FC Twente wint voor eigen publiek van FC Groningen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-0). De nummer 5 van de ranglijst zegevierde door doelpunten van Bart van Rooij en Sem Steijn, die met twaalf treffers topscorer van de Eredivisie is.
FC Twente was veel in balbezit, maar viel drie dagen na de zware uitwedstrijd tegen Olympiakos (0-0) aan in een laag tempo. De thuisploeg kwam in de 24e minuut enigszins gelukkig op voorsprong. Van Rooij schoot via tegenstander Thijmen Blokzijl raak (1-0). De rechtsback maakte de honderdste competitietreffer van de club uit Enschede onder Joseph Oosting. Voor de trainer van FC Twente was het toch al een speciale wedstrijd want zijn zoon Thijs was basisspeler bij de tegenstander.
Vlak na de openingstreffer maakte Romano Postema bijna gelijk. De aanvaller van FC Groningen schoot hard op de paal. Sam Lammers was in de slotfase van de eerste helft dicht bij een tweede treffer van de thuisploeg. De spits stuitte echter op Etienne Vaessen, de doelman van FC Groningen. Steijn maakte in de 57e minuut wel het tweede doelpunt van FC Twente. De middenvelder is de eerste speler met negentien competitietreffers voor FC Twente in een kalenderjaar sinds Blaise Nkufo in 2007.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
19 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden