FC Twente zonder problemen naar achtste finales bekertoernooi
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zich als eerste club geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. Het elftal van trainer Ron Jans won onder regenachtige omstandigheden, voor eigen publiek, met 3-1 van eerstedivisionist Telstar.
Ramiz Zerrouki ontbrak wegens ziekte bij Twente. De middenvelder staat in de nadrukkelijke belangstelling van Feyenoord, maar de Enschedeërs willen hem niet laten gaan. Jans liet ook veel andere basiskrachten buiten zijn team. Twente speelt zaterdag in de Eredivisie in de Johan Cruijff ArenA de topper tegen Ajax.
Doelman Ronald Koeman hield, onder toeziend oog van zijn vader en bondscoach, Telstar met enkele goede reddingen lange tijd op de been. In de 38e minuut viel de openingstreffer alsnog. Daan Rots stond op de juiste plaats om de bal, na een hoekschop, binnen te werken.
Comfortabele ruststand FC Twente
Rots zorgde nog voor rust voor de 2-0. Aanvaller Manfred Ugalde kopte de bal tegen de paal, waarna Rots attent reageerde in de rebound.
De spanning was met de tweede treffer definitief uit de wedstrijd verdwenen. Het duurde tot halverwege de tweede helft totdat Virgil Misidjan de 3-0 binnen schoot. Telstar deed via Thomas Oude Kotte nog iets terug.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
59 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
15 uur geleden