FC Twente weet thuis ook niet te winnen van PEC Zwolle
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De nummer 3 van afgelopen seizoen kwam niet verder dan 1-1. Ook in de eerste thuiswedstrijd moest de club uit Enschede genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel, toen tegen Sparta.
Dylan Vente zette PEC al in de achtste minuut op voorsprong. Hij werd de diepte ingestuurd door Sherel Floranus, die een vrije trap achter de verdediging van de thuisploeg legde. Verdediger Max Bruns liet Vente zo uit zijn rug weglopen.
FC Twente kwam na iets meer dan een uur op gelijke hoogte via Sem Steijn, die bij de tweede paal alert was na een hoekschop. Steijn kreeg nog kansen op zijn tweede doelpunt, maar de winnende bleef uit. Trainer Joseph Oosting voerde nog een aantal offensieve wissels door, maar ook die sorteerden niet het gewenste effect.
Opstootje
Het is de eerste keer sinds 2016 dat PEC een punt pakte in Enschede.
Na het laatste fluitsignaal ontstond er nog een opstootje. Anouar El Azzouzi ging verhaal halen bij Steijn, waarna ze elkaar even te lijf gingen.
FC Twente heeft 5 punten na vier duels. In de eerste speelronde werd NEC, in Nijmegen, met 2-1 verslagen. Dinsdag speelt FC Twente weer een thuiswedstrijd. Dan is sc Heerenveen de tegenstander.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabiƫ (0-2).
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
18 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
18 uur geleden