Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht behaalt eerste zege onder leiding van coach Kruys

FC Utrecht behaalt eerste zege onder leiding van coach Kruys

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste overwinning behaald onder leiding van interim-trainer Rick Kruys. Anastasios Douvikas maakte in de thuiswedstrijd tegen NEC diep in de tweede helft het enige doelpunt: 1-0.

Utrecht steeg door de zege naar de zesde plaats en is nagenoeg zeker van deelname aan de play-offs. NEC, dat voor de derde keer op rij verloor, blijft tiende. De achtste plek, die ook recht geeft op deelname aan de play-offs, raakt voor de Nijmegenaren steeds verder uit zicht.

FC Utrecht, waar de Est Rocco Robert Shein zijn debuut maakte, was voor rust de betere ploeg en kreeg via Douvikas al in de 2e minuut de eerste kans. De spits kopte naast uit een hoekschop. Even later schoot Douvikas de bal in de handen van NEC-doelman Mattijs Branderhorst. Ook de mee opgekomen vleugelverdediger Djevencio van der Kust noteerde een goede mogelijkheid. Hij trapte de bal na een klein half uur spelen te zacht op doel.

Scoren uit een corner

NEC liet pas kort voor de rust van zich horen. Ook in de tweede helft was de thuisploeg de bovenliggende partij, al schoot Jonathan Okita de bal voor NEC in de 64e minuut maar net naast.

Na gelijke spelen tegen RKC Waalwijk (1-1) en Fortuna Sittard (1-1) en een nederlaag bij Feyenoord (2-1), leek Kruys weer niet te gaan winnen met Utrecht. Douvikas bezorgde Utrecht in de 77e minuut alsnog de winst door in tweede instantie te scoren uit een corner. Okita was in blessuretijd met een kopbal nog dicht bij de gelijkmaker. Doelman Fabian de Keijzer onderscheidde zich.

Meer uit Voetbal

Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

6 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

9 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

10 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

11 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

11 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

12 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

12 uur geleden