FC Twente ziet met fitte groep coach Jans terugkeren in De Veste
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente wil zondag de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht in de Grolsch Veste benutten om de derde plaats van de Eredivisie nog steviger in handen te krijgen. Trainer Joseph Oosting beschikt over een volledig fitte selectie. "We gaan naar belangrijke maanden in de competitie toe en dan is het prettig om iedereen tot je beschikking te hebben", zegt hij op de website van zijn club.
FC Twente heeft acht punten meer dan AZ, de nummer vier van de Eredivisie. Ajax volgt op negen punten. De club uit Enschede heeft een achterstand van vijf punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord. De nummer twee van de eindstand van de Eredivisie plaatst zich rechtstreeks voor de Champions League. De nummer drie mag aan de voorronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal deelnemen.
FC Twente treft met FC Utrecht een tegenstander in vorm. De club uit de Domstad is al dertien competitieduels op rij ongeslagen. Dat is een evenaring van een clubrecord uit 1991. Voor trainer Ron Jans van FC Utrecht is het uitduel in Enschede een speciale wedstrijd. Hij was de afgelopen drie seizoenen coach van FC Twente.
"Ik heb drie sportief geweldige jaren daar gehad", blikt de oefenmeester op de website van FC Utrecht terug op zijn periode als trainer bij FC Twente. "Niet alleen ik, maar ook samen met mijn vrouw in De Lutte geweldige jaren gehad qua wonen. Ik ken iedereen hartstikke goed, vind het heerlijk om terug te komen. Alleen ik hoop dat we aan het eind van de wedstrijd worden uitgefloten", glimlacht hij.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
13 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden