FC Utrecht-coach Hake: heel veel dingen klopten bij ons
UTRECHT (ANP) - René Hake bleef na de verrassende zege van FC Utrecht bij Ajax (0-1) vrij rustig en nuchter, van de buitenkant dan. De coach zei trots te zijn op de prestatie van zijn elftal. "Ik ben geweldig blij met de manier waarop de jongens zich hebben gepresenteerd. Als je tegen Ajax speelt, weet je dat je flink moet knokken om het een echte wedstrijd te laten zijn. Dat is gelukt", zei hij in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax kreeg in de eerste 10 minuten twee goede kansen, maar daarna gaf Utrecht niet heel veel meer weg. "Je weet dat zij heel snel op zoek gaan naar de 1-0. Die fase hebben we overleefd", keek Hake terug. "Heel veel dingen klopten bij ons vandaag. Het begint bij de organisatie op het moment dat Ajax de bal heeft. Dat betekent dat de onderlinge afstanden moeten kloppen, zowel in de lengte als in de breedte. De coaching moet onderling ook goed zijn. Als je dichter bij elkaar staat is dat over het algemeen makkelijker dan wanneer je te ver uit elkaar staat. Op het moment dat je dat kan volhouden, dan groei je ook in de wedstrijd. Dan zie je ook dat je de momenten kunt herkennen en pakken om zelf aan het voetballen te komen."
Django Warmerdam sloeg in de 77e minuut bij een counter van FC Utrecht toe. Utrecht heeft na acht speelronden slechts 2 punten minder dan Ajax.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden