FC Utrecht-coach Hake: heel veel dingen klopten bij ons
UTRECHT (ANP) - René Hake bleef na de verrassende zege van FC Utrecht bij Ajax (0-1) vrij rustig en nuchter, van de buitenkant dan. De coach zei trots te zijn op de prestatie van zijn elftal. "Ik ben geweldig blij met de manier waarop de jongens zich hebben gepresenteerd. Als je tegen Ajax speelt, weet je dat je flink moet knokken om het een echte wedstrijd te laten zijn. Dat is gelukt", zei hij in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax kreeg in de eerste 10 minuten twee goede kansen, maar daarna gaf Utrecht niet heel veel meer weg. "Je weet dat zij heel snel op zoek gaan naar de 1-0. Die fase hebben we overleefd", keek Hake terug. "Heel veel dingen klopten bij ons vandaag. Het begint bij de organisatie op het moment dat Ajax de bal heeft. Dat betekent dat de onderlinge afstanden moeten kloppen, zowel in de lengte als in de breedte. De coaching moet onderling ook goed zijn. Als je dichter bij elkaar staat is dat over het algemeen makkelijker dan wanneer je te ver uit elkaar staat. Op het moment dat je dat kan volhouden, dan groei je ook in de wedstrijd. Dan zie je ook dat je de momenten kunt herkennen en pakken om zelf aan het voetballen te komen."
Django Warmerdam sloeg in de 77e minuut bij een counter van FC Utrecht toe. Utrecht heeft na acht speelronden slechts 2 punten minder dan Ajax.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
12 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
13 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
13 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
15 uur geleden