FC Utrecht boekt tegen NEC tiende zege en behoudt tweede plaats
NIJMEGEN (ANP) - FC Utrecht blijft het verrassend goed doen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Ron Jans, die onlangs bijtekende, won met 2-1 de uitwedstrijd bij NEC en boekte daarmee de tiende zege van dit seizoen. Utrecht handhaafde zich in de stand op de tweede plaats met 5 punten minder dan koploper PSV én een wedstrijd minder gespeeld. NEC zakte naar de negende plaats.
De ploegen hielden elkaar in het Goffertstadion 35 minuten lang in evenwicht, totdat Yoann Cathline van FC Utrecht verraste met een uithaal. De Fransman kreeg de bal van Paxten Aaronson en vond ruimte voor een schot met rechts in de verre hoek. Kort daarna verdubbelde Cathline bijna de voorsprong; hij schoot de bal op de paal.
Sontje Hansen maakte kort na aanvang van de tweede helft een prachtige gelijkmaker. De middenvelder van NEC onderschepte de bal bij een hoekschop van FC Utrecht en sprintte vervolgens met de bal aan de voet het hele veld over om ten slotte doelman Vasilis Barkas te verschalken.
NEC ging op zoek naar meer, maar het was Victor Jensen die de bezoekers uit Utrecht weer op voorsprong zette. Hij kopte de bal uit een voorzet vanaf de rechterflank van Siebe Horemans achter NEC-doelman Robin Roefs. In de slotfase drong NEC wel aan, maar kreeg het geen grote kansen meer.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden