FC Twente wil zonder Pröpper en met Hilgers plek 5 veiligstellen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente wil zondag zonder Robin Pröpper de vijfde plaats in de Eredivisie veiligstellen. De geschorste Pröpper wordt in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk vervangen door Mees Hilgers, die net weer fit is.
"We willen dit weekend minimaal de vijfde plaats veiligstellen", aldus trainer Ron Jans. "Het wordt een interessante uitwedstrijd. Vorig seizoen hebben we door een doelpunt in blessuretijd van Dimitris Limnios gewonnen en winst is nu ook weer de opdracht. RKC heeft een heel leuke ploeg en wij moeten net als tegen NEC weer goed zijn in balbezit."
FC Twente won een week geleden met 4-0 van NEC en daarvoor werd FC Emmen in Drenthe met 3-0 verslagen. "In de wedstrijd tegen NEC haalden we een heel goed niveau en dat willen weer", aldus Jans. "Na onze thuiswedstrijden willen we dat ook in uitduels brengen. Bij FC Emmen hebben we gewonnen en dat moeten we doortrekken."
FC Twente besluit het seizoen over ruim een week met een thuiswedstrijd tegen Ajax. De ploeg van Jans heeft 5 punten meer dan nummer 6 Sparta Rotterdam.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
17 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
21 uur geleden