Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht blijft favoriete tegenstander van PSV in Eindhoven

FC Utrecht blijft favoriete tegenstander van PSV in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - FC Utrecht blijft voorlopig de favoriete tegenstander van PSV in het Philips-stadion. De club verloor zondag voor de 26e keer op rij een competitiewedstrijd in Eindhoven (6-1). Xavi Simons, Guus Til en de ingevallen Anwar El Ghazi scoorden allen tweemaal voor de ploeg van trainer Ruud van Nistelrooij.

FC Utrecht hield op 16 maart 1996 voor het laatst een punt over aan een competitiewedstrijd in het Philips-stadion (0-0). De ploeg uit de Domstad bood zondag nauwelijks partij aan de thuisploeg die in ieder geval voor even de koppositie van de Eredivisie heeft veroverd. AZ en Ajax komen nog in actie in de tiende speelronde en kunnen PSV weer passeren op de ranglijst.

Opnieuw was PSV voor eigen publiek veel te sterk voor de Utrechters, die er ook onder de nieuwe trainer Henk Fraser voorlopig niet in slagen de grote ambities van de clubleiding waar te maken. FC Utrecht wil zo graag aansluiting vinden met de beste clubs van de Eredivisie, maar vindt zich na tien speelronden terug in de middenmoot met slechts 12 punten uit tien duels.

Madueke ontbrak

PSV startte met de spelers die donderdag de basis legden voor de zege op FC Zürich (5-0) in de Europa League. Noni Madueke ontbrak nog in de selectie van trainer Van Nistelrooij. De aanvaller is bijna hersteld van een enkelblessure en stapt mogelijk woensdag in een vliegtuig naar Londen voor het uitduel met Arsenal in de Europa League.

Bij FC Utrecht keerden Jens Toornstra en Taylor Booth terug in de basisploeg. Djevencio van der Kust startte als linksback en ging niet vrijuit bij de eerste twee treffers van de thuisploeg. Simons kon in de 8e minuut de score openen omdat Van der Kust aan de verkeerde kant verdedigde. Sander van de Streek maakte in de 24e minuut gelijk, nadat Armando Obispo zich had verslikt in een lange bal van Toornstra (1-1). Vervolgens verloor Van der Kust in de 33e minuut Til uit het oog (2-1). Til trof in de 38e minuut opnieuw doel op aangeven van Cody Gakpo.

Trainer Fraser wisselde in de rust Bast Dost, Modibo Sagnan en Toornstra, maar PSV bleef het duel domineren. Simons maakte in de 60e minuut zijn tweede doelpunt. Het kwam FC Utrecht niet slecht uit dat PSV in het laatste half uur overschakelde naar een lager tempo, met het oog op het nog drukke programma voor het WK in Qatar. Toch liet de ingevallen El Ghazi in de slotfase nog met twee treffers van zich horen.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte en sobere sfeer bij voetbalwedstrijden in Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - De wedstrijden in het Poolse betaald voetbal gaan zondag door, ondanks dat er een nationale rouwperiode is afgekondigd na de dodelijke schietpartij in het centrum van Krakau. "De geplande voetbalwedstrijden gaan door, maar op een wijze die past bij de ernst van de situatie", verklaarde de Poolse bond PZPN.

24 minuten geleden
Messi eerste speler die voor tweede jaar op rij topscorer MLS is

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is als eerste voetballer ooit voor het tweede jaar op rij topscorer geworden in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijn ontving daarvoor de Amerikaanse versie van de Gouden Schoen. De 39-jarige vedette kwam in 34 wedstrijden tot 26 doelpunten voor Inter Miami. Hij bleef Petar Musa van FC Dallas voor, die 22 keer scoorde.

2 uur geleden
Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

12 uur geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

12 uur geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

12 uur geleden
AS Roma wint weer en nadert koploper Lazio

ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.

12 uur geleden
Egypte ontslaat bondscoach Hassan, die laatste zestien WK haalde

CAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.

12 uur geleden