Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente wil Boadu als vervanger voor Ugalde

FC Twente wil Boadu als vervanger voor Ugalde

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente wil zich versterken met Myron Boadu. De club ziet in de 23-jarige aanvaller een goede vervanger voor Manfred Ugalde, die op het punt staat om een lucratief contract bij Spartak Moskou te tekenen.

Boadu verruilde AZ voor AS Monaco in de zomer van 2021. Hij heeft zijn transferbedrag van zo'n 17 miljoen euro nog niet kunnen waarmaken. De spits krijgt dit seizoen vooralsnog weinig speeltijd en AS Monaco zou bereid zijn om hem te verhuren.

Technisch directeur Arnold Bruggink is inmiddels in Monaco, zo bevestigde trainer Joseph Oosting na het gelijkspel van FC Twente tegen Feyenoord in De Kuip (0-0). "Ik ben niet iemand die daar schimmig over doet", zei de coach. "Wij moeten er een spits bij hebben."

Rots als spits

FC Twente startte tegen Feyenoord met rechtsbuiten Daan Rots als spits. Ricky van Wolfswinkel was afgelopen week ziek en kon niet aan de aftrap verschijnen. Boadu moet bij FC Twente gaan concurreren met Van Wolfswinkel. "Want een club als FC Twente heeft twee spitsen nodig", zei Oosting.

FC Twente breekt met de verkoop van Ugalde waarschijnlijk het transferrecord van Dusan Tadic, die in 2014 voor 14 miljoen euro naar Southampton vertrok. Toch heeft Oosting er alles aan gedaan om Ugalde in Enschede te houden. "Als hij zo was doorgegaan, dan had hij de mooie clubs voor het uitkiezen gehad."

De eigenaar van Spartak Moskou is niet op de Europese sanctielijst gezet na de invasie van Rusland in Oekraïne. Maar Oosting snapt dat mensen morele bezwaren zien in zaken doen met Russische clubs. "Maar ik ben trainer en geen directeur", zei hij. "En Ugalde wil echt naar Spartak, dat weet ik wel."

Meer uit Voetbal

Bayern knokt zich in eerste ronde Duitse beker langs Osnabrück

OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.

7 uur geleden
sc Heerenveen legt Uldrikis voor één seizoen vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.

7 uur geleden
PSV bereikt akkoord met Celtic over 19-jarige Van den Berg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.

7 uur geleden
AZ verkoopt verdediger Dekker aan Willem II

ALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.

7 uur geleden
Bij PSV vertrokken Boadu tekent bij Watford

WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.

16 uur geleden
Voormalig aanvoerder Brouwers vertrekt bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.

19 uur geleden
Aanvaller Flemming blijft in Premier League en tekent bij Ipswich

IPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.

19 uur geleden