FC Utrecht blijft steken op 0-0 na drie afgekeurde goals
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam genoegen moeten nemen met 0-0 nadat maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd. Nick Viergever, Bart Ramselaar en Anastasios Douvikas dachten in de tweede helft allemaal Utrecht op 1-0 te hebben gezet, maar scheidsrechter Richard Martens keurde die goals steeds af na interventie van videoarbiter Danny Makkelie.
FC Volendam pakte zo weer een punt in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De ploeg van trainer Wim Jonk pakte na de winterstop al 21 punten en staat op de dertiende plaats, al is het verschil met Excelsior - dat in de gevarenzone bivakkeert - slechts 3 punten.
FC Utrecht, dat de play-offs om Europees voetbal in wil, kreeg heel wat kansen. Bart Ramselaar schoot voor rust op de paal en topscorer Douvikas stuitte twee keer op doelman Filip Stankovic.
Kort na rust kopte Viergever wel raak, maar de aanvoerder van FC Utrecht stond daarbij buitenspel. Even later juichte De Galgenwaard opnieuw, nu voor een doelpunt van Ramselaar. Makkelie, die achter de tv-schermen zat, had echter gezien dat de bal in de aanloop naar die goal volledig over de zijlijn was gegaan. Martens bekeek langs het veld de beelden terug en trok dezelfde conclusie. In de slotfase tikte Douvikas de bal binnen, maar weer ging het Utrechtse feest niet door. Bas Dost zou namelijk hinderlijk buitenspel hebben gestaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
5 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
23 uur geleden