FC Twente zonder problemen naar achtste finales bekertoernooi
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zich als eerste club geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. Het elftal van trainer Ron Jans won onder regenachtige omstandigheden, voor eigen publiek, met 3-1 van eerstedivisionist Telstar.
Ramiz Zerrouki ontbrak wegens ziekte bij Twente. De middenvelder staat in de nadrukkelijke belangstelling van Feyenoord, maar de Enschedeërs willen hem niet laten gaan. Jans liet ook veel andere basiskrachten buiten zijn team. Twente speelt zaterdag in de Eredivisie in de Johan Cruijff ArenA de topper tegen Ajax.
Doelman Ronald Koeman hield, onder toeziend oog van zijn vader en bondscoach, Telstar met enkele goede reddingen lange tijd op de been. In de 38e minuut viel de openingstreffer alsnog. Daan Rots stond op de juiste plaats om de bal, na een hoekschop, binnen te werken.
Comfortabele ruststand FC Twente
Rots zorgde nog voor rust voor de 2-0. Aanvaller Manfred Ugalde kopte de bal tegen de paal, waarna Rots attent reageerde in de rebound.
De spanning was met de tweede treffer definitief uit de wedstrijd verdwenen. Het duurde tot halverwege de tweede helft totdat Virgil Misidjan de 3-0 binnen schoot. Telstar deed via Thomas Oude Kotte nog iets terug.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden