FC Twente wil opvolger Van Leeuwen snel presenteren
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente hoopt binnen twee weken een nieuwe technisch directeur te hebben. Paul van der Kraan, de algemeen directeur van de eredivisieclub uit Enschede, wil begin juni de opvolger van de weggestuurde Ted van Leeuwen presenteren. De nieuwe td krijgt direct de opdracht om ook een nieuwe trainer te vinden voor FC Twente.
"Ik begrijp dat velen zich afvragen wanneer de nieuwe technisch directeur en in het verlengde daarvan de nieuwe trainer worden aangesteld", zegt Van der Kraan in een bericht aan de supporters op de website van Twente. "Er vinden op dit moment gesprekken plaats. We willen eerst een technisch directeur aanstellen en gaan daarna samen met hem de technische staf invullen. In de eerste week van juni hopen we de nieuwe technisch directeur in huis te hebben."
FC Twente nam onlangs niet alleen afscheid van Van Leeuwen, maar ook van de door hem aangestelde hoofdtrainer Gonzalo Garcia. Het aflopende contract van de 36-jarige Garcia werd niet verlengd. Van der Kraan kreeg wel een nieuwe verbintenis, voor een jaar.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
5 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
11 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
14 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
14 uur geleden