
FC Utrecht blijft favoriete tegenstander van PSV in Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - FC Utrecht blijft voorlopig de favoriete tegenstander van PSV in het Philips-stadion. De club verloor zondag voor de 26e keer op rij een competitiewedstrijd in Eindhoven (6-1). Xavi Simons, Guus Til en de ingevallen Anwar El Ghazi scoorden allen tweemaal voor de ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij.
FC Utrecht hield op 16 maart 1996 voor het laatst een punt over aan een competitiewedstrijd in het Philips-stadion (0-0). De ploeg uit de Domstad bood zondag nauwelijks partij aan de thuisploeg die in ieder geval voor even de koppositie van de Eredivisie heeft veroverd. AZ en Ajax komen nog in actie in de tiende speelronde en kunnen PSV weer passeren op de ranglijst.
Opnieuw was PSV voor eigen publiek veel te sterk voor de Utrechters, die er ook onder de nieuwe trainer Henk Fraser voorlopig niet in slagen de grote ambities van de clubleiding waar te maken. FC Utrecht wil zo graag aansluiting vinden met de beste clubs van de Eredivisie, maar vindt zich na tien speelronden terug in de middenmoot met slechts 12 punten uit tien duels.
Madueke ontbrak
PSV startte met de spelers die donderdag de basis legden voor de zege op FC Zürich (5-0) in de Europa League. Noni Madueke ontbrak nog in de selectie van trainer Van Nistelrooij. De aanvaller is bijna hersteld van een enkelblessure en stapt mogelijk woensdag in een vliegtuig naar Londen voor het uitduel met Arsenal in de Europa League.
Bij FC Utrecht keerden Jens Toornstra en Taylor Booth terug in de basisploeg. Djevencio van der Kust startte als linksback en ging niet vrijuit bij de eerste twee treffers van de thuisploeg. Simons kon in de 8e minuut de score openen omdat Van der Kust aan de verkeerde kant verdedigde. Sander van de Streek maakte in de 24e minuut gelijk, nadat Armando Obispo zich had verslikt in een lange bal van Toornstra (1-1). Vervolgens verloor Van der Kust in de 33e minuut Til uit het oog (2-1). Til trof in de 38e minuut opnieuw doel op aangeven van Cody Gakpo.
Trainer Fraser wisselde in de rust Bast Dost, Modibo Sagnan en Toornstra, maar PSV bleef het duel domineren. Simons maakte in de 60e minuut zijn tweede doelpunt. Het kwam FC Utrecht niet slecht uit dat PSV in het laatste half uur overschakelde naar een lager tempo, met het oog op het nog drukke programma voor het WK in Qatar. Toch liet de ingevallen El Ghazi in de slotfase nog met twee treffers van zich horen.
Meer uit Voetbal
WAREGEM (ANP/Belga) - Zulte Waregem is kampioen geworden op het tweede niveau in België en keert na twee jaar terug in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. De ploeg versloeg in een rechtstreeks duel om de titel RWDM met 2-1.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur heeft verzuimd de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie over te nemen. De ploeg van coach Henk de Jong kwam bij Helmond Sport niet verder dan 1-1.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse blijft het oneens met de licentiecommissie. De club tekent beroep aan tegen de straf van 3 punten aftrek die het vorige week kreeg.
9 uur geledenZEIST (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens probeert zich in aanloop naar de bekerfinale af te sluiten voor de negatieve en pessimistische geluiden. Veel Alkmaarse supporters geloven er na een slechte reeks niet in dat hun club maandag Go Ahead Eagles verslaat. AZ won in de Eredivisie eind februari voor het laatst en behaalde de laatste zes duels maar 3 punten.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Go Ahead Eagles-trainer Paul Simonis is er blij mee dat zijn elftal eind maart een uitwedstrijd tegen Feyenoord speelde. Hij denkt dat zijn jonge elftal daardoor maandag tijdens de bekerfinale wat minder druk ervaart van het spelen in De Kuip.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht voelt zich klaar voor de thuiswedstrijd van zondag tegen Ajax. "We hebben een aardig buffer geslagen met de nummer 5 van de ranglijst" , zei trainer Ron Jans. " Nu moeten we maar kijken of er meer in het vat zit."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Mats Deijl van Go Ahead Eagles vindt niet dat zijn elftal favoriet is om maandag de bekerfinale te winnen. "AZ is de grotere club, met meer historie en betere financiën. Voor ons is het allemaal nieuw, al kan dat ook positief werken. Het lijkt mij vanzelfsprekend dat AZ favoriet is, al is het wel een compliment dat mensen dat anders zien", zei Deijl op de sportcampus van de KNVB in Zeist.
11 uur geleden