FC Twente wil Boadu als vervanger voor Ugalde
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente wil zich versterken met Myron Boadu. De club ziet in de 23-jarige aanvaller een goede vervanger voor Manfred Ugalde, die op het punt staat om een lucratief contract bij Spartak Moskou te tekenen.
Boadu verruilde AZ voor AS Monaco in de zomer van 2021. Hij heeft zijn transferbedrag van zo'n 17 miljoen euro nog niet kunnen waarmaken. De spits krijgt dit seizoen vooralsnog weinig speeltijd en AS Monaco zou bereid zijn om hem te verhuren.
Technisch directeur Arnold Bruggink is inmiddels in Monaco, zo bevestigde trainer Joseph Oosting na het gelijkspel van FC Twente tegen Feyenoord in De Kuip (0-0). "Ik ben niet iemand die daar schimmig over doet", zei de coach. "Wij moeten er een spits bij hebben."
Rots als spits
FC Twente startte tegen Feyenoord met rechtsbuiten Daan Rots als spits. Ricky van Wolfswinkel was afgelopen week ziek en kon niet aan de aftrap verschijnen. Boadu moet bij FC Twente gaan concurreren met Van Wolfswinkel. "Want een club als FC Twente heeft twee spitsen nodig", zei Oosting.
FC Twente breekt met de verkoop van Ugalde waarschijnlijk het transferrecord van Dusan Tadic, die in 2014 voor 14 miljoen euro naar Southampton vertrok. Toch heeft Oosting er alles aan gedaan om Ugalde in Enschede te houden. "Als hij zo was doorgegaan, dan had hij de mooie clubs voor het uitkiezen gehad."
De eigenaar van Spartak Moskou is niet op de Europese sanctielijst gezet na de invasie van Rusland in Oekraïne. Maar Oosting snapt dat mensen morele bezwaren zien in zaken doen met Russische clubs. "Maar ik ben trainer en geen directeur", zei hij. "En Ugalde wil echt naar Spartak, dat weet ik wel."
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.
5 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
15 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
1 dag geleden