FC Utrecht blijft steken op 0-0 na drie afgekeurde goals
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam genoegen moeten nemen met 0-0 nadat maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd. Nick Viergever, Bart Ramselaar en Anastasios Douvikas dachten in de tweede helft allemaal Utrecht op 1-0 te hebben gezet, maar scheidsrechter Richard Martens keurde die goals steeds af na interventie van videoarbiter Danny Makkelie.
FC Volendam pakte zo weer een punt in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De ploeg van trainer Wim Jonk pakte na de winterstop al 21 punten en staat op de dertiende plaats, al is het verschil met Excelsior - dat in de gevarenzone bivakkeert - slechts 3 punten.
FC Utrecht, dat de play-offs om Europees voetbal in wil, kreeg heel wat kansen. Bart Ramselaar schoot voor rust op de paal en topscorer Douvikas stuitte twee keer op doelman Filip Stankovic.
Kort na rust kopte Viergever wel raak, maar de aanvoerder van FC Utrecht stond daarbij buitenspel. Even later juichte De Galgenwaard opnieuw, nu voor een doelpunt van Ramselaar. Makkelie, die achter de tv-schermen zat, had echter gezien dat de bal in de aanloop naar die goal volledig over de zijlijn was gegaan. Martens bekeek langs het veld de beelden terug en trok dezelfde conclusie. In de slotfase tikte Douvikas de bal binnen, maar weer ging het Utrechtse feest niet door. Bas Dost zou namelijk hinderlijk buitenspel hebben gestaan.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
19 uur geleden