FC Utrecht boekt ten koste van RKC eerste zege
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ten koste van RKC Waalwijk de eerste overwinning van het seizoen geboekt. In de Galgenwaard werd het 3-1.
De van FC Zürich overgekomen Mimoun Mahi zette FC Utrecht vlak voor rust, na goed voorbereidend werk van Django Warmerdam, op voorsprong. Na een uur maakte de Moldaviër Vitalie Damascan gelijk.
Gyrano Kerk zette FC Utrecht een kwartier voor tijd weer op voorsprong door alert te reageren na een door een RKC'er doorgekopte ingooi. Kerk werkte de bal fraai in de verre hoek. Mogelijk was het zijn laatste doelpunt voor Utrecht; naar verluidt staat de aanvaller in de belangstelling van een aantal buitenlandse clubs. Vijf minuten voor tijd nam Sander van de Streek de 3-1 voor zijn rekening door raak te koppen uit een corner.
Basis
Kort na de 2-1 van Kerk viel Eljero Elia in. Vorige week, toen FC Utrecht met 1-1 gelijk speelde tegen VVV, stond Elia ook niet in de basis.
FC Utrecht heeft pas twee wedstrijden gespeeld, omdat de eerste wedstrijd tegen AZ werd uitgesteld in verband met de Europese verplichtingen van de Alkmaarders. RKC is na drie duels nog puntloos. De ploeg van trainer Fred Grim kwam in Utrecht wel voor het eerst tot scoren.
Vorig seizoen verloor FC Utrecht twee keer van de Waalwijkers. In Utrecht werd het 0-1 en in Brabant 2-1.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
6 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
10 uur geleden