FC Twente wint voor eigen publiek van FC Groningen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-0). De nummer 5 van de ranglijst zegevierde door doelpunten van Bart van Rooij en Sem Steijn, die met twaalf treffers topscorer van de Eredivisie is.
FC Twente was veel in balbezit, maar viel drie dagen na de zware uitwedstrijd tegen Olympiakos (0-0) aan in een laag tempo. De thuisploeg kwam in de 24e minuut enigszins gelukkig op voorsprong. Van Rooij schoot via tegenstander Thijmen Blokzijl raak (1-0). De rechtsback maakte de honderdste competitietreffer van de club uit Enschede onder Joseph Oosting. Voor de trainer van FC Twente was het toch al een speciale wedstrijd want zijn zoon Thijs was basisspeler bij de tegenstander.
Vlak na de openingstreffer maakte Romano Postema bijna gelijk. De aanvaller van FC Groningen schoot hard op de paal. Sam Lammers was in de slotfase van de eerste helft dicht bij een tweede treffer van de thuisploeg. De spits stuitte echter op Etienne Vaessen, de doelman van FC Groningen. Steijn maakte in de 57e minuut wel het tweede doelpunt van FC Twente. De middenvelder is de eerste speler met negentien competitietreffers voor FC Twente in een kalenderjaar sinds Blaise Nkufo in 2007.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
10 uur geleden