Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht bezorgt FC Twente eerste nederlaag

FC Utrecht bezorgt FC Twente eerste nederlaag

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. In de eigen Galgenwaard werd het na een bijzonder vroege achterstand 2-1.

FC Twente nam al na zestien seconden de leiding. Danilo schoot raak na voorbereidend werk van Vaclav Cerny, die door FC Utrecht wordt uitgeleend aan de ploeg uit Enschede. Danilo is bij acht van de elf doelpunten van Twente betrokken geweest; vijf keer was hij zelf de doelpuntenmaker, drie keer gaf hij de assist.

Vlak voor rust bracht Bart Ramselaar FC Utrecht op gelijke hoogte met een schot dat via de lat achter keeper Jeroen Drommel verdween. Voor Ramselaar was het pas zijn eerste doelpunt van het seizoen.

Slotfase

Ramselaar was de aangever bij de 2-1 van Sander van de Streek, kort onderweg in de tweede helft. In de slotfase werd een doelpunt van Ramselaar nog afgekeurd wegens buitenspel nadat de VAR de situatie had bekeken.

FC Twente had in de eerste vijf duels drie keer gewonnen en twee keer gelijkgespeeld. Voor de Utrechters, nog zonder nederlaag, was het pas de tweede zege. Voor het eerst sinds het seizoen 1998-1999 bleven de Utrechters tijdens de eerste vijf duels ongeslagen.

FC Twente wist vorig seizoen tijdens de eerste zes speelronden een nederlaag te voorkomen. Gonzalo García was toen de trainer. Later in het seizoen viel Twente ver terug en García werd vervangen door Ron Jans.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

4 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

4 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

4 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

4 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

6 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

6 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

6 uur geleden