FC Twente weet opnieuw niet te scoren: 0-0 tegen Heerenveen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis in Enschede niet kunnen winnen van sc Heerenveen en voor de derde eredivisiewedstrijd op rij geen doelpunt gemaakt. Het niet al te boeiende duel in de Grolsch Veste eindigde in 0-0. De formatie van trainer Ron Jans behoudt de zevende plek. Heerenveen is de nummer negen.
De laatste Twentse treffer was de 0-2 van Thijs van Leeuwen tegen FC Groningen op 17 januari (eindstand 2-2). De Tukkers scoorden niet in de daaropvolgende duels tegen VVV-Venlo en Sparta Rotterdam en faalden ook tegen Heerenveen.
Twente was wel de dreigende ploeg vanaf de aftrap. Met name Luciano Narsingh stichtte op de rechterflank het nodige gevaar. Het leverde kansen op voor de thuisclub, maar geen doelpunten. Danilo schoot voorlangs, Queensy Menig naast en Jesse Bosch in de handen van Heerenveenkeeper Erwin Mulder.
VAR
De Friese ploeg van trainer Johnny Jansen was geen schim van de trefzekere formatie die midweeks Feyenoord nog met 3-0 klopte. Er viel in de eerste helft welgeteld één schot op doel te noteren.
Twente bleef ook na rust druk zetten op Heerenveen en dacht na een dik uur spelen dat de beloning binnen was. Danilo stuurde Menig weg die de bal over Mulder wipte, maar de VAR greep in en keurde de goal af wegens buitenspel. Daarna gebeurde er nauwelijks nog iets noemenswaardig.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
13 uur geleden