FC Utrecht boekt winst na 'historisch hoog transferresultaat'
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft over het seizoen 2023/2024 een nettowinst van 3,1 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat vrijdag werd gepresenteerd. Volgens de club zijn de zwarte cijfers mede te danken aan een omzetstijging en "een historisch hoog transferresultaat".
De transferopbrengsten stegen van 7,2 miljoen euro in het seizoen 2022/2023 naar 11,2 miljoen euro in het afgelopen boekjaar. De totale omzet steeg van 27,8 miljoen euro naar 30,7 miljoen euro. Het eigen vermogen steeg bovendien van -15,4 miljoen euro naar 0,2 miljoen euro positief.
De zwarte cijfers over het afgelopen seizoen maken deel uit van het "strategieproces" over de periode tussen 2020-2025. "Het grotere doel was om uiteindelijk structureel positief te eindigen", legde financieel en operationeel directeur Edo Keuning uit op de site van de club. "Dat hebben we niet gedaan door te saneren, maar door de voorbije jaren te investeren. In de selectie, in mensen maar bijvoorbeeld ook in de aankoop van Stadion Galgenwaard. Dit nettoresultaat bewijst dat we op de goede weg zijn. Maar we zijn er nog niet."
"Deze cijfers bieden een goede basis om verder te groeien als club. Ons doel is om structureel zwarte cijfers te schrijven en een gezonde basis onder de club te leggen. Voor volgend jaar voorspellen we dat de omzet wederom harder zal stijgen dan de kosten. De verwachting is dan ook dat we over het seizoen 2024/2025 wederom zwarte cijfers zullen schrijven", aldus Keuning.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
6 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
6 uur geleden