Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente ziet met fitte groep coach Jans terugkeren in De Veste

FC Twente ziet met fitte groep coach Jans terugkeren in De Veste

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente wil zondag de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht in de Grolsch Veste benutten om de derde plaats van de Eredivisie nog steviger in handen te krijgen. Trainer Joseph Oosting beschikt over een volledig fitte selectie. "We gaan naar belangrijke maanden in de competitie toe en dan is het prettig om iedereen tot je beschikking te hebben", zegt hij op de website van zijn club.

FC Twente heeft acht punten meer dan AZ, de nummer vier van de Eredivisie. Ajax volgt op negen punten. De club uit Enschede heeft een achterstand van vijf punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord. De nummer twee van de eindstand van de Eredivisie plaatst zich rechtstreeks voor de Champions League. De nummer drie mag aan de voorronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal deelnemen.

FC Twente treft met FC Utrecht een tegenstander in vorm. De club uit de Domstad is al dertien competitieduels op rij ongeslagen. Dat is een evenaring van een clubrecord uit 1991. Voor trainer Ron Jans van FC Utrecht is het uitduel in Enschede een speciale wedstrijd. Hij was de afgelopen drie seizoenen coach van FC Twente.

"Ik heb drie sportief geweldige jaren daar gehad", blikt de oefenmeester op de website van FC Utrecht terug op zijn periode als trainer bij FC Twente. "Niet alleen ik, maar ook samen met mijn vrouw in De Lutte geweldige jaren gehad qua wonen. Ik ken iedereen hartstikke goed, vind het heerlijk om terug te komen. Alleen ik hoop dat we aan het eind van de wedstrijd worden uitgefloten", glimlacht hij.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

2 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

3 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

3 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

18 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

20 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

21 uur geleden