FC Twente wint voor het eerst sinds 10 november
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst sinds 10 november van vorig jaar weer eens gewonnen in de eredivisie. De Tukkers wonnen in eigen huis met 2-0 van Sparta.
Peet Bijen nam het eerste doelpunt voor zijn rekening. De verdediger kopte tien minuten voor tijd raak uit een corner van Aitor Cantalapiedra. Voor Bijen was het zijn eerste doelpunt in bijna twee jaar; op 17 maart 2018 was hij voor het laatst trefzeker.
In de laatste minuut van de officiƫle speeltijd maakte Noa Lang, gehuurd van Ajax, er 2-0 van door naar binnen te trekken en in de korte hoek raak te schieten. Voor Lang was het zijn eerste doelpunt voor FC Twente. Op dat moment stond Sparta nog maar met tien man na twee gele kaarten voor Mohamed Rayhi, die in de 87e minuut bestraft werd voor een harde tackle aan de zijlijn.
Voor FC Twente, dat dit seizoen al drie keer 0-0 had gespeeld, was het pas de zesde zege van het seizoen. Op 10 november werd PEC Zwolle met 2-1 verslagen, daarna volgden zeven competitieduels zonder overwinning.
Sparta verloor al voor de zesde keer op rij een uitduel. De laatste keer dat de Rotterdammers zo vaak achter elkaar buitenshuis verloren was in 2008.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
11 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden