FC Utrecht bezorgt FC Twente eerste nederlaag
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. In de eigen Galgenwaard werd het na een bijzonder vroege achterstand 2-1.
FC Twente nam al na zestien seconden de leiding. Danilo schoot raak na voorbereidend werk van Vaclav Cerny, die door FC Utrecht wordt uitgeleend aan de ploeg uit Enschede. Danilo is bij acht van de elf doelpunten van Twente betrokken geweest; vijf keer was hij zelf de doelpuntenmaker, drie keer gaf hij de assist.
Vlak voor rust bracht Bart Ramselaar FC Utrecht op gelijke hoogte met een schot dat via de lat achter keeper Jeroen Drommel verdween. Voor Ramselaar was het pas zijn eerste doelpunt van het seizoen.
Slotfase
Ramselaar was de aangever bij de 2-1 van Sander van de Streek, kort onderweg in de tweede helft. In de slotfase werd een doelpunt van Ramselaar nog afgekeurd wegens buitenspel nadat de VAR de situatie had bekeken.
FC Twente had in de eerste vijf duels drie keer gewonnen en twee keer gelijkgespeeld. Voor de Utrechters, nog zonder nederlaag, was het pas de tweede zege. Voor het eerst sinds het seizoen 1998-1999 bleven de Utrechters tijdens de eerste vijf duels ongeslagen.
FC Twente wist vorig seizoen tijdens de eerste zes speelronden een nederlaag te voorkomen. Gonzalo García was toen de trainer. Later in het seizoen viel Twente ver terug en García werd vervangen door Ron Jans.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
16 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geleden