FC Twente wint voor het eerst sinds 10 november
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst sinds 10 november van vorig jaar weer eens gewonnen in de eredivisie. De Tukkers wonnen in eigen huis met 2-0 van Sparta.
Peet Bijen nam het eerste doelpunt voor zijn rekening. De verdediger kopte tien minuten voor tijd raak uit een corner van Aitor Cantalapiedra. Voor Bijen was het zijn eerste doelpunt in bijna twee jaar; op 17 maart 2018 was hij voor het laatst trefzeker.
In de laatste minuut van de officiële speeltijd maakte Noa Lang, gehuurd van Ajax, er 2-0 van door naar binnen te trekken en in de korte hoek raak te schieten. Voor Lang was het zijn eerste doelpunt voor FC Twente. Op dat moment stond Sparta nog maar met tien man na twee gele kaarten voor Mohamed Rayhi, die in de 87e minuut bestraft werd voor een harde tackle aan de zijlijn.
Voor FC Twente, dat dit seizoen al drie keer 0-0 had gespeeld, was het pas de zesde zege van het seizoen. Op 10 november werd PEC Zwolle met 2-1 verslagen, daarna volgden zeven competitieduels zonder overwinning.
Sparta verloor al voor de zesde keer op rij een uitduel. De laatste keer dat de Rotterdammers zo vaak achter elkaar buitenshuis verloren was in 2008.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
5 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
8 uur geleden