FC Twente weet thuis ook niet te winnen van PEC Zwolle
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De nummer 3 van afgelopen seizoen kwam niet verder dan 1-1. Ook in de eerste thuiswedstrijd moest de club uit Enschede genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel, toen tegen Sparta.
Dylan Vente zette PEC al in de achtste minuut op voorsprong. Hij werd de diepte ingestuurd door Sherel Floranus, die een vrije trap achter de verdediging van de thuisploeg legde. Verdediger Max Bruns liet Vente zo uit zijn rug weglopen.
FC Twente kwam na iets meer dan een uur op gelijke hoogte via Sem Steijn, die bij de tweede paal alert was na een hoekschop. Steijn kreeg nog kansen op zijn tweede doelpunt, maar de winnende bleef uit. Trainer Joseph Oosting voerde nog een aantal offensieve wissels door, maar ook die sorteerden niet het gewenste effect.
Opstootje
Het is de eerste keer sinds 2016 dat PEC een punt pakte in Enschede.
Na het laatste fluitsignaal ontstond er nog een opstootje. Anouar El Azzouzi ging verhaal halen bij Steijn, waarna ze elkaar even te lijf gingen.
FC Twente heeft 5 punten na vier duels. In de eerste speelronde werd NEC, in Nijmegen, met 2-1 verslagen. Dinsdag speelt FC Twente weer een thuiswedstrijd. Dan is sc Heerenveen de tegenstander.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
19 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden