FC Utrecht blijft steken op 0-0 na drie afgekeurde goals
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam genoegen moeten nemen met 0-0 nadat maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd. Nick Viergever, Bart Ramselaar en Anastasios Douvikas dachten in de tweede helft allemaal Utrecht op 1-0 te hebben gezet, maar scheidsrechter Richard Martens keurde die goals steeds af na interventie van videoarbiter Danny Makkelie.
FC Volendam pakte zo weer een punt in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De ploeg van trainer Wim Jonk pakte na de winterstop al 21 punten en staat op de dertiende plaats, al is het verschil met Excelsior - dat in de gevarenzone bivakkeert - slechts 3 punten.
FC Utrecht, dat de play-offs om Europees voetbal in wil, kreeg heel wat kansen. Bart Ramselaar schoot voor rust op de paal en topscorer Douvikas stuitte twee keer op doelman Filip Stankovic.
Kort na rust kopte Viergever wel raak, maar de aanvoerder van FC Utrecht stond daarbij buitenspel. Even later juichte De Galgenwaard opnieuw, nu voor een doelpunt van Ramselaar. Makkelie, die achter de tv-schermen zat, had echter gezien dat de bal in de aanloop naar die goal volledig over de zijlijn was gegaan. Martens bekeek langs het veld de beelden terug en trok dezelfde conclusie. In de slotfase tikte Douvikas de bal binnen, maar weer ging het Utrechtse feest niet door. Bas Dost zou namelijk hinderlijk buitenspel hebben gestaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
9 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
16 uur geleden