FC Utrecht-coach Hake: heel veel dingen klopten bij ons
UTRECHT (ANP) - René Hake bleef na de verrassende zege van FC Utrecht bij Ajax (0-1) vrij rustig en nuchter, van de buitenkant dan. De coach zei trots te zijn op de prestatie van zijn elftal. "Ik ben geweldig blij met de manier waarop de jongens zich hebben gepresenteerd. Als je tegen Ajax speelt, weet je dat je flink moet knokken om het een echte wedstrijd te laten zijn. Dat is gelukt", zei hij in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax kreeg in de eerste 10 minuten twee goede kansen, maar daarna gaf Utrecht niet heel veel meer weg. "Je weet dat zij heel snel op zoek gaan naar de 1-0. Die fase hebben we overleefd", keek Hake terug. "Heel veel dingen klopten bij ons vandaag. Het begint bij de organisatie op het moment dat Ajax de bal heeft. Dat betekent dat de onderlinge afstanden moeten kloppen, zowel in de lengte als in de breedte. De coaching moet onderling ook goed zijn. Als je dichter bij elkaar staat is dat over het algemeen makkelijker dan wanneer je te ver uit elkaar staat. Op het moment dat je dat kan volhouden, dan groei je ook in de wedstrijd. Dan zie je ook dat je de momenten kunt herkennen en pakken om zelf aan het voetballen te komen."
Django Warmerdam sloeg in de 77e minuut bij een counter van FC Utrecht toe. Utrecht heeft na acht speelronden slechts 2 punten minder dan Ajax.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
19 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
28 minuten geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
3 uur geleden