FC Twente wint ook in Letland van Riga FC en bereikt play-offs
RIGA (ANP) - FC Twente heeft zonder problemen de play-offs van de Conference League bereikt. De club uit Enschede won ook de uitwedstrijd tegen het Letse Riga FC. Het werd in Riga 3-0 door doelpunten van Daan Rots en de invallers Gijs Besselink en Naci Ünüvar.
Rots haalde na een klein uur van buiten het zestienmetergebied uit met links en via de onderkant van de lat verdween de bal in het doel. Vorige week was Rots ook al trefzeker in de thuiswedstrijd tegen Riga (2-0). Ook toen schoot hij hard binnen met zijn linkerbeen.
In de laatste minuten voerde FC Twente de score op. De 19-jarige Besselink schoot vanaf ongeveer dezelfde positie als Rots raak en met een bekeken schuiver maakte Ünüvar er niet veel later 0-3 van. Beide invallers vierden hun eerste doelpunt voor FC Twente uitbundig met de honderden meegereisde fans.
Steijn
Besselink is de jongste FC Twente-speler die in een Europese wedstrijd scoort sinds Jan Vennegoor of Hesselink. De spits was 18 jaar oud toen hij 26 jaar geleden scoorde voor de Enschedeërs.
Tijdens de vorige voorronde van de Conference League tegen Hammarby IF was Sem Steijn met twee goals de meest opvallende speler. Steijn, de zoon van Ajax-trainer Maurice Steijn, bleef in de return in Riga op de bank. Youri Regeer had een basisplaats. Laatstgenoemde moest in de 80e minuut naar de kant voor Besselink.
Play-offs
FC Twente neemt het in de play-offs mogelijk op tegen de Turkse topclub Fenerbahçe. De Turken komen in de derde voorronde uit tegen het Sloveense Maribor.
Zondag staat voor Twente, afgelopen weekend in de Eredivisie begonnen met een 4-1-zege op Almere City FC, de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle op het programma.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
22 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden