FC Twente weet opnieuw niet te scoren: 0-0 tegen Heerenveen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis in Enschede niet kunnen winnen van sc Heerenveen en voor de derde eredivisiewedstrijd op rij geen doelpunt gemaakt. Het niet al te boeiende duel in de Grolsch Veste eindigde in 0-0. De formatie van trainer Ron Jans behoudt de zevende plek. Heerenveen is de nummer negen.
De laatste Twentse treffer was de 0-2 van Thijs van Leeuwen tegen FC Groningen op 17 januari (eindstand 2-2). De Tukkers scoorden niet in de daaropvolgende duels tegen VVV-Venlo en Sparta Rotterdam en faalden ook tegen Heerenveen.
Twente was wel de dreigende ploeg vanaf de aftrap. Met name Luciano Narsingh stichtte op de rechterflank het nodige gevaar. Het leverde kansen op voor de thuisclub, maar geen doelpunten. Danilo schoot voorlangs, Queensy Menig naast en Jesse Bosch in de handen van Heerenveenkeeper Erwin Mulder.
VAR
De Friese ploeg van trainer Johnny Jansen was geen schim van de trefzekere formatie die midweeks Feyenoord nog met 3-0 klopte. Er viel in de eerste helft welgeteld één schot op doel te noteren.
Twente bleef ook na rust druk zetten op Heerenveen en dacht na een dik uur spelen dat de beloning binnen was. Danilo stuurde Menig weg die de bal over Mulder wipte, maar de VAR greep in en keurde de goal af wegens buitenspel. Daarna gebeurde er nauwelijks nog iets noemenswaardig.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden