FC Utrecht bezorgt FC Twente eerste nederlaag
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. In de eigen Galgenwaard werd het na een bijzonder vroege achterstand 2-1.
FC Twente nam al na zestien seconden de leiding. Danilo schoot raak na voorbereidend werk van Vaclav Cerny, die door FC Utrecht wordt uitgeleend aan de ploeg uit Enschede. Danilo is bij acht van de elf doelpunten van Twente betrokken geweest; vijf keer was hij zelf de doelpuntenmaker, drie keer gaf hij de assist.
Vlak voor rust bracht Bart Ramselaar FC Utrecht op gelijke hoogte met een schot dat via de lat achter keeper Jeroen Drommel verdween. Voor Ramselaar was het pas zijn eerste doelpunt van het seizoen.
Slotfase
Ramselaar was de aangever bij de 2-1 van Sander van de Streek, kort onderweg in de tweede helft. In de slotfase werd een doelpunt van Ramselaar nog afgekeurd wegens buitenspel nadat de VAR de situatie had bekeken.
FC Twente had in de eerste vijf duels drie keer gewonnen en twee keer gelijkgespeeld. Voor de Utrechters, nog zonder nederlaag, was het pas de tweede zege. Voor het eerst sinds het seizoen 1998-1999 bleven de Utrechters tijdens de eerste vijf duels ongeslagen.
FC Twente wist vorig seizoen tijdens de eerste zes speelronden een nederlaag te voorkomen. Gonzalo García was toen de trainer. Later in het seizoen viel Twente ver terug en García werd vervangen door Ron Jans.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
12 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
18 uur geleden