Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente wint voor eigen publiek van FC Groningen

FC Twente wint voor eigen publiek van FC Groningen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-0). De nummer 5 van de ranglijst zegevierde door doelpunten van Bart van Rooij en Sem Steijn, die met twaalf treffers topscorer van de Eredivisie is.

FC Twente was veel in balbezit, maar viel drie dagen na de zware uitwedstrijd tegen Olympiakos (0-0) aan in een laag tempo. De thuisploeg kwam in de 24e minuut enigszins gelukkig op voorsprong. Van Rooij schoot via tegenstander Thijmen Blokzijl raak (1-0). De rechtsback maakte de honderdste competitietreffer van de club uit Enschede onder Joseph Oosting. Voor de trainer van FC Twente was het toch al een speciale wedstrijd want zijn zoon Thijs was basisspeler bij de tegenstander.

Vlak na de openingstreffer maakte Romano Postema bijna gelijk. De aanvaller van FC Groningen schoot hard op de paal. Sam Lammers was in de slotfase van de eerste helft dicht bij een tweede treffer van de thuisploeg. De spits stuitte echter op Etienne Vaessen, de doelman van FC Groningen. Steijn maakte in de 57e minuut wel het tweede doelpunt van FC Twente. De middenvelder is de eerste speler met negentien competitietreffers voor FC Twente in een kalenderjaar sinds Blaise Nkufo in 2007.

Meer uit Voetbal

Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

12 minuten geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

1 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

1 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

9 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

9 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

11 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

11 uur geleden