Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente wint voor eigen publiek van FC Groningen

FC Twente wint voor eigen publiek van FC Groningen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-0). De nummer 5 van de ranglijst zegevierde door doelpunten van Bart van Rooij en Sem Steijn, die met twaalf treffers topscorer van de Eredivisie is.

FC Twente was veel in balbezit, maar viel drie dagen na de zware uitwedstrijd tegen Olympiakos (0-0) aan in een laag tempo. De thuisploeg kwam in de 24e minuut enigszins gelukkig op voorsprong. Van Rooij schoot via tegenstander Thijmen Blokzijl raak (1-0). De rechtsback maakte de honderdste competitietreffer van de club uit Enschede onder Joseph Oosting. Voor de trainer van FC Twente was het toch al een speciale wedstrijd want zijn zoon Thijs was basisspeler bij de tegenstander.

Vlak na de openingstreffer maakte Romano Postema bijna gelijk. De aanvaller van FC Groningen schoot hard op de paal. Sam Lammers was in de slotfase van de eerste helft dicht bij een tweede treffer van de thuisploeg. De spits stuitte echter op Etienne Vaessen, de doelman van FC Groningen. Steijn maakte in de 57e minuut wel het tweede doelpunt van FC Twente. De middenvelder is de eerste speler met negentien competitietreffers voor FC Twente in een kalenderjaar sinds Blaise Nkufo in 2007.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

1 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

3 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

3 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

3 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

3 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

3 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

4 uur geleden