Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht behaalt eerste zege onder leiding van coach Kruys

FC Utrecht behaalt eerste zege onder leiding van coach Kruys

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste overwinning behaald onder leiding van interim-trainer Rick Kruys. Anastasios Douvikas maakte in de thuiswedstrijd tegen NEC diep in de tweede helft het enige doelpunt: 1-0.

Utrecht steeg door de zege naar de zesde plaats en is nagenoeg zeker van deelname aan de play-offs. NEC, dat voor de derde keer op rij verloor, blijft tiende. De achtste plek, die ook recht geeft op deelname aan de play-offs, raakt voor de Nijmegenaren steeds verder uit zicht.

FC Utrecht, waar de Est Rocco Robert Shein zijn debuut maakte, was voor rust de betere ploeg en kreeg via Douvikas al in de 2e minuut de eerste kans. De spits kopte naast uit een hoekschop. Even later schoot Douvikas de bal in de handen van NEC-doelman Mattijs Branderhorst. Ook de mee opgekomen vleugelverdediger Djevencio van der Kust noteerde een goede mogelijkheid. Hij trapte de bal na een klein half uur spelen te zacht op doel.

Scoren uit een corner

NEC liet pas kort voor de rust van zich horen. Ook in de tweede helft was de thuisploeg de bovenliggende partij, al schoot Jonathan Okita de bal voor NEC in de 64e minuut maar net naast.

Na gelijke spelen tegen RKC Waalwijk (1-1) en Fortuna Sittard (1-1) en een nederlaag bij Feyenoord (2-1), leek Kruys weer niet te gaan winnen met Utrecht. Douvikas bezorgde Utrecht in de 77e minuut alsnog de winst door in tweede instantie te scoren uit een corner. Okita was in blessuretijd met een kopbal nog dicht bij de gelijkmaker. Doelman Fabian de Keijzer onderscheidde zich.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

4 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

5 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

8 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

9 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

9 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

10 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

12 uur geleden