FC Twente wil revaliderende Cerny overnemen van FC Utrecht
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente wil Václav Cerny overnemen van FC Utrecht. De 23-jarige aanvaller speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Twente, tot hij begin januari een zware knieblessure opliep. Cerny is momenteel aan het revalideren.
De Tsjechische international, die vanwege zijn zware blessure niet kan meedoen aan het EK, ligt nog een jaar vast bij FC Utrecht. FC Twente werkt echter aan een definitieve overname, aldus algemeen directeur Paul van der Kraan. "Hopelijk is daar binnenkort meer duidelijkheid over."
Cerny was bezig aan een sterk seizoen, tot het in de verloren thuiswedstrijd tegen zijn oude club Ajax (1-3) misging. De Tsjech tekende in zestien competitiewedstrijden voor zes doelpunten en zeven assists. Bij FC Utrecht kwam Cerny een jaar eerder in dertien competitieduels niet tot scoren.
FC Twente heeft zich voor volgend seizoen al versterkt met keeper Lars Unnerstall en aanvaller Virgil Misidjan.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
17 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
16 uur geleden