FC Utrecht begint eredivisie met gelijkspel bij VVV
VENLO (ANP) - FC Utrecht is het nieuwe voetbalseizoen enigszins teleurstellend begonnen. De ambitieuze club van eigenaar Frans van Seumeren moest vrijdag bij VVV-Venlo met een gelijkspel genoegen nemen: 1-1. Utrecht kwam vorig weekeinde nog niet in actie, omdat het thuisduel met AZ werd uitgesteld om de Alkmaarders langer rust te geven in aanloop naar de Champions League-ontmoeting met Dinamo Kiev.
VVV, dat sinds dit seizoen weer op natuurgras speelt, kwam al vroeg op voorsprong. Na een goede voorzet van Georgios Giakoumakis, met de buitenkant van zijn voet, werkte Guus Hupperts de bal bij de eerste paal knap binnen. Justin Hoogma mocht zich die treffer aanrekenen. De verdediger liet Hupperts gemakkelijk bij hem weglopen. De Griek Giakoumakis was vorige week tegen FC Emmen (3-5 winst) al belangrijk voor VVV.
De gelijkmaker viel na rust. Na een prima pass van Mimoun Mahi, door het hart van de verdediging, passeerde Sean Klaiber doelman Thorsten Kirschbaum van dichtbij. Mahi was zelf nog dicht bij het winnende doelpunt, maar Kirschbaum tikte de bal na een kopbal net onder de lat weg.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
3 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
5 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
5 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
7 uur geleden