FC Twente zonder geschorste Van Hoorenbeeck in finale play-offs
ZEIST (ANP) - FC Twente kan zondag in de finale van de play-offs om Europees voetbal tegen AZ geen beroep doen op verdediger Alec Van Hoorenbeeck. De 26-jarige Belg is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de halve finale tegen NEC.
Van Hoorenbeeck werd tegen NEC in de 41e minuut weggestuurd voor het neerhalen van de doorgebroken Sontje Hansen. Met tien man won Twente na verlenging met 3-2 van de Nijmegenaren.
"Het was een mooie avond die energie geeft richting zondag, het is prachtig om zo'n finale tussen twee mooie ploegen te spelen", zei trainer Joseph Oosting op de clubsite. "We hebben afgelopen seizoen ervaren hoe mooi het is om in Europa te spelen en dat willen we met zijn allen weer."
Zware strijd
"Het zal een zware strijd worden tegen een AZ dat in goede vorm is. Wij weten wat we als team kunnen en hebben geloof dat we het Europese ticket in de wacht kunnen slepen", aldus de coach.
Trainer Maarten Martens vindt het knap van FC Twente dat die ploeg met tien man NEC heeft uitgeschakeld. "Ze kwamen een paar keer goed weg met ballen op de paal en de lat, maar ze hebben ook hun momenten gepakt", zegt hij op de website van zijn club. "Het zal ze veel kracht hebben gekost, maar ook zeker een mentale boost hebben gegeven dat ze dat voor elkaar hebben gekregen.'"
Thuisduel
Martens wilde niet verklappen of Mexx Meerdink of Troy Parrott de spits van AZ voor het thuisduel met FC Twente is. Meerdink scoorde donderdag driemaal tegen sc Heerenveen. Parrott was de afgelopen weken onvoldoende fit maar kon wel invallen tegen de club uit Friesland.
AZ en Twente spelen zondag in één wedstrijd om een plek in de tweede voorronde van de Conference League. De eindstrijd wordt gespeeld in Alkmaar, omdat AZ (vijfde) in de Eredivisie een plek hoger eindigde dan FC Twente (zesde). Scheidsrechter Serdar Gözübüyük fluit de eindstrijd.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain is zwaar gehavend uit de met 2-1 verloren clash met Bayern München in de Champions League gekomen. Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Nuno Mendes hebben blessures opgelopen en zullen meerdere weken aan de kant staan, bevestigt de club uit Parijs.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag voor het thuisduel met FC Porto in de Europa League weer een beroep doen op de herstelde verdediger Mike van der Hoorn. Dat zei Jans een dag voor de wedstrijd in Stadion Galgenwaard.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Internazionale en AC Milan zijn officieel eigenaar van stadion San Siro. De voetbalclubs namen het stadion, dat officieel Stadio Giuseppe Meazza heet, voor 197 miljoen euro over van de stad Milaan om een nieuw stadion te kunnen bouwen.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.
7 uur geleden