Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht blijft favoriete tegenstander van PSV in Eindhoven

FC Utrecht blijft favoriete tegenstander van PSV in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - FC Utrecht blijft voorlopig de favoriete tegenstander van PSV in het Philips-stadion. De club verloor zondag voor de 26e keer op rij een competitiewedstrijd in Eindhoven (6-1). Xavi Simons, Guus Til en de ingevallen Anwar El Ghazi scoorden allen tweemaal voor de ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij.

FC Utrecht hield op 16 maart 1996 voor het laatst een punt over aan een competitiewedstrijd in het Philips-stadion (0-0). De ploeg uit de Domstad bood zondag nauwelijks partij aan de thuisploeg die in ieder geval voor even de koppositie van de Eredivisie heeft veroverd. AZ en Ajax komen nog in actie in de tiende speelronde en kunnen PSV weer passeren op de ranglijst.

Opnieuw was PSV voor eigen publiek veel te sterk voor de Utrechters, die er ook onder de nieuwe trainer Henk Fraser voorlopig niet in slagen de grote ambities van de clubleiding waar te maken. FC Utrecht wil zo graag aansluiting vinden met de beste clubs van de Eredivisie, maar vindt zich na tien speelronden terug in de middenmoot met slechts 12 punten uit tien duels.

Madueke ontbrak

PSV startte met de spelers die donderdag de basis legden voor de zege op FC Zürich (5-0) in de Europa League. Noni Madueke ontbrak nog in de selectie van trainer Van Nistelrooij. De aanvaller is bijna hersteld van een enkelblessure en stapt mogelijk woensdag in een vliegtuig naar Londen voor het uitduel met Arsenal in de Europa League.

Bij FC Utrecht keerden Jens Toornstra en Taylor Booth terug in de basisploeg. Djevencio van der Kust startte als linksback en ging niet vrijuit bij de eerste twee treffers van de thuisploeg. Simons kon in de 8e minuut de score openen omdat Van der Kust aan de verkeerde kant verdedigde. Sander van de Streek maakte in de 24e minuut gelijk, nadat Armando Obispo zich had verslikt in een lange bal van Toornstra (1-1). Vervolgens verloor Van der Kust in de 33e minuut Til uit het oog (2-1). Til trof in de 38e minuut opnieuw doel op aangeven van Cody Gakpo.

Trainer Fraser wisselde in de rust Bast Dost, Modibo Sagnan en Toornstra, maar PSV bleef het duel domineren. Simons maakte in de 60e minuut zijn tweede doelpunt. Het kwam FC Utrecht niet slecht uit dat PSV in het laatste half uur overschakelde naar een lager tempo, met het oog op het nog drukke programma voor het WK in Qatar. Toch liet de ingevallen El Ghazi in de slotfase nog met twee treffers van zich horen.

Meer uit Voetbal

FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

33 minuten geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

5 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

17 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

18 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

19 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

20 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

21 uur geleden