Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht-coach Hake: heel veel dingen klopten bij ons

FC Utrecht-coach Hake: heel veel dingen klopten bij ons

UTRECHT (ANP) - René Hake bleef na de verrassende zege van FC Utrecht bij Ajax (0-1) vrij rustig en nuchter, van de buitenkant dan. De coach zei trots te zijn op de prestatie van zijn elftal. "Ik ben geweldig blij met de manier waarop de jongens zich hebben gepresenteerd. Als je tegen Ajax speelt, weet je dat je flink moet knokken om het een echte wedstrijd te laten zijn. Dat is gelukt", zei hij in de Johan Cruijff ArenA.

Ajax kreeg in de eerste 10 minuten twee goede kansen, maar daarna gaf Utrecht niet heel veel meer weg. "Je weet dat zij heel snel op zoek gaan naar de 1-0. Die fase hebben we overleefd", keek Hake terug. "Heel veel dingen klopten bij ons vandaag. Het begint bij de organisatie op het moment dat Ajax de bal heeft. Dat betekent dat de onderlinge afstanden moeten kloppen, zowel in de lengte als in de breedte. De coaching moet onderling ook goed zijn. Als je dichter bij elkaar staat is dat over het algemeen makkelijker dan wanneer je te ver uit elkaar staat. Op het moment dat je dat kan volhouden, dan groei je ook in de wedstrijd. Dan zie je ook dat je de momenten kunt herkennen en pakken om zelf aan het voetballen te komen."

Django Warmerdam sloeg in de 77e minuut bij een counter van FC Utrecht toe. Utrecht heeft na acht speelronden slechts 2 punten minder dan Ajax.

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

1 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

4 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

4 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

5 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

6 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

9 uur geleden