FC Twente wil Boadu als vervanger voor Ugalde
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente wil zich versterken met Myron Boadu. De club ziet in de 23-jarige aanvaller een goede vervanger voor Manfred Ugalde, die op het punt staat om een lucratief contract bij Spartak Moskou te tekenen.
Boadu verruilde AZ voor AS Monaco in de zomer van 2021. Hij heeft zijn transferbedrag van zo'n 17 miljoen euro nog niet kunnen waarmaken. De spits krijgt dit seizoen vooralsnog weinig speeltijd en AS Monaco zou bereid zijn om hem te verhuren.
Technisch directeur Arnold Bruggink is inmiddels in Monaco, zo bevestigde trainer Joseph Oosting na het gelijkspel van FC Twente tegen Feyenoord in De Kuip (0-0). "Ik ben niet iemand die daar schimmig over doet", zei de coach. "Wij moeten er een spits bij hebben."
Rots als spits
FC Twente startte tegen Feyenoord met rechtsbuiten Daan Rots als spits. Ricky van Wolfswinkel was afgelopen week ziek en kon niet aan de aftrap verschijnen. Boadu moet bij FC Twente gaan concurreren met Van Wolfswinkel. "Want een club als FC Twente heeft twee spitsen nodig", zei Oosting.
FC Twente breekt met de verkoop van Ugalde waarschijnlijk het transferrecord van Dusan Tadic, die in 2014 voor 14 miljoen euro naar Southampton vertrok. Toch heeft Oosting er alles aan gedaan om Ugalde in Enschede te houden. "Als hij zo was doorgegaan, dan had hij de mooie clubs voor het uitkiezen gehad."
De eigenaar van Spartak Moskou is niet op de Europese sanctielijst gezet na de invasie van Rusland in Oekraïne. Maar Oosting snapt dat mensen morele bezwaren zien in zaken doen met Russische clubs. "Maar ik ben trainer en geen directeur", zei hij. "En Ugalde wil echt naar Spartak, dat weet ik wel."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
18 uur geleden