FC Twente zonder problemen naar achtste finales bekertoernooi
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zich als eerste club geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. Het elftal van trainer Ron Jans won onder regenachtige omstandigheden, voor eigen publiek, met 3-1 van eerstedivisionist Telstar.
Ramiz Zerrouki ontbrak wegens ziekte bij Twente. De middenvelder staat in de nadrukkelijke belangstelling van Feyenoord, maar de Enschedeërs willen hem niet laten gaan. Jans liet ook veel andere basiskrachten buiten zijn team. Twente speelt zaterdag in de Eredivisie in de Johan Cruijff ArenA de topper tegen Ajax.
Doelman Ronald Koeman hield, onder toeziend oog van zijn vader en bondscoach, Telstar met enkele goede reddingen lange tijd op de been. In de 38e minuut viel de openingstreffer alsnog. Daan Rots stond op de juiste plaats om de bal, na een hoekschop, binnen te werken.
Comfortabele ruststand FC Twente
Rots zorgde nog voor rust voor de 2-0. Aanvaller Manfred Ugalde kopte de bal tegen de paal, waarna Rots attent reageerde in de rebound.
De spanning was met de tweede treffer definitief uit de wedstrijd verdwenen. Het duurde tot halverwege de tweede helft totdat Virgil Misidjan de 3-0 binnen schoot. Telstar deed via Thomas Oude Kotte nog iets terug.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
35 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
14 uur geleden