Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht blijft favoriete tegenstander van PSV in Eindhoven

FC Utrecht blijft favoriete tegenstander van PSV in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - FC Utrecht blijft voorlopig de favoriete tegenstander van PSV in het Philips-stadion. De club verloor zondag voor de 26e keer op rij een competitiewedstrijd in Eindhoven (6-1). Xavi Simons, Guus Til en de ingevallen Anwar El Ghazi scoorden allen tweemaal voor de ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij.

FC Utrecht hield op 16 maart 1996 voor het laatst een punt over aan een competitiewedstrijd in het Philips-stadion (0-0). De ploeg uit de Domstad bood zondag nauwelijks partij aan de thuisploeg die in ieder geval voor even de koppositie van de Eredivisie heeft veroverd. AZ en Ajax komen nog in actie in de tiende speelronde en kunnen PSV weer passeren op de ranglijst.

Opnieuw was PSV voor eigen publiek veel te sterk voor de Utrechters, die er ook onder de nieuwe trainer Henk Fraser voorlopig niet in slagen de grote ambities van de clubleiding waar te maken. FC Utrecht wil zo graag aansluiting vinden met de beste clubs van de Eredivisie, maar vindt zich na tien speelronden terug in de middenmoot met slechts 12 punten uit tien duels.

Madueke ontbrak

PSV startte met de spelers die donderdag de basis legden voor de zege op FC Zürich (5-0) in de Europa League. Noni Madueke ontbrak nog in de selectie van trainer Van Nistelrooij. De aanvaller is bijna hersteld van een enkelblessure en stapt mogelijk woensdag in een vliegtuig naar Londen voor het uitduel met Arsenal in de Europa League.

Bij FC Utrecht keerden Jens Toornstra en Taylor Booth terug in de basisploeg. Djevencio van der Kust startte als linksback en ging niet vrijuit bij de eerste twee treffers van de thuisploeg. Simons kon in de 8e minuut de score openen omdat Van der Kust aan de verkeerde kant verdedigde. Sander van de Streek maakte in de 24e minuut gelijk, nadat Armando Obispo zich had verslikt in een lange bal van Toornstra (1-1). Vervolgens verloor Van der Kust in de 33e minuut Til uit het oog (2-1). Til trof in de 38e minuut opnieuw doel op aangeven van Cody Gakpo.

Trainer Fraser wisselde in de rust Bast Dost, Modibo Sagnan en Toornstra, maar PSV bleef het duel domineren. Simons maakte in de 60e minuut zijn tweede doelpunt. Het kwam FC Utrecht niet slecht uit dat PSV in het laatste half uur overschakelde naar een lager tempo, met het oog op het nog drukke programma voor het WK in Qatar. Toch liet de ingevallen El Ghazi in de slotfase nog met twee treffers van zich horen.

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

2 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

5 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

5 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

9 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

9 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

11 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

14 uur geleden