gaan naar de 1-0. Die fase hebben we overleefd", keek Hake terug. "Heel veel dingen klopten bij ons vandaag. Het begint bij de organisatie op het moment dat Ajax de bal heeft. Dat betekent dat de onderlinge afstanden moeten kloppen, zowel in de lengte als in de breedte. De coaching moet onderling ook goed zijn. Als je dichter bij elkaar staat is dat over het algemeen makkelijker dan wanneer je te ver uit elkaar staat. Op het moment dat je dat kan volhouden, dan groei je ook in de wedstrijd. Dan zie je ook dat je de momenten kunt herkennen en pakken om zelf aan het voetballen te komen."
Django Warmerdam sloeg in de 77e minuut bij een counter van FC Utrecht toe. Utrecht heeft na acht speelronden slechts 2 punten minder dan Ajax.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
57 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
1 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
3 uur geleden