FC Utrecht boekt winst na 'historisch hoog transferresultaat'
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft over het seizoen 2023/2024 een nettowinst van 3,1 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat vrijdag werd gepresenteerd. Volgens de club zijn de zwarte cijfers mede te danken aan een omzetstijging en "een historisch hoog transferresultaat".
De transferopbrengsten stegen van 7,2 miljoen euro in het seizoen 2022/2023 naar 11,2 miljoen euro in het afgelopen boekjaar. De totale omzet steeg van 27,8 miljoen euro naar 30,7 miljoen euro. Het eigen vermogen steeg bovendien van -15,4 miljoen euro naar 0,2 miljoen euro positief.
De zwarte cijfers over het afgelopen seizoen maken deel uit van het "strategieproces" over de periode tussen 2020-2025. "Het grotere doel was om uiteindelijk structureel positief te eindigen", legde financieel en operationeel directeur Edo Keuning uit op de site van de club. "Dat hebben we niet gedaan door te saneren, maar door de voorbije jaren te investeren. In de selectie, in mensen maar bijvoorbeeld ook in de aankoop van Stadion Galgenwaard. Dit nettoresultaat bewijst dat we op de goede weg zijn. Maar we zijn er nog niet."
"Deze cijfers bieden een goede basis om verder te groeien als club. Ons doel is om structureel zwarte cijfers te schrijven en een gezonde basis onder de club te leggen. Voor volgend jaar voorspellen we dat de omzet wederom harder zal stijgen dan de kosten. De verwachting is dan ook dat we over het seizoen 2024/2025 wederom zwarte cijfers zullen schrijven", aldus Keuning.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
6 uur geleden