Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente weet thuis ook niet te winnen van PEC Zwolle

FC Twente weet thuis ook niet te winnen van PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De nummer 3 van afgelopen seizoen kwam niet verder dan 1-1. Ook in de eerste thuiswedstrijd moest de club uit Enschede genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel, toen tegen Sparta.

Dylan Vente zette PEC al in de achtste minuut op voorsprong. Hij werd de diepte ingestuurd door Sherel Floranus, die een vrije trap achter de verdediging van de thuisploeg legde. Verdediger Max Bruns liet Vente zo uit zijn rug weglopen.

FC Twente kwam na iets meer dan een uur op gelijke hoogte via Sem Steijn, die bij de tweede paal alert was na een hoekschop. Steijn kreeg nog kansen op zijn tweede doelpunt, maar de winnende bleef uit. Trainer Joseph Oosting voerde nog een aantal offensieve wissels door, maar ook die sorteerden niet het gewenste effect.

Opstootje

Het is de eerste keer sinds 2016 dat PEC een punt pakte in Enschede.

Na het laatste fluitsignaal ontstond er nog een opstootje. Anouar El Azzouzi ging verhaal halen bij Steijn, waarna ze elkaar even te lijf gingen.

FC Twente heeft 5 punten na vier duels. In de eerste speelronde werd NEC, in Nijmegen, met 2-1 verslagen. Dinsdag speelt FC Twente weer een thuiswedstrijd. Dan is sc Heerenveen de tegenstander.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

5 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

5 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

7 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

7 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

8 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

9 uur geleden