FC Utrecht boekt tegen NEC tiende zege en behoudt tweede plaats
NIJMEGEN (ANP) - FC Utrecht blijft het verrassend goed doen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Ron Jans, die onlangs bijtekende, won met 2-1 de uitwedstrijd bij NEC en boekte daarmee de tiende zege van dit seizoen. Utrecht handhaafde zich in de stand op de tweede plaats met 5 punten minder dan koploper PSV én een wedstrijd minder gespeeld. NEC zakte naar de negende plaats.
De ploegen hielden elkaar in het Goffertstadion 35 minuten lang in evenwicht, totdat Yoann Cathline van FC Utrecht verraste met een uithaal. De Fransman kreeg de bal van Paxten Aaronson en vond ruimte voor een schot met rechts in de verre hoek. Kort daarna verdubbelde Cathline bijna de voorsprong; hij schoot de bal op de paal.
Sontje Hansen maakte kort na aanvang van de tweede helft een prachtige gelijkmaker. De middenvelder van NEC onderschepte de bal bij een hoekschop van FC Utrecht en sprintte vervolgens met de bal aan de voet het hele veld over om ten slotte doelman Vasilis Barkas te verschalken.
NEC ging op zoek naar meer, maar het was Victor Jensen die de bezoekers uit Utrecht weer op voorsprong zette. Hij kopte de bal uit een voorzet vanaf de rechterflank van Siebe Horemans achter NEC-doelman Robin Roefs. In de slotfase drong NEC wel aan, maar kreeg het geen grote kansen meer.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
7 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
25 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
15 uur geleden