FC Twente wint voor eigen publiek van FC Groningen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-0). De nummer 5 van de ranglijst zegevierde door doelpunten van Bart van Rooij en Sem Steijn, die met twaalf treffers topscorer van de Eredivisie is.
FC Twente was veel in balbezit, maar viel drie dagen na de zware uitwedstrijd tegen Olympiakos (0-0) aan in een laag tempo. De thuisploeg kwam in de 24e minuut enigszins gelukkig op voorsprong. Van Rooij schoot via tegenstander Thijmen Blokzijl raak (1-0). De rechtsback maakte de honderdste competitietreffer van de club uit Enschede onder Joseph Oosting. Voor de trainer van FC Twente was het toch al een speciale wedstrijd want zijn zoon Thijs was basisspeler bij de tegenstander.
Vlak na de openingstreffer maakte Romano Postema bijna gelijk. De aanvaller van FC Groningen schoot hard op de paal. Sam Lammers was in de slotfase van de eerste helft dicht bij een tweede treffer van de thuisploeg. De spits stuitte echter op Etienne Vaessen, de doelman van FC Groningen. Steijn maakte in de 57e minuut wel het tweede doelpunt van FC Twente. De middenvelder is de eerste speler met negentien competitietreffers voor FC Twente in een kalenderjaar sinds Blaise Nkufo in 2007.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
10 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
15 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
20 uur geleden