FC Utrecht boekt winst na 'historisch hoog transferresultaat'
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft over het seizoen 2023/2024 een nettowinst van 3,1 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat vrijdag werd gepresenteerd. Volgens de club zijn de zwarte cijfers mede te danken aan een omzetstijging en "een historisch hoog transferresultaat".
De transferopbrengsten stegen van 7,2 miljoen euro in het seizoen 2022/2023 naar 11,2 miljoen euro in het afgelopen boekjaar. De totale omzet steeg van 27,8 miljoen euro naar 30,7 miljoen euro. Het eigen vermogen steeg bovendien van -15,4 miljoen euro naar 0,2 miljoen euro positief.
De zwarte cijfers over het afgelopen seizoen maken deel uit van het "strategieproces" over de periode tussen 2020-2025. "Het grotere doel was om uiteindelijk structureel positief te eindigen", legde financieel en operationeel directeur Edo Keuning uit op de site van de club. "Dat hebben we niet gedaan door te saneren, maar door de voorbije jaren te investeren. In de selectie, in mensen maar bijvoorbeeld ook in de aankoop van Stadion Galgenwaard. Dit nettoresultaat bewijst dat we op de goede weg zijn. Maar we zijn er nog niet."
"Deze cijfers bieden een goede basis om verder te groeien als club. Ons doel is om structureel zwarte cijfers te schrijven en een gezonde basis onder de club te leggen. Voor volgend jaar voorspellen we dat de omzet wederom harder zal stijgen dan de kosten. De verwachting is dan ook dat we over het seizoen 2024/2025 wederom zwarte cijfers zullen schrijven", aldus Keuning.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
7 minuten geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
8 minuten geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden